Досьє Парубій Андрій Володимирович

За передвиборчу компанію я обійшов на власних ногах усе місто, - Юрій Милобог

Звичайний університетський викладач зміг перемогти такого потужного опонента, як Юрій Вілкул. Через фальсифікації він вимушений продовжувати боротьбу.

Кандидат на посаду міського голови Кривого Рога Юрій Милобог працює старшим викладачем, він доцент кафедри зоології, фізіології та валеології Криворізького національного університету. Більш того, він один з авторів другого видання Червоної книги України та Червоної книги Дніпропетровської області.

Напевне через специфіку професії у те, що Юрій Милобог здатен скласти конкуренцію такому політичному титану з коштами й іменем, як Юрій Вілкул, мало хто йняв віри. В інтерв'ю «Є!» кандидат від "Самопомочі" розповів, як зламав стереотипи, продемонструвавши своїм прикладом: наполегливістю та працею можна досягти дуже багато. Навіть, якщо це стосується української політики.

Юрію, на вашу думку, як саме зараз складається ситуація у Кривому Розі?

- Важко, але ми рухаємося вперед. Громадськість захищає своє право на чесні вибори, а я захищаю свої голоси від фальсифікацій. В політичній площині політики вирішують, як законним шляхом здобути правду. Якщо демократичні сили зараз здадуть Кривий Ріг, я думаю, що для деяких політичних сил це буде політична смерть, у наступний парламент вони вже не попадуть.

Як ви оцінюєте свої шанси на перемогу?

- Приблизно як: хто народиться - хлопчик або дівчинка, 50 на 50.

Хто зараз очолює місто, як воно технічно працює?

- Де-юре мером є Вілкул, але де-факто на роботу він не ходить. Власне, він туди ніколи й не ходив. Він був номінальною фігурою. Зараз виконком працює у звичайному режимі, ніхто не забороняє заходити співробітникам до приміщення. Громадська варта охороняє виключно ТВК, оскільки їй не давали змоги нормально працювати.

Наскільки активно громадськість Кривого Рогу бере участь у мітингах, у Громадській варті?

- Я помітив, що чим більше люди бачать несправедливість, тим активніше вони виступають проти свавілля. Якщо бачать, що політики починають вирішувати цю ситуацію, вони стають менш активними. Я певен, вулиця буде вимагати справедливості. Зараз дуже багато людей приходить, щоб відстояти справедливість, і їх не зможуть контролювати не я, не міліція. Це вже не просто студенти. Це свідомі люди, які можуть прийти й повикидати чиновників через вікна, разом з їхніми кріслами. І це не значить, що я їх туди привів. Вони туди прийшли за правду.

Як вам вдалося подолати такий колосальний адмінресурс, який на виборах, очевидно, працював проти вас?

- Я поїхав до мера Львова Андрія Садового і запитав у нього: як він став мером? Він мені відповів: «Треба, Юра, зустрічатися з виборцями». Що ми робили: у нас було 18 наметів, вони стояли по 3 дні у кожному районі. Я біля одного намету назначаю зустріч о 12 годині, біля наступного – о першій годині дня. Я проводив щодня по 7 зустрічей з виборцями. Й самі виборці вже знали, що я о такій-то годині буду проводити зустріч і приходили. Нашого чинного мера ніколи ніхто не бачив, як і інших кандидатів. А я міг переконати виборців комуністів, свободівців, регіоналів голосувати саме за себе.

А що ви їм казали?

- Людям казати треба правду. По-перше, нічого не треба обіцяти, якщо не здатен виконати. Тим, хто каже: зробіть «щось», а  я за вас проголосую, я відповідаю: «До побачення, ви не мій виборець, я не хочу купувати ваші голоси». Я не хочу вам ставити лавочку, бо ваш голос коштує більше. Я за весь час провів 200 зустрічей. На кожній були присутні від 20 до 100 чоловік. Я просто йшов до людей і спілкувався з ними. З ранку до ночі за усю передвиборчу компанію я, мабуть, обійшов на власних ногах усе місто. Я працюю викладачем в університеті, тому, вочевидь, мені легко тримати аудиторію.

Зараз люди нерідко висловлюють агресію кандидатам від патріотичних сил, як ви відповідали таким виборцям?

