Суспільство
29 березня 2018
Після обшуку у Києві Саакашвілі недорахувався кількох телефонів і ноутбуків
Міхеїл Саакашвілі звинуватив правоохоронців у розкраданні його особистих речей.
news-image

Захист лідера "Руху нових сил" Міхеїла Саакашвілі спрямував до Служби безпеки України та Генпрокуратури повторні клопотання про повернення особистих речей політика, що зникли під час обшуків в його київській квартирі, передає «Є!» із посиланням на Zn.ua.

За словами адвоката Руслана Чорнолуцького, він вже відправляв аналогічне клопотання 1 березня, але СБУ і ГПУ його проігнорували, повідомляє прес-служба РНС.

Йдеться про документи, ноутбук, декілька мобільних телефонів та візитівки Саакашвілі. Політик наполягає на їх поверненні, або компенсації вартості зниклих речей.

"Арешт на вилучені речі судом не накладався, а в судовому засіданні 26 січня прокурор заявив, що вони були ніби як "втрачені", - зазначив Чорнолуцкий.

За словами адвоката, Саакашвілі, який особисто підписав клопотання, вважає, що його речі були викрадені правоохоронцями.

Як повідомлялося, 15 березня адвокати Міхеїла Саакашили подали до ЄСПЛ скаргу на українські органи державної влади за жорстоке поводження з ним під час видворення з країни та незаконне позбавлення громадянства.

Нагадаємо, 12 лютого лідера "Руху нових сил", екс-президента Грузії і колишнього голову Одеської облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі, якого президент Петро Порошенко у липні минулого року позбавив українського громадянства, видворили з України.

Політика затримали бійці спецпідрозділу ДПСУ в київському ресторані й уже через годину чартерним рейсом відправили до Варшави. Прикордонна служба Польщі підтвердила, що Саакашвілі прийняли в рамках процедури реадмісії, ініційованої Державною міграційною службою України.

При цьому в ДМС не знають, хто організував і оплатив переліт Саакашвілі, вартість якого, за інформацією журналістів проекту "Схеми", склала 8 тисяч євро.

Після видворення з України ДПСУ на три роки заборонила Саакашвілі в'їзд до країну. Відповідний наказ підписав начальник Мостиського прикордонного загону Павло Шварцман. Захист політика назвав це рішення незаконним і пообіцяв оскаржити його в суді.

Саакашвілі пообіцяв знайти спосіб легально повернутися до України і відновити своє українське громадянство, а також подав судові позови проти МВС, ДПСУ та ДМС.

Дев'ять опозиційних партій виступили з вимогою забезпечити Саакашвілі можливість повернутися до України та захистити свої права в суді.

Читайте також: Під Києвом через слизьку дорогу перекинувся мікроавтобус