Google офіційно випустила операційну систему Android 8.0
Офіційний блог компанії повідомляє, що офіційний запуск ОС відбувається після понад рік тестів, які проводили розробники.
news-image
Компанія Google офіційно випустила операційну систему Android 8.0: систему назвали Oreo.
 
Про це повідомляє «Є!» з посиланням на Еспресо.

Офіційний блог компанії повідомляє, що офіційний запуск ОС відбувається після понад рік тестів, які проводили розробники.

Фінальну версію системи зможуть оцінити всі, хто використовує репозиторій Android Open Source Project, також компанія проводить тестування в мобільних мережах на пристроях Nexus і Pixel - їх власники теж скоро отримають апдейт. Користувачі Android Beta також отримають доступ, образи системи виклали онлайн.

Серед нових функцій системи:

  1. Картинка-в-картинці - будь-яке відео, яке зараз використовує власник смартфона, можна бачити як невеликий екран, який можна вільно переміщувати по дисплею, одночасно працюючи з іншими додатками.
  2. Фреймворк Autofill - дозволяє додаткам простіше синхронізувати паролі, коли користувачі підключають їх на нових пристроях. Додатки можуть оптимізувати свої дані під Autofill (в блозі є посилання, як саме це зробити).
  3. Покращені повідомлення для додатків (значок нового повідомлення навіть запозичує колір у іконки програми). Можна тапнути іконку програми, щоб переглянути його останні повідомлення. Також в Oreo з'явилися "канали повідомлень": для додатка можна відключити одні повідомлення (наприклад, про нові функції) і залишити інші (наприклад, про нові повідомлення в чаті).
  4. Розумне виділення тексту. Тепер, якщо ви виділяєте текстову інформацію, система спробує розпізнати її: якщо це адреса, вам запропонують лінк на карти, якщо номер телефону - запропонують відразу зателефонувати на нього.
  5. Набір нових емодзі.
  6. Адаптивні іконки: користувач може сам вибирати форму для іконок, зараз є п'ять варіантів, включаючи круглі, квадратні з округленими краями і т.п.
  7. Можна прикріплювати шорткат на певний додаток прямо в лаунчер
Читайте також: Український стартап із пошуку репетиторів підкорює Азію