Суспільство
12 листопада 2017
Вакарчук про соцмережі: Як наркоман, залежний від опіуму, ми тільки там відчуваємо себе впевнено
Вакарчук: Ми стаємо самотніми і розгубленими немовлятами в реальному світі.
news-image

Соціальні мережі роз'єднали людей. Про це в блозі для видання "Новое время" заявив український музикант Святослав Вакарчук, передає «Є!».

Коли ми заходимо на свої сторінки в Twitter, Facebook чи в пошук Google, ми завжди бачимо те, що хочемо бачити. Та не тому, що ми так самі вирішили. Так вирішили програми, які підбирають персонально для нас музику, фільми, політичні новини, інформацію і навіть "друзів", виходячи з наших попередніх вподобань. Це зроблено без "зловісного задуму", а просто для того, щоб ми хотіли проводити там більше часу, споживаючи, зокрема, рекламу, – написав він.

За словами музиканта, "поступово ми звикаємось з тим, що все навколо – новини, інформація, "друзі" – повністю підтверджують наше особисте уявлення про світ".

А раз так – значить ми завжди праві. І коли раптом, випадково (з нашої точки зору) ми в реальному світі зустрічаємо когось з іншим світоглядом, ми не просто не погоджуємося з ним чи нею, ми точно знаємо, що ця людина неправа. Бо ж цілий світ навколо нас думає однаково! А значить все, що інакше, – відхилення або шизофренія. Або більше – свідома диверсія, – уважає Вакарчук.

Він зазначив, що головною небезпекою є те, що "в якийсь момент ми вже не можемо відділити просто неприйнятну для себе точку зору не лише від невігластва, а й від справжньої інформаційної диверсії".

Ми починаємо аналізувати та в реальному світі не знаходимо однозначних відповідей. І тоді ми перестаємо довіряти. Будь-якій інформації. Будь-яким новинам. Будь-яким друзям. Ми стаємо самотніми і розгубленими немовлятами в реальному світі. І ми тікаємо назад до віртуального світу. Там ми знову – могутні, святі та мудрі одночасно. І, як наркоман залежний від опіуму, ми тільки там почуваємо себе впевнено, – заявив Вакарчук.