Київ
15 травня 2018
Вартість проїзду в громадському транспорті Києва зросте до 8 гривень
Тариф буде підвищено до 8 гривень за разову поїздку зі збереженням пільг за покупку багаторазових проїзних квитків.
news-image

Київська міська державна адміністрація вирішила підвищити тарифи на проїзд в наземному і підземному комунальному транспорті Києва до 8 гривень з 15 липня 2018 року.

Про це на брифінгу повідомив заступник голови КМДА Дмитро Давтян, пише «Є!» з посиланням на Економічну Правду.

Тариф буде підвищено до 8 гривень за разову поїздку зі збереженням пільг за покупку багаторазових проїзних квитків.

За словами Давтяна, останнє підвищення тарифів до економічно обґрунтованого рівня відбулось у лютому 2015 року. А у 2017 році відбулось коригування окремих його складових.

"Із 2015 року в країні зросли тарифи на електроенергію – у 5,4 рази, вартість дизельного пального – у 1,5 рази, вартість шин – у 1,5 рази, індекс споживчих цін за вказаний період (2015-2017 рік) становить 183%", – підкреслив Давтян.

Він наголосив: наразі економічно обґрунтований тариф на перевезення одного пасажира, що враховує всі видатки, становить у метро – 8,27 грн, у наземному транспорті – 8,77 грн.

"Тобто нинішнє зростання є компромісним, і воно менше від необхідного", – зазначив заступник голови КМДА.
"Це складне рішення. І ми вимушені були його ухвалити, аби уникнути загрози транспортного колапсу в столиці", – підсумував він.

Начальник КП "Київський метрополітен" Віктор Брагінський повідомив, що для постійних пасажирів метрополітену, користувачів безконтактних карток вартість проїзду зросте на 1,3-1,5 грн.

"Для постійних пасажирів вартість поїздки в метро підвищиться на 1 гривню 30 копійок в проїзних і на 1 гривню 50 копійок при поповненні карти метро на 50 поїздок. Всі пільги для соціально вразливих категорій населення, а таких в метрополітені 23 - збережені", - сказав Брагінський.

Він додав, що кошти від зміни тарифу будуть спрямовані на два основних напрямки: оплату енергоресурсів, які подорожчали, і наближення заробітної плати на підприємстві до середніх показників в столиці.

"Нам потрібно утримати висококваліфікованих працівників, які сьогодні масово їдуть на найпростішу роботу в Європу, де отримують 1000 євро щомісяця, або йдуть в приватні компанії. Є близько 300 вакансій, серед яких машиністи, електрики і слюсарі з ремонту ескалаторів. Тобто фахівці, від яких залежить належна робота метрополітену", - сказав керівник метрополітену.

Читайте також:На Кримському мості трапилася нова надзвичайна подія