Досьє Бродський Михайло Юрійович

Курченко Сергій Віталійович

Народився  21 вересня 1985 року.

 Бізнес-сенсація України 2012 року

Спочатку широка аудиторія дізналася, що в країні є досить молодий, але дуже великий - за обсягами продажів - енергетичний холдинг Газ Україна, яким керує харківський юрист і бізнесмен Сергій Курченко - на той момент особистість зовсім непублічна і мало кому відома. Як повідомляли українські ЗМІ в 2012 році, група компаній спеціалізується на торгівлі скрапленим та природним газом, нафтопродуктами та товарами для нафтогазової галузі, а одна з особливостей ГК - її компанії з великим успіхом брали участь у держтендерах.

 Досягнення групи деякі ЗМІ пов'язували  нібито з заступництвом сина генпрокурора України та народного депутата від Партії регіонів Артема Пшонки, який, у свою чергу, перебував у приятельських стосунках з Олександром Януковичем, старшим сином президента Віктора Януковича. Деякі спостерігачі висловили припущення, що до бізнес-групи молодого дарування має відношення саме президентський син. Пшонка зв'язок з компанією Газ України відкинув. Курченко в інтерв'ю одному з видань також заперечував заступництво і бізнес-зв'язки з друзями старшого сина президента.

 У грудні 2012 року стало відомо про те, що Курченко став власником харківського футбольного клубу «Металіст», який виступає в українській Прем'єр-лізі (у 2007-2012 рр. клуб п'ять разів поспіль займав третє місце). Відомий бізнесмен Олександр Ярославський, який займає 10-у сходинку в списку найбагатших українців, був змушений розпрощатися з ФК після конфлікту з мером Харкова Геннадієм Кернесом через стадіон «Металіст». У поширеній заяві мільярдера зазначалось :«Існує єдина, вона ж і головна, причина, через яку я змушений залишити клуб: незрозумілі претензії міської влади до мене як до інвестора і, як наслідок, безпрецедентний психологічний тиск, який чиниться на команду і колектив ... Я йду, проте не кидаю «Металіст» напризволяще, а дію в його інтересах. Зі зміною інвестора усувається особистісний фактор і при цьому зберігається джерело фінансування клубу». Хто саме на нього тиснув, Ярославський не повідомив. Новим власником «Металіста», частки Ярославського в стадіоні, тренувальної бази та футбольної академії став Курченко.

 У 2013 році бізнес-група Газ Україна заявила, що енергетичні активи об'єднуються під новим брендом. Засновник групи компаній Газ України Сергій Курченко об'єднав свої енергетичні активи у Східно-європейську паливно-енергетичну компанію, яка здійснює виробничу, торгову та інвестиційну діяльність на території України, Росії, Білорусі, Казахстану, а також країн Центральної Європи. До холдингу увійшли структури, які здійснюють реалізацію природного газу, нафтопродуктів, скрапленого газу, автогазозаправні станції та інші профільні активи.

У червні 2013 року фінансова група Сергія Курченка оголосила про покупку Українського медіахолдингу (UMH). Незважаючи на те, що засновник UMH Борис Ложкін намагався переконати публіку в ринковому характері угоди, багато експертів заговорили про зачистку інформаційного поля під 2015 р. в інтересах бенефіціарів групи компаній нового власника. Головний редактор журналу Forbes Україна, що входить в UMH, заявив про політичну мотивацію покупки і про звільнення.

 Взимку 2014 року - за даними МВС України, 19 лютого Сергій Курченко залишив Україну. В березні у ЗМІ з'явилbся  повідомлення про те, що бізнесмен нібито перебуває в Москві, намагаючись врегулювати відносини з російськими партнерами.

 6 березня 2014 міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що проти компаній Сергія Курченко порушено кримінальну справу. За словами міністра, компанія через 4 дочірні компанії в 2012-2013 роках ввезла на територію України нафтопродуктів на суму 25 млрд. грн. для переробки і подальшого реекспорту. Продукція, насправді, була реалізована на території держави без митного оформлення та сплати податків і зборів, від чого бюджет втратив близько 7 млрд. грн. 10 березня 2014 року МВС порушило 11 кримінальних справ проти компаній Курченка.

 Навесні 2014 Курченко вів переговори про покупку однієї з найбільших кримських мереж АЗС «Современник», яка налічує 35 заправок, і є третьою по кількості АЗС на півострові. Ця новина виникла вже після анексії Криму Росією, де ймовірно і знаходиться підприємець.

