Досьє Найєм Мустафа-Масі

«Мінські угоди» і «Формула Штайнмаєра» - це шанс примирити дві частини країни не через сто років, а зараз, - Олександр Савченко

Олександр Савченко, заступник лідера політичної партії Розумна Сила, висловив свою думку щодо актуальних сьогодні проблем в Україні.

Кореспонденти «Є!» поспілкувалися з Олександром Савченко, заступником лідера політичної партії Розумна Сила. Ми дізналися думку політика на ряд актуальних питань, які турбують сьогодні українське суспільство.

Яке Ваше ставлення до протестних акцій, які зараз проходять в Україні? Чи підтримуєте Ви їх меседжі і цілі чи ні, і чому?

Особисто моє ставлення до такого роду акцій однозначно негативне і причин на це кілька: по-перше, будь-якого роду акція повинна грунтуватися на вираженні власної позиції, а не трансляції чиїхось хибних або провокаційних закликів. Зараз же людей вкотре використовують як ширму в політичних іграх - а це вже скидається радше на піар-акцію, а не на заклопотаність суспільства про своє майбутнє.

Я говорю в загальному, але розумію, що ви зараз питаєте конкретно про так званий «Штайнмаєр Майдан» і акції «Ні Капітуляції», так ось всі або майже всі протести до кінця не можуть відповісти на питання, в чому полягає ця сама «капітуляція» і чому раптом, вона повинна настати відразу за розведенням військ або виборами на Донбасі.

Так це відбувається тому, що людей (громадян України) традиційно використовують політики в своїх кулуарних іграх протиставляючи один одному, і як наслідок цього насаджуючи ненависть.

Друга причина того, що я щиро хочу припинення збройного конфлікту та розумію, що поняття «капітуляція» в цьому конфлікті є помилковим, неправильним терміном! Неможливо капітулювати самим собі отримуючи під контроль свої ж території назад! Я б використовував більш правильне поняття це, «протверезіння суспільства».

«Мінські угоди» і «Формула Штайнмаєра», це шанс примирити дві частини країни не через сто років, а зараз. Багатьох обурюють пункти угоди, але потрібно розуміти чому вони такі і взагалі чому все так. Можу сказати свою думку, що в такому вигляді це все прописано, в такій послідовності написаний «Мирний план» по причині «недовіри один одному». Страх бути обдуреними є не тільки у нас, умовно кажучи в Києві, а й у іншій частині України, на непідконтрольній їй частині, в Донецьку і в Луганську. Які б ми пункти не вигадували, угода все одно буде компромісно поганою, але по іншому не буде, недовіра ось основна причина цього. Саме «недовіра» і «ненависть» культивувалася в цьому конфлікті довгі п'ять років, тепер доводиться йти на компроміси, а це для деяких болісно - але іншого шляху просто не існує.

Чи бачите Ви, що можливий сценарій майдану 2013-2014 років і чому?

Сценарію, за яким міг би відбутися переворот аналогічний тому що стався в нашій країні в 2014 році - я не бачу. По-перше, немає такої мети у геополітичних гравців таких як Америка при президенті Трампі. Європейські країни, які на той момент мимоволі стали співучасниками обману підписавши неправдиві домовленості в лютому 2014 року вже ніколи не дозволять втягнути себе в такі сценарії обману.

Для перевороту зразка 2013-2014 року потрібно багато чинників таких як загальна інформаційна підтримка покликана на розкол суспільства, величезний антирейтинг діючої влади, особистий антирейтинг президента, бездарність або злочинна зрада силових структур, величезний фінансовий ресурс і основне це змова еліт. Факторів багато, але основні я перерахував, з усього перерахованого на сьогоднішній момент є тільки заряджене громадянське суспільство яке продовжують розколювати і можлива зрада силовиків - цього вкрай мало, хоча теж не мало.

В якому вигляді бачите проведення місцевих виборів в ОРДЛО, які умови повинні бути створені для цього і чи потрібно надати цим територіям особливий статус?

Як би не лякали і не демонізували «вибори в ОРДЛО» я не бачу в цьому абсолютно нічого страшного, та й, загалом, іншого немає. В здоровому демократичному суспільстві крім як легітимність через вибори за умови, що вся країна живе саме по демократичним законам не існує, так чи інакше вибори там повинні пройти за українськими законами і легітимізувати представників з ким влада може розмовляти в майбутньому.

Вибори на території ОРДЛО дадуть можливість почати на законній підставі розмовляти з представниками Донецька і Луганська слухати їх проводити нашу загальну проукраїнську позицію також не тільки по телевізору і на язиці в політиків, а реальну і відчутну, так як це взагалі повинно бути. Саме вибори дадуть механізм реінтеграції регіону в Україну. Більше скажу, без виборів реальні кроки по поверненню регіону в Україну неможливі ні юридично, ні фактично.

