Суспільство
6 березня 2018
Як змінився раціон українців за минулий рік
Директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко вважає, що українці за минулий рік стали споживати менше хліба.
news-image

Українці у 2017 році віддавали перевагу хлібу, м'ясу і фруктам. Стали менше вживати молока, сирів, овочів і цукру. На колишньому рівні залишилося споживання риби, картоплі, яєць, соняшникової олії, повідомили у Держстаті.

За статистикою на одну людину на місяць доводиться 8,4 кг хліба, 4,6 кг м'яса і ковбас, 1,2 кг риби, 20 яєць, 200 г картоплі та 300 г овочів. У середньому щодня кожен українець з'їдає 2,5 кг продуктів. Дієтологи зауважують, що це достатня кількість, але не збалансована, пише «Є!» з посиланням на Gazeta.

"Риби потрібно їсти приблизно вдвічі більше, ніж за статистикою. Картоплі та хліба - на третину менше, а цукру - вдвічі менше. Рекомендована Продовольчою і сільськогосподарською організацією ООН норма споживання риби становить 20 кілограм на рік. Щоправда на кожного українця припадає близько 14 кілограм", - каже дієтолог Борис Скачко.

Директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко вважає, що українці за минулий рік стали споживати менше хліба.

"За обсягами виробництва за 2017 рік випічка хліба в Україні впала на 7%, м'яса на 5%. Тому звідки зростання споживання - не ясно. Постачальники кажуть, що супермаркети стали замовляти менше м'яса, так як його не купують. Середній чек в магазинах зменшився близько на третину, крім Києва", - говорить експерт.

Крім того, за даними Держстату, у 2017 році номінальні доходи середньостатистичної української сім'ї зросли на 30%, а витрати - на 24%. Більше половини заробленого українці витрачають на їжу.

"Економічного дива не сталося. Підвищення мінзарплати і перерахунок пенсій відразу ж знайшли відображення в зростанні доходів населення. Також до інших доходів громадян Держстат зарахував депозити населення, розділивши всю суму банківських вкладів на кількість домогосподарств. Обсяги депозитів збільшилися через нарахування відсотків і підвищення курсу долара", - підсумував аналітик агентства MPP Consulting Павло Мельник.

В Україні очікується подорожчання сала і молочної продукції. Ціна зросте на 2 грн і 1 грн, відповідно. За словами аналітика Української аграрної конфедерації Нелі Онищенко, вже сьогодні виробники підвищують гуртові ціни. Найближчим часом на 1-2 грн за кг подорожчають овочі. Через витрати на зберігання і транспортування. Водночас очікуємо сезонного зниження цін на яйця. Навесні та влітку кури несуться активніше.