 4 квітня 2014 влада Харкова заявили про можливість відібрати у бізнесмена  стадіон «Металіст».

 23 квітня Сергій Курченко був оголошений у міжнародний розшук.

 У травні 2014 року СБУ заявила, що викрила факти безпосередньої причетності Курченка до реалізації злочинних механізмів з придбання на користь його фінансово-промислової групи медіахолдингу UMH group (ТОВ Український медіа холдинг). Раніше СБУ затримала юрисконсульта Сергія Курченка, члена наглядової ради UMH Group - Дениса Бугая.

 В ході розслідування кримінальних проваджень з метою забезпечення відшкодування завданих державі збитків слідчими накладено арешт на особисті рахунки Курченка, його рухоме і нерухоме майно на загальну суму понад 1,5 млрд. грн. Зокрема, 16 об'єктів нерухомості, з них 3 - за кордоном, 7 повітряних суден, 38 автомобілів, серед яких VIP-класу: 15 Mercedes - Benz, 2 BMW, 2 Porsche, 1 Bentley Continental, 3 Lexus, 2 Toyota Camry, 1 Aston Martin. Крім того, для захисту майнових інтересів держави здійснюється арешт майна теплоелектроцентралі, що входить в цілісний майновий комплекс Одеського нафтопереробного заводу.

 Також в ЗМІ повідомлялося, що в Раді формується нове депутатське утворення, що зацікавлене в інтересах Сергія Курченко. Формальним лідером створеного в травні міжфракційного об'єднання «За мир і стабільність» став Грушевський. Також повідомлялося, що до створення нового депутатського утворення  мають відношення оголошені в розшук колишні перший віце-прем'єр Сергій Арбузов і екс-голова Міндоходов Олександр Клименко. Автором та ідеологом проекту називають Владислава Суркова, помічника президента РФ Володимира Путіна, який займається «українським питанням».

 З офіційної біографії. Через кілька тижнів після покупки «Металіста», в січні 2013 року, на сайті ФК була розміщена біографія президента клубу. Зокрема, в ній повыдомлялося, що Курченко народився в Харкові в малозабезпеченій сім'ї. У 2002 році закінчив місцеву школу №122. Активно займався карате.

 З 16 років працював в компанії Експогаз. Почав - кур'єром, через два роки вже був замом комерційного директора, який керував напрямком дрібнооптової торгівлі. Зміг значно збільшити прибуток компанії.

 Паралельно з 2002 по 2006 рік навчався в Національному університеті «Харківський політехнічний інститут», отримав базову вищу освіту за напрямом «Економіка та підприємництво», кваліфікацію бакалавра з обліку та аудиту.

 У 2005 році розпочав свій бізнес. Залучивши інвестиції, зміг здійснити успішні інвестпроекти на первинному будівельному ринку і на земельному ринку Харківської області. Впродовж трьох років здобув капітал для виходу на ринок оптової торгівлі скрапленим газом.

 У 2008 році в Харківському політехнічному університеті отримав повну вищу освіту за спеціальністю «інтелектуальна власність» і переїхав до Києва.

 Потім, як зазначалося у біографії, для роботи на ринку скрапленого газу, який активно розвивався, Курченко створив компанію Газ Україна, яка почала співпрацювати з українськими та закордонними виробниками. На час  публікації група компаній Газ Україна забезпечувала постачанням  близько 70% потреб ринку оптової торгівлі скрапленим газом.

 Пізніше в групі було створено напрямки по реалізації нафтопродуктів. За три роки її клієнтами стали всі великі мережі АЗС країни. Для формування стійких каналів збуту група з початку 2011 року  приступила до створення власної мережі АЗС в Україні та Центральній Європі. З 2010 року почалася активна експансія на ринки Росії, Білорусії, Казахстану. Як зазначали джерела, в той час до групи компаній входили структури, що займалися торгівлею природним і скрапленим газом, нафтопродуктами, банківською діяльністю, біржовою торгівлею, будівництвом та іншими напрямками.

 З 2009 по 2011 рік власник Газ Україна (пізніше - Східно-європейської паливно-енергетичної компанії)  здобув другу вищу освіту - у Національному університеті «Юридична академія імені Ярослава Мудрого» (правознавство, юрист).

 Зв'язки. Сергія Курченко вважають  наближеним до Олександра Януковича, сина колишнього президента України Віктора Януковича, і близьких до нього молодих чиновників, колишнього Генерального прокурора України Віктора Пшонки та його сина Артема.

