Суспільство
5 вересня 2016
У Польщі судять двох українців за пропаганду фашизму
Молодиків звинувачують в оскверненні пам'ятника на території колишнього концтабору Майданек.
news-image

Двоє громадян України постали перед судом за демонстрацію нацистського привітання перед пам'ятником на території колишнього концтабору Майданек у Польщі. Про це повідомляє видання Dziennik Wschodni, передає «Є!» із посиланням на Польське радіо.

За інформацією видання, інцидент стався в травні цього року.

Тоді 19-річний і 21-річний чоловіки, котрі проживають в Любліні та працюють на складі одного з супермаркетів, під час відвідування музею колишнього концтабору Майданек встали перед Пам'ятником боротьби і мучеництва і «почали виконувати жести нацистського привітання». При цьому хлопці робили світлини на пам'ять.

На їхню поведінку звернув увагу охоронець, який стежив за територією через камери відеоспостереження.

Співробітники музею викликали поліцію, молодих людей затримали в той же день.

Прокуратура пред'явила їм звинувачення в публічній пропаганді фашизму і оскверненні Пам'ятника боротьби та мучеництва.

Повідомляється, що обидва українці визнали свою провину і готові добровільно понести покарання. У зв'язку з цим слідчі направили до суду запит про винесення вироку без розгляду справи судом.

Українців засудили до 10 місяців позбавлення волі умовно з відстрочкою вироку на 3 роки. Крім того, їх оштрафували на 1,5 тисячі злотих (350 євро) і заборонили у майбутньому відвідувати Майданек.

Однак прокуратура не погодилася з таким результатом справи і направила до суду повторне звинувачення. Справу проти українців будуть розглядати в звичайному порядку, обом загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на термін до двох років.

Нагадаємо, колишній концентраційний табір Майданек знаходиться на околиці Любліна. Згідно з останніми даними дослідників, нацисти утримували в таборі близько 150 тисяч осіб, з них 80 тисяч були вбиті, в тому числі 60 тисяч євреїв. Табір був ліквідований Червоною армією в кінці липня 1944 року.  

Читайте також: На виставці «Від гривни до гривні» можна побачити нумізматичну колекцію, що створювалась впродовж 200 років