Досьє
17 жовтня 2019
Гладковський (Свинарчук) Олег Володимирович
Гладковський (Свинарчук) Олег Володимирович

Український підприємець, політичний діяч, ексголова Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю. До 4 березня 2019 року - перший заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України. Державний службовець 3-го рангу. Заслужений машинобудівник України.

Місце народження, освіта

Олег Свинарчук народився 5 лютого 1970 року у місті Чуднів Житомирської області. У 2014 році він змінив прізвище, взявши дівоче прізвище своєї матері, і став Олегом Гладковським.
У 1994 році закінчив Київський автодорожній інститут за спеціальністю «інженер з організації перевезень і управління на автомобільному транспорті».

Кар’єра

Олег Гладковський з 1990 року працює у комерційних структурах. По закінченні ВНЗ очолював АТ «Автотранссервіс». Підприємство було засноване разом з однокурсником Ігорем Кононенком і товаришем по армійській службі Петром Порошенком (майбутнім президентом України).
З 1997 по 2012 роки був заступником Генерального директора ЗАТ «Укрпромінвест». У 1998 році «Укрпромінвест-авто» отримав можливість випустити власний автобус, назву якого - «Богдан» - придумав Гладковський.
З 2005 року став головою наглядової ради корпорації «Богдан». А з 2012 по лютий 2015 — її президентом.
З 13 серпня 2014 року призначений головою Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю (до 1 березня 2018 року).
З 17 лютого 2015 року призначений першим заступником Секретаря Ради національної безпеки і оборони України. 26 лютого 2019 року президент України Петро Порошенко призупинив повноваження Гладковського на цій посаді, а 4 березня 2019 року звільнив його.

Скандали

За матеріалами журналістських розслідувань, Гладковського вважають співучасником по створенню корупційних схем та розкраданню оборонного бюджету у часи фактичної війни з Росією. Зокрема, за матеріалами розслідування Bihus.info, Олег Гладковський і його 22-річний син Ігор причетні до «багаторічної схеми вимивання сотень мільйонів гривень» з українського оборонного комплексу.

За даними журналістів, Ігор Гладковський, разом із Віталієм Жуковим та Андрієм Рогозою, через фірми-прокладки постачали оборонним підприємствам контрабандні російські деталі або деталі з українських військових частин за завищеними вдвічі-вчетверо цінами. Згідно з даними журналістів, розмір розкрадань сягає щонайменше 250 млн грн.

Після резонансного журналістського розслідування НАБУ відкрило провадження "за фактом заволодіння грошовими коштами державного бюджету України та державних підприємств". 

Після оприлюднення журналістського розслідування ймовірним спільникам Гладковського, Жукову і Рогозі, оголосили підозри у несплаті податків.

Сам Гладковський не був фігурантом жодної кримінальної справи і після звільнення з держслужби неодноразово виїжджав з України і повертався назад.

Проте 17 жовтня Гладковського затримали співробітники НАБУ після того, як він намагався залишити територію України через аеропорт «Бориспіль». Пізніше НАБУ підтвердило факт затримання Гладковського і зазначило, що він підозрюється у зловживанні службовим становищем.

Статки

Згідно з декларацією, у 2017 році за основним місцем роботи в РНБО Олег Гладковський отримав заробітну плату в розмірі 604 598 гривень. Також він вказав чотири пари швейцарських годинників, і автомобіль Škoda Superb 2013 року випуску.

Гладковський задекларував цінні папери інвестиційного фонду «Сова» (загальна номінальна ціна - 14 044 999 гривень), автомобільної компанії «Богдан», Міжнародного інвестиційного банку (загальна номінальна ціна - 1,52 млн гривень).
Йому належать 46,67% корпоративних прав ТОВ «Оушн Інвест» (Україна) вартістю 700 тис. гривень і 9,48% корпоративних прав кіпрської компанії «Рай-Систем Лімітед» (номінальна вартість - 537 059 гривень).
За рік він отримав 7 444 077 гривень дивідендів та 83,2 тис. гривень від відчуження цінних паперів і корпоративних прав від фонду «Сова».
У Гладковського було 85,2 тис. гривень на рахунках в Міжнародному інвестиційному банку, а також 3,18 млн гривень, 200 тис. доларів і 50 тис. євро готівки.

Родина
Одружений, виховує трьох синів.