 Проте в березні 2013 році твердження про зв'язок бізнесу Курченка з депутатами Верховної Ради і держслужбовцями офіційно спростовувався. В інтерв'ю Курченко також неодноразово заявляв, що не підтримує особистих контактів з наближеними Віктора Януковича, зокрема, не знайомий з Олександром Януковичем.

11.12.2019 о 14:52
Легалізація казино: ЗМІ викрили зв'язок законопроєкту з РФ і...
09.12.2019 о 11:22
В одеському коледжі не було пожежної сигналізації
06.12.2019 о 18:50
Правоохоронці викрили фармацевтичні компанії, які підкупили лікарів...
06.12.2019 о 13:20
Керівниця Директорату стратегічного планування та євроінтеграції...
05.12.2019 о 13:50
Група депутатів зі Слуги народу підпільно працювала на Ріната...
05.12.2019 о 11:13
Новий скандал зi «Слугою народу»: депутатка «пригріла вбивцю»
04.12.2019 о 20:50
Служба безпеки припинила діяльність групи осіб, які працювали на Росію
03.12.2019 о 15:08
Касетний скандал у ДБР: головне про нові записи з кабінету Труби
03.12.2019 о 10:02
«Швидко закривайте цю справу **дську!» Прослушка Труби.
03.12.2019 о 09:00
Фінансово-будівельна піраміда. У Києві заморозили будівництво понад...
02.12.2019 о 12:20
Лист, який коштував життя сину Соболєва: журналіст розкрив...
02.12.2019 о 08:54
Хто такий В'ячеслав Соболєв, чия дитина загинула внаслідок обстрілу...
01.12.2019 о 18:13
У неділю, 1 грудня, в самому центрі Києва невідомі відкрили вогонь по...
29.11.2019 о 19:13
Завдяки злагодженим діям СБУ вдалося спіймати хакерів
28.11.2019 о 15:50
Обікрали Спілку журналістів на Хрещатику
11.12.2019 о 20:50
Курс долара в Україні продовжує рекордно знижуватися
11.12.2019 о 19:50
Мінекономіки нарахувало «Нафтогазу» 163 млн гривень пені
11.12.2019 о 18:46
Україна повинна мовчати: Експерти оцінили ймовірність імпічменту...
11.12.2019 о 17:50
У будинку екснардепа Микитася провели обшуки
11.12.2019 о 17:40
Плачкова: Потрібно спочатку провести всеукраїнський референдум, а...
11.12.2019 о 17:20
На Київщині чоловік обстріляв патрульних: оголошено спецоперацію
11.12.2019 о 17:00
Найголовніше за день: підвищення прожиткового мінімуму, загроза...
11.12.2019 о 16:07
Гончарук пояснив, чому гривня зміцнюється, а ціни не падають
11.12.2019 о 15:40
Набув чинності закон про запровадження «порівняльної реклами»
11.12.2019 о 15:02
Путін не буде дивитися «Слугу народу»: у Кремлі пояснили чому
11.12.2019 о 14:52
Легалізація казино: ЗМІ викрили зв'язок законопроєкту з РФ і...
11.12.2019 о 14:43
Промоутер назвав дату бою Усик - Чісора
11.12.2019 о 14:23
“Ми затримали особу, яка вела стрім для Росія 1”, - Сергій Пархоменко
11.12.2019 о 14:00
З 2021 року ЗНО з математики в Україні стане обов’язковим, – Новосад
11.12.2019 о 13:40
На засіданні комітету Ради депутати зі Слуги народу побилися з...

Курченко Сергій Віталійович Курченко Сергій Віталійович Курченко Сергій Віталійович Курченко Сергій Віталійович Курченко Сергій Віталійович Голова групи компаній ВЄТЕК Rehxtyrj Cthusq Dsnfksqjdbx Rehxtyrj Cthusq Dsnfksqjdbx Rehxtyrj Cthusq Dsnfksqjdbx Rehxtyrj Cthusq Dsnfksqjdbx Rehxtyrj Cthusq Dsnfksqjdbx Ujkjdf uhegb rjvgfysq DЄNTR Курченко Сергый Выталыйович Курченко Сергый Выталыйович Курченко Сергый Выталыйович Курченко Сергый Выталыйович Курченко Сергый Выталыйович Голова групи коьпаный ВЄТЕК