Що стосується особливого статусу, тут потрібно говорити і потрібно домовлятися при зустрічі в Нормандському форматі і тільки там може бути результат. Моя думка, цей пункт дуже неоднозначний, але потрібно розуміти причини чому він виник і кому він життєво необхідний. Причин цього кілька, про які я говорив на самому початку, це «недовіра» нам, на непідконтрольних територіях, боязнь «бути обдуреними» ну і третє, це в якійсь мірі юридичні гарантії які закладає Російська федерація для «остудження» тих, хто сьогодні втягує Україну до військових альянсів.

Словом, особливий статус, це складне питання і те питання по якому потрібно розмовляти і домовлятися про компромісний варіант і цей компроміс, я впевнений, можна досягти якщо перестати говорити на вулиці і почати розуміти і зважати на побоювання всіх сторін в цьому питанні. Моя думка, що повністю від цього закону ми не підемо і зняти його з порядку денного не вийде, можливо, можна ввести особливий статус регіону тимчасово, на якийсь фіксований термін і з більш вузьким переліком автономії, але знову ж таки це повинно знімати побоювання всіх учасників переговорного процесу в Нормандські форматі, в будь-якому випадку це повинен бути компроміс, досягнутий філігранною роботою дипломатів, а не мова вулиці.

Все більше говорять про відкриття ринку землі. Чи підтримуєте Ви це чи ні? Якщо так, то в якому вигляді це має бути реалізовано?

Ринок землі в тому вигляді, який обговорюється я не підтримую. Цілі, які ставить перед собою уряд намагаючись відкрити розпродаж українських земель, помилковий або просто дурний. Ринок землі - це питання відносилося не до гострих проблем ще десять років тому, коли наша економіка була значно стабільніша, а держава могла не реагувати на тиск з боку лобістів з інших країн, сьогодні це абсолютно не так і по суті нас змушують віддати останнє, що є в Україні.

Якщо уряд так жадає підрегулювати питання в обороті землі, то може почати з менш небезпечних способів, це почати диктувати вартість оренди землі. Принаймні в цьому менше небезпеки для майбутнього нашої країни. До питання продажу землі я думаю можна буде повернутися тільки тоді коли рівень життя наших громадян буде не менше ніж в Німеччині або Франції, ось тільки тоді влада зможе адекватно думати не піддаючись якомусь тиску із зовні.

Наскільки ефективним Ви вважаєте Володимира Зеленського та Офіс Президента в управлінні країною? Які у них є переваги і провали?

Якщо відкритість президента Зеленського вважати перевагою, то успіх в цьому очевидний. Про ефективність ані президента, ані офісу президента поки говорити не доводиться. Успіх Володимира Олександровича в тому, що на якийсь момент він зміг об'єднати навколо себе країну, умовно кажучи зшити громадянське суспільство, яке виразилося в безпрецедентній підтримці в 73% кандидата Володимира Олександровича Зеленського.

Успіх партії Слуга Народу базується знову ж на тому, що я описав вище, але це теж успіх, який, дав механізм повноти влади. Провал, на мою думку, це як кадрова політика при формуванні списку депутатів Слуги Народу так і особливо при формуванні кабінету міністрів і держслужбовців. Кадровий провал настільки очевидний, що партія Слуга народу в цьому місяці вперше за весь період за незалежними оцінками стала істотно втрачати підтримку в суспільстві.

Втрата близько 10 відсотків це дуже сильний сигнал президенту про те, що така кадрова політика, яку він обрав скоро знищить основне, що є і у президента, і у Верховної Ради, це довіра до проведеного курсу і особисто до президента.

Кабмін Гончарука буде більш ефективним, ніж Кабмін Гройсмана, чи ні? Наскільки Гончарук зможе дати зростання економіці країни і подбати про гідний соціальний рівень для населення?

Про правління Гройсмана я не можу сказати нічого особливо позитивного лише з тієї причини, що при його правлінні наша країна продовжувала бездумно позичати гроші, а люди, що проживають в Україні, масово зубожіли і їхали на заробітки - це є оцінка діяльності Гройсмана.

Про нового прем'єр-міністра Гончарука можу сказати трохи детальніше і конкретніше: я вважаю, що ця людина проходила повз адміністрацію президента випадково і через якусь безглузду помилку потрапила на цю посаду. А якщо говорити серйозно, більш дивного призначення я не пам'ятаю. За той уже тривалий період часу після призначення крім малювання красивих презентацій і катання на самокаті по Кабміну, Гончарук ні в чому життєво важливому для країни, помічений не був.

Думаю, що Гончарук, це ще те помилкове призначення, яке забере до половини рейтингу, який залишився у партії Слуга Народу і міцно поставить під сумнів авторитет Зеленського серед тих хто за нього голосував.

Що бачите гарного або погано у зовнішньополітичному векторі розвитку України? Що хотіли б додати або змінити?

