Події
21 грудня 2017
У Великій Британії заявили, що літак рейсу МН17 збили з російської установки
Росія веде інформаційну війну в масовому масштабі. Один із ранніх прикладів — інтенсивна, багатоканальна спроба пропаганди, щоб переконати світ у тому, що Росія не несе відповідальності за збиття літака MH17.
news-image

У Великій Британії заявили, що ракетна установка, з якої збили Boeing 777 рейсу MH17, має російське походження. Про це свідчать дані британської розвідки, повідомляє «Є!» з посиланням на Громадське.

Відповідні висновки опублікував Комітет з розвідки та безпеки парламенту Британії у своїй щорічній доповіді.

"Росія веде інформаційну війну в масовому масштабі. Один із ранніх прикладів — дуже інтенсивна, багатоканальна спроба пропаганди, щоб переконати світ у тому, що Росія не несе відповідальності за збиття літака MH17 (абсолютна неправда: ми знаємо, і не маємо жодного сумніву, що російські військові надали і згодом вивезли назад ракетну пускову установку)", — йдеться у звіті.

Раніше міжнародна група розслідувачів Bellingcat і The Insider опублікували спільне розслідування, в якому ідентифікували одну з ключових фігур, що може бути причетна до збиття у небі над Донбасом «Боїнга» «Малайзійських авіаліній» у липні 2014 року.

Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак  був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу «Бук», який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії

28 вересня 2016 року в Нідерландах Спільна слідча група, в яку входить Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди і Україна, оголосила, що літак Малайзійських авіаліній рейсу MH17 було збито 17 липня 2014 із ЗРК «Бук», який був привезений з території Росії. Розслідування також встановило, що літак було збито саме ракетою типу 9М38, яка є на озброєнні модифікації російського ЗРК «Бук». Міжнародне слідство також зазначило, що пуск ракети було здійснено з території, яку не контролювали Збройні сили України.

Читайте також:Смоленська авіакатастрофа. Відмова РФ віддавати літак викликає підозру, - МЗС Польщі