Політика
27 листопада 2016
Яценюк в Брюсселі обговорюватиме безвізовий режим, стримування Росії і майбутнє ЄС, - Лубківський
28 листопада розпочинається триденний візит Яценюка до Брюсселя.
news-image

Під час триденного візиту лідера партії "Народний фронт" Арсенія Яценюка до Брюсселя обговорюватимуться питання безвізового режиму для України, стримування РФ, продовження санкцій, енергетичної безпеки, а також перспективи об'єднаної Європи.

Як повідомляє «Є!», посилаюсичь на Цензор.НЕТ, про це заявив на Facebook радник Яценюка з міжнародних питань, колишній заступник міністра закордонних справ Данило Лубківський.

Він повідомив, що 28 листопада розпочинається триденний візит Яценюка до Брюсселя.

Цю поїздку ми планували заздалегідь. Саміт Україна-ЄС підтвердив її необхідність. Зустрічей буде багато: президент Європейської Ради Туск і президент Європейського парламенту Шульц, віце-президенти Європейської Комісії Марош Шефчович і Домбровскіс, комісари Хан і Еттінгер. І у нас багато тем для розмови , - написав Лубківський.

За його словами, Саміт Україна - ЄС поставив головне питання - "як ми бачимо майбутнє наших відносин?"

За інформацією Лубківського, мова піде щодо трьох болків тем.

Перший стосується очікуваного від ЄС рішення "завислих" проблем - "і голландської проблеми, і безвізової, і інших". 

Наша позиція проста. Нам не потрібні чужі ласку. Нам потрібна впевненість у слові ЄС і його стратегічного бачення. Україна має що запропонувати до такого бачення, - пише він.

Другий блок питань стосується стримування Росії. "Санкції повинні бути продовжені. Втрата європейського консенсусу несе загрозу не Україні, а в першу чергу самій Європі. Будь-які дрібні вигоди і маніпуляції навколо цього питання - ніщо в порівнянні з непередбачуваними наслідками міжнародної безкарності Росії. Втеча від проблем і легкодухість - перші симптоми повторення трагічних помилок ", - підкреслив Лубківський.

Він повідомив, що мова піде також про енергетичну безпеку. Лубківський нагадав, що саме уряд Яценюка домоглося енергетичної незалежності України від Росії. "Ми показали приклад. Яценюк був ініціатором міжнародної коаліції проти російської ідеї з" Північним потоком 2 ". І тому в Брюсселі йтиметься про недопущення монополії" Газпрому "в Європі: і про недопущення будівництва" Північного потоку 2 ", і про остаточне скасування розширених лімітів для "Газпрому" на потужності газопроводу OPAL ", - інформує радник.

Третій блок - майбутнє. Незважаючи на всі нинішні труднощі, треба наполегливо і ясно ставити питання про майбутнє. Не варто цуратися цієї теми. Або створювати видимість небаченого раціоналізму. Нехай не без проблем, але ми виконуємо умови, які показують здатність України бути відповідальним членом ЄС. і це треба пояснювати європейським обивателю вже сьогодні. Такий поворот розмови залежить не тільки від Києва, але (і перш за все) від Брюсселя та інших впливових столиць , - підкреслив Лубківський.
Не можна допустити, щоб тема України на десятиліття стала заручником емоцій або примх різних об'єднань в Європі. Навпаки, саме зараз потрібен масштабний розмова з європейським суспільством про Україну, перспективі нашого членства і про бачення Об'єднаної Європи за участю всіх східноєвропейських держав, - написав він.