Гарне це те, що з приходом нової влади в особі президента Зеленського в України є шанс багато питань щодо миру і зовнішньої політики почати з нового аркуша, що команда президента і намагається зробити. Вперше за весь час у Зеленського є шанс припинити жити в тих реаліях необхідності кулуарних інтриг в яких жили всі п'ять президентів до нього.

Я б рекомендував владі в особі президента менше оточувати себе дивними функціонерами минулого. Швидше реалізувати питання миру - саме це ключ до подальшого майбутнього. Припинити використовувати риторику Порошенко в питаннях Донбасу і почати виконувати свої передвиборчі обіцянки.

У питанні відносин з МВФ все-таки, як не дивно, раджу іноді згадувати свою роль Голобородько, у нього в цьому питанні, як мені здається, мотиви були більш зрозумілі і більш проукраїнські.

Читайте також:«Опозиційна Платформа - За Життя» вимагає негайної відставки прем'єра з фашистськими поглядами

26.02.2020 о 19:50
Депутат з партії “Опозиційна платформа – За життя” відсвяткував...
26.02.2020 о 13:38
Під Офісом президента чоловік здійснив самопідпал
26.02.2020 о 12:00
Син Порошенка втрапив у скандал: як це вплине на репутацію п'ятого...
26.02.2020 о 11:16
У центрі Києва відомого бізнесмена знайшли з кулею у голові
19.02.2020 о 19:50
Максим Бужанський відмовився вшанувати пам’ять героїв Небесної Сотні
14.02.2020 о 19:50
Росія дає Білорусі натяки на приєднання до єдиної держави
11.02.2020 о 17:41
Продавав немовлят: очільником харківського вишу може стати відомий...
10.02.2020 о 20:50
Конституційний суд розгляне законність перейменувати УПЦ МП
10.02.2020 о 17:20
ЗМІ оприлюднили документи про отримання Ситником квартири за...
10.02.2020 о 14:00
Як Саакашвілі за гроші Курченка на держзраду заробив: ексклюзивний...
09.02.2020 о 18:50
Китайський коронавірус вперше підтвердили в українця
06.02.2020 о 16:32
Головного митника України зняли на відео зі стриптизерками в нічному...
06.02.2020 о 13:20
Китайський коронавірус вперше виявили у новонародженого
05.02.2020 о 20:20
Новий закон може позбавити захисту від рейдерів мільйони українців
05.02.2020 о 11:53
Росії заборонили брати участь у ЧС-2022 з футболу – ЗМІ
28.02.2020 о 20:50
Середня зарплата за місяць впала на 12,5%, - Держстат
28.02.2020 о 20:30
В Україні одноразово видаватимуть гроші людям, які здійснили...
28.02.2020 о 18:50
Храми Італії почали зачиняти за наказом місцевої влади, аби зупинити...
28.02.2020 о 18:00
Понад 5 трильонів доларів збитків: світова економіка продовжує...
28.02.2020 о 17:36
Евакуація на 10 років: у Швейцарії виселять ціле село
28.02.2020 о 17:00
Найголовніше за день: допити Порошенка в ДБР, податки для таксистів,...
28.02.2020 о 16:41
«Шахтар» дізнався, хто буде його суперником в 1/8 фіналу Ліги Європи
28.02.2020 о 16:20
Кабмін дозволив закупити засоби проти коронавірусу за залишок...
28.02.2020 о 16:13
Андрій Карпов: «ДБР перетворилося на на репресивний орган по суті»
28.02.2020 о 16:00
Реальні мільйонери: величезні статки лікарів, які впливають на...
28.02.2020 о 15:07
Укравтодор запустив мапу з ремонтом доріг: там можна й поскаржитись
28.02.2020 о 15:00
Безвісти зник 16-річний хлопець на Житомирщині
28.02.2020 о 14:23
Погода на вихідні: в Україні буде тепло та майже без опадів (карта)
28.02.2020 о 14:10
Колишні регіонали знову будуть при владі? - Нові подробиці від...
28.02.2020 о 14:00
Путін та Ердоган провели телефонну розмову після атаки в Сирії: деталі
Досьє Ігнатов Андрій Петрович

93918 dd15 mm10 yy2019 2019 октябрь жовтень осень осінь Донбас Політика политика Мвф International Monetary Fund, IMF, Международный валютный фонд, Міжнародний валютний фонд земля 93918 dd15 mm10 yy2019 2019 jrnz,hm ;jdntym jctym jcsym Ljy,fc Gjksnbrf gjkbnbrf Vda International Monetary Fund? IMF? Vt;leyfhjlyыq dfk.nyыq ajyl? Vs;yfhjlybq dfk.nybq ajyl ptvkz 93918 dd15 mm10 yy2019 2019 октябрь жовтень осень осынь Донбас Полытика политика Мвф International Monetary Fund, IMF, Международный валютный фонд, Мыжнародний валютний фонд зеьля