Суспільство
2 серпня 2017
Лайфхаки від лікарів: як вижити у спеку та задуху
Якщо дотримуватись елементарних правил, можна легко пережити столичне «пекло».
news-image
У Київ повернувся сезон неймовірної літньої спеки. Тож як врятуватись від сонця і задухи? Не тільки кондиціонер всьому голова, адже, якщо дотримуватись елементарних правил, можна легко пережити столичне «пекло», пише «Є!» з посиланням на Вечірній Київ.
 
Головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка розповів про деякі хитрощі та порадив дієві способи порятунку від спеки. 
 
  • По можливості - змінити режим дня (раніше лягати спати і прокидатися раніше). Намагатись перебувати на відкритому сонці вранці до 11-12 години, або ближче до вечора, після 16 години.
  • Заздалегідь продумувати своє вбрання - підбирати світлий, зручний, не облягаючий одяг з натуральних тканин (бавовна, льон), які не ускладнюють випаровування вологи. Жінкам рекомендується: легкі брюки, довгі спідниці, туніки або льняні сарафани. Чоловікам: потрібно відмовитись від краваток та щільно затягнутих ременів.
  •  Не бажано в спеку користуватись косметикою, а  особливо пудрою й тональним кремом (вони  ускладнюють шкірі дихання і як наслідок людина  сильніше потіє).
  • Йдучи на вулицю обов’язково прихопіть із собою невеличку пляшку прохолодної (але не холодної) питної води або прохолодний чай з лимоном. Прохолодну пляшку можна прикласти до голови при потребі (в громадському транспорті), втамувати спрагу. Протягом дня потрібно випивати дорослій людині не менше 2,5 – 3 л рідини. 
  • Знаючи, що прийдеться їхати в громадському транспорті, обов’язково прихопіть віяло або газету, невеличкий журнал, щоб при потребі можна було зробити собі «підручний вентилятор». 
  • Намагайтесь звести до мінімуму перебування в громадському транспорті (спека і задуха в замкненому просторі можуть спровокувати запаморочення, непритомність, а інфекції в подібних умовах розповсюджуються на багато швидше й живуть на багато довше). Очікуючи громадський транспорт на зупинках, краще перейти під крони сусідніх дерев оскільки вони не нагріваються від сонячного проміння і тому під ними прохолодніше.
  • Важливо пам’ятати, що різниця температур між приміщенням і вулицею не повинна перевищувати 10 градусів. Не дотримуючись цього правила різниці в 10 градусів дуже легко підхопити нежить, а в гіршому випадку – пневмонію або радикуліт. Тому, треба встановлювати кондиціонер на температуру не нижче 18 градусів. Якщо у офісах не має кондиціонерів і вентиляторів, то рекомендовано встановити хоча б відкриті ємкості з водою, льодом, акваріуми (можна без рибок), періодично обприскувати приміщення холодною водою з розбризкувача. 

Також, рекомендовано проводити якомога частіше вологе прибирання приміщень: часто обполіскувати руки і обличчя холодною водою, обтиратися вологою хустинкою. Перегріті ділянки тіла можна обтирати 9% оцтом наполовину розведеним водою. 

- Людям із серцево-судинними захворюваннями, діабетом іншими хронічними захворюваннями та у стані відновлення після захворювань, бути обережними, ретельніше контролювати показники свого здоров’я, зокрема артеріальний тиск та пульс, консультуватися з лікарем щодо режиму прийому ліків, харчування, питного режиму, - радить пан Отто.

 При наявності умов: 

• приймати часто теплий чи контрастний душ не менше двох разів на день (за умови здорового серця);
 • відвідувати басейн 2-3 рази на тиждень;
 • гуляти біля води;
 • купатись лише на дозволених пляжах;

А, при найменшій можливості, можна роззуватись і ходити босоніж по траві - це поліпшує циркуляцію крові, підвищує загальний тонус організму, активізує біоактивні точки.

Читайте також:Через аномальну спеку в Італії оголосили червоний рівень небезпеки

Читайте також:Через аномальну спеку в Італії оголосили червоний рівень небезпеки