Події
19 червня 2017
Кожні 45 хвилин в Україні викрадають автомобіль
Найчастіше крадуть автомобілі, які припарковані у дворах багатоповерхівок або з-під супермаркетів.
news-image

Автокрадії в Україні не бояться, що їх впізнають на відео з камер спостереження. Також не лякає їх і перспектива опинитися за ґратами аж на 8 років. В Україні триває розпал сезону викрадення автомобілів. За останні два місяці їх кількість зросла майже втричі.

Найчастіше крадуть автомобілі, які припарковані у дворах багатоповерхівок або з-під супермаркетів. Тому не варто надовго залишати без нагляду транспортні засоби. Але правоохоронці кажуть: якщо крадії усе ж хочуть його отримати, то «пастимуть» доки не вкрадуть. І тоді власник обирає, чи самому шукати його, чи чекати на допомогу від поліції.

А ситуація із викраденнями є жахливою. Кожні 45 хвилин в Україні зникає чергове авто. За минулий рік  поцупили понад 11 тисяч машин і лише 3 тисячі з них повернули власникам, пише «Є!» з посиланням на ZIK

У лютому Владислав вскочив у халепу. Поцупили його автомобіль. І чоловік зміг самостійно його знайти. Каже. що після викрадення йому на електронну скриньку надійшов лист, у якому злодії вимагали 700 доларів за повернення автомобіля.  

«Мені допомогли зламати поштову скриньку, з якої надіслали повідомлення, і крок за кроком на Троєщині у Києві я зміг знайти машину», – розповів Владислав, який повернув своє авто.

Експерт з безпеки Сергій Кириленко розповів, що панацеї від викрадення немає. Блокування керма, КПП та сигналізація вже вчорашній день. Ноу-хау – так звана «чорна мітка», яка може заглушити всю електроніку.

«Це маленький сканер, розміром як п’ять копійок, котрий встановлюється в будь-якому місці у автомобілі, про яке знає лише власник. Також паралельно встановлюються додаткові замки на відкриття капоту. Якщо «мітки» в машині немає, то капот неможливо буде відкрити, і якщо машина почала їхати, то вона через 10 метрів зупиниться і не зможе рушити», – розповів експерт з безпеки Сергій Кириленко.

Важливо, щоб автовласник не розповідав стороннім, в якому місці встановлений сканер.  

Також у соцмережах існує вже чимало груп, де активісти допомагають шукати автівки. Вони фотографують будь-які підозрілі транспортні засоби, які стоять покинутими у дворах, і це може допомогти людям, у яких викрали майно.