- Я їм казав: «Я не ваша влада, не треба мене звинувачувати, я такий самий, як і ви». Я лише місяць, як вступив до партії «Самопоміч». Наша партія не має змоги приймати закони у парламенті, ми можемо тільки ініціювати закон, намагатися переконати депутатський корпус. У нас немає «свого» президента. Не треба мене ні в чому звинувачувати. Єдине, що я постійно казав: «Погляньте на місто Львів, у якому реально проводились реформи, як воно змінилося за 10 років. Я теж хочу, щоб наше місто було таким».

У мене був приклад, коли автобуси звезли людей на мітинг за Вілкула,  і я навмисне пішов крізь них, щоб поспілкуватися. Деякі провокатори кричали на мене «бандерівець». Другий такий випадок був біля апеляційного суду у Дніпропетровську, там я так само вчинив й почав говорити з людьми. Вони питали: «А чого ви до нас прийшли?». Я відповідав: «Ви теж мої виборці. Так, ви голосували за іншого кандидата, але мешкаєте у Кривому Розі, і я поважаю вашу думку».

Чи розбирали ви детально цифри бюджету міста, що можна на ці кошти зробити у Кривому Розі, як швидко можна провести реформи?

- Зробити у місті можна дуже багато. Практично усі кошти виводились з бюджету через нівельовані фірми, які зареєстровані навіть в інших містах країни. Вони вигравали тендери на виконання робіт у Кривому Розі. Наприклад, якась фірма виграє тендер на 10 мільйонів. На один мільйон робить роботи, а дев’ять – переводить у готівку.

Слід розуміти, що Кривим Рогом керували олігархи, яким належать підприємства у нашому місті. Вони поставили мером свого, так би мовити, менеджера.

А як ви оцінюєте роботу всіх сфер у Кривому Розі зараз, в якому вони стані?

- Колишній мер апріорі не міг тримати у порядку місто, бо він цим просто не займався. От дивіться: я ваш хазяїн, а ви – мер. Ви вирішили: є два мільярди, значить, я на них люки закрою, школу відремонтую, сміття приберу. А хазяїн каже: «Е, ні. Півтора мільярда через фірми переправляй мені, а на решту роби, що хочеш».

Розумієте, колишній мер був найманим працівником людей, які тримають промисловість у місті. Які можуть бути дороги, школи, садочки. Він сидить десь у Лондоні й керує звідти через свого менеджера Кривим Рогом. Міста України не є для них такими, в яких вони хочуть зробити прийнятні умови для життя. Чим людина бідніша, тим вона більш  покірна, нею легше управляти. Їм потрібні раби, а раб буде працювати за миску похльобки.

Які міста України для вас є прикладом роботи мера?

- Рава Руська, Комсомольськ, Львів, Харків, Одеса. І не важливо, від якої політичної сили мер очолює місто. Якщо чільник міста працює не в наймах, а робить якісно все у місті, бо сам там мешкає, то є результат.

Як чесному меру співпрацювати з містотвірними підприємствами, які належать олігархам, котрі намагаються диктувати міську політику?

- Дуже просто: ви платите податки й не втручаєтесь у міський бюджет.  Великі підприємці не кращі за велику кількість малих підприємців, які теж працюють у нашому місті. Моя позиція наступна: ви займаєтесь бізнесом, я працюю на громаду.

Як ви зараз оцінюєте, чи припустились ви помилок під час своєї виборчої компанії?

- Я вважаю, що зі своєю командою я зробив просто неможливе. У мене був обмежений бюджет, була відсутня реклама на центральних та комунальних каналах. Мені не давали коштів з центрального штабу «Самопомочі», ніхто з бізнесменів мене не підтримував. Я провів компанію виключно на свої кошти, й вони були не такі вже й великі. Що в мене було: я зібрав біля себе однодумців, дуже активних людей, які вірили в мене. І друге: я не боявся йти до людей. Дуже комфортно заплатити гроші й чекати, поки тебе виберуть. Я діяв по-іншому. Тому усі люди, які зараз виходять за мене на протести – це ті виборці, з якими я зустрічався у дворах, під час агітації.

Я вважаю, що навіть партія не дуже вірила у мою перемогу. Вони мене підтримали, так.  Але ніхто не вірив, що я здатен перемогти Вілкула. Спочатку це була підтримка без віри у мою перемогу.

Як ви співпрацюєте з депутатами від «Самопомочі» у міськраді?

- Ми не пішли у місті у районі ради, лише у міську раду й не дуже великим складом. Але це такі кандидати, які є професіоналами своєї сфери: ЖКХ, екологія, освіта. У нас кожен кандидат може обійняти будь-яку посаду, адже це люди з досвідом, з напрацюваннями, з проектами реформ. Наші депутати проходять курси у Львові, переймають досвід реформування. Ми весь час навчаємось: і я навчаюсь, і вони навчаються. Цих людей я особисто запрошував, бо кожен з них самодостатня, авторитетна особистість. Депутати у міськраді повинні бути такі: вийшов виступати й так прочитав промову, що усіх нею «положив», щоб усі сиділи, як двієчники перед професором. На кожен аргумент у нас 150 вагомих контраргументів. У нас в місті усі кандидати від «Самопомочі» саме такі, ми здатні своїх опонентів «загнати за хмари».

Автор: Яна Катасонова

 

 

18.08.2019 о 16:53
У Чернігові біля пішохідного мосту розстріляли двох людей,...
17.08.2019 о 19:08
У Запоріжжі боксер жорстоко побив пару напередодні весілля
08.08.2019 о 11:00
У СБУ пояснили, чому дозволили представникам «ЛНР» нахабно...
30.07.2019 о 18:58
Мер Чернігова закликав Україну помиритися з Росією
30.07.2019 о 13:05
Прес-конференція Богдана нагадувала «байки зі склепу», - Кличко
28.07.2019 о 19:23
У Німеччині жорстоко вбили молоду заробітчанку з України: подробиці...
03.07.2019 о 18:21
Чоловік підпалив дівчину в Запоріжжі: опіки - 90% тіла
26.06.2019 о 21:13
Слідчі назвали причину пожежі в Нотр-Дамі
26.06.2019 о 18:31
В адмінсуді пояснили, чому скасували перейменування проспектів...
21.06.2019 о 10:00
У прокуратурі назвали основну версію загибелі Дмитра Тимчука
20.06.2019 о 15:05
«Прив'язав камені, колов ножем»: моторошні подробиці вбивства...
20.06.2019 о 09:30
«Говорив, що життя втратило сенс»: дружина розповіла про поведінку...
19.06.2019 о 22:55
Задушив і роздягнув: вбивця Даринки Лук'яненко зізнався
19.06.2019 о 21:36
Поліція ймовірно знайшла тіло Даринки Лук‘яненко
19.06.2019 о 21:29
В'ятрович назвав незаконним рішення про повернення проспекту у...
Сьогодні о 18:26
У Росії винесли нове рішення щодо українських моряків
Сьогодні о 17:58
Луценко розповів, чим він займеться після відставки
Сьогодні о 17:30
На Ході гідності Тіна Кароль разом з оперними примадоннами виконає...
Сьогодні о 17:23
Цього дня 1968 року радянські війська зайшли до Чехословаччини для...
Сьогодні о 17:05
Пляшка холодної води: закарпатські патрульні провели незвичну акцію...
Сьогодні о 16:35
В Одесі під час пластичної операції померла 21-річна дівчина
Сьогодні о 16:24
Фракція Порошенка в Раді почала розширюватися, - ЗМІ
Сьогодні о 16:10
Штраф за нерозмитнені «євробляхи» вступає в дію 22 серпня
Сьогодні о 15:44
По $ 600: Гройсман розповів, коли покращиться життя українців
Сьогодні о 15:30
Ще три області матимуть нових голів ОДА: уряд підтримав кандидатури...
Сьогодні о 15:23
ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ: Зеленський та його команда мають...
Сьогодні о 15:14
66-річна дружина Макрона омолодилася за допомогою пластики (фото)
Сьогодні о 14:32
Скільки українців вважають себе патріотами - опитування
Сьогодні о 14:08
Політв'язень Терновський відбув незаконне покарання у РФ, він вже в...
Сьогодні о 13:40
У Греції розбився вертоліт з росіянами на борту
Досьє

30558 dd10 mm12 yy2015 2015 декабрь грудень зима Вибори выборы, избиратель, избрание, вибір Самопоміч Мер Мітинг Львів Кандидати Кривий Ріг Вілкул місто Садовий 30558 dd10 mm12 yy2015 2015 ltrf,hm uheltym pbvf Db,jhb dы,jhы? bp,bhfntkm? bp,hfybt? db,sh Cfvjgjvsx Vth Vsnbyu Kmdsd Rfylblfnb Rhbdbq Hsu Dskrek vscnj Cfljdbq 30558 dd10 mm12 yy2015 2015 декабрь грудень зиьа Вибори выборы, избиратель, избрание, вибыр Саьопоьыч Мер Мытинг Львыв Кандидати Кривий Рыг Вылкул ьысто Садовий