Досьє «Кіборги» донецького аеропорту

Мирослав Гай: «Якщо зустріч Зеленського та Патрушева підтвердиться, то це тягне на імпічмент»

Мирослав Гай занепокоєний призначенням голови Офісу Президента, адже переконаний, що ця людина пов’язана з росіянами.

Мирослав Гай надав ексклюзивні коментарі інфопростору «Є!». Мирослав Олександрович Гай — актор, волонтер, керівник благодійної організації «Фонд „Мир і Ко“».

Кор.: Прокоментуйте Вашу думку, будь ласка, щодо скандалу з Зеленським та Патрушевим. Чи є в ньому ознаки державної зради або то все брехня журналістів.

Мирослав Гай: Дивіться, ми маємо дочекатися. Це дуже серйозна історія, якщо вона підтвердиться фактами, то тягне на імпічмент президента, тому що тут є ознаки державної зради. Треба зрозуміти хто такий Патрушев. Патрушев - це колишній очільник ФСБ, голова Ради Безпеки Російської Федерації, людина, яка створила так звану доктрину Патрушева, котра містить концепцію превентивного ядерного удару. Це людина, яка вважає, що Україна - це не держава, що Україна має бути приєднана до нової союзної держави, до нового Радянського Союзу.

Людина працює в цьому напрямку. Це злочинець відносно України. Він один з ідеологів цієї війни, війни, яка іде на Донбасі. Його висловлювання щодо України та нашої державності, нашої Незалежності, можна знайти у відкритих джерелах. Він своїх агресивних ксенофобських позицій щодо України не скриває. Це дуже Небезпечна людина. Нам треба це розуміти. І його приватна зустріч з Зеленським лише загроза національним інтересам України. Ця таємна зустріч нічим хорошим не могла б закінчитися.

Чому? Ми не знаємо чи така зустріч була чи ні. Поки що ми бачимо заяву журналістів, що вони мають в наявності докази цієї зустрічі. Це дуже серйозна заява. В тому відео, яке продемонстрували журналісти Схем я побачив багато запитань, які ми отримали з відео. Як для такої заяви, яку вони зробили, треба досить більше доказів. Я сподіваюся, що журналісти не могли піти на такий сюжет, не маючи неспростовних фактів. Я думаю, що ми маємо зараз спокійно дочекатися оприлюднення таких фактів і, що це буде зроблено як мінімум в рамках суду. Я знаю, що Офіс Президента вже подав в суд на журналістів "Схем". З одного боку це, можна сказати, погано, а з іншого боку, це пришвидшить оприлюднення такої інформації. Якщо вона підтвердиться хоча б на дев'яносто відсотків, то, я вам скажу, що це дуже серйозно, це тягне до імпічменту.

Кор.: Зрозуміло. Дякую по цьому питанню. Розкажіть, будь ласка, свою думку, щодо вручення підозр Федині та Звіробій. Вважаєте це законним та нормальним, чи це напад на свободу слова в Україні?

Мирослав Гай: Я вважаю, що останні кримінальні впровадження, які ідуть проти Марусі Звіробій, Софії Федини, Антоненка, Яни Дуги й Кузьменка, те, що було проти Пояркова Андрія — це дискредитація органів силових органів, силових структур, це повна дискредитація МВС та СБУ. Це дуже небезпечно. Це така дуже погана, в дусі Радянського Союзу стратегія. Нападки на волонтерів і людей, які критикують владу й опозицію, самі ці кримінальні провадження, на мою думку, поки з того, що я бачив, з тих доказів, оприлюднених слідством матеріалів, вони просто порожні.

Вони не мають під собою ніякого підґрунтя серйозного. В той час, коли у нас випускають зрадників України безпосередньо, зрадників держави, які були доведені в суді, зокрема, наприклад, Рубана і Надію Савченко, які привозили з окупованих територій російську зброю до України з плануванням зробити масове вбивство, масові теракти в Україні, які намагалися вербувати наших військовослужбовців, зокрема зі спецоперацій, є відеодокази їхніх дій і відеодокази їхнього перебування на окупованих територіях, де вони отримували зброю російського зразка, найновітнішу, зокрема снайперські комплекси, міномети, мінометні міни...

І ці люди, вони на свободі знаходяться, а таких, як, наприклад Марусю Звіробій і Федину, намагаються притягнути. Можливо, їх висловлювання до президента були некоректними, але однозначно, що вони не несли ніякої загрози президентові, і те, що Офіс Президента цю тему розвиває, воно показує тільки слабкість самого президента Зеленського, його дискредитує як Верховного головнокомандувача, показує, що він боїться таких гострих слів з боку двох дівчат, висказаних в Ютубі, хоча сам Зеленський дозволяв собі набагато гірші висловлювання, набагато небезпечніші висловлювання, зокрема у фільмі "Слуга народу" 95-го кварталу. При Порошенку, як би його там Зеленський не хаяв, але свобода слова була.
Їх не садили та не відкривали кримінальні провадження і їхні програми не забороняли, попри те, що вони більш ніж некоректно дозволяли собі висловлюватися не тільки про тодішнього президента Порошенка, а й про саму державу, державні символи. Вони дозволяли собі демонструвати розстріл Верховної Ради у фільмі "Слуга Нарду", робили похорони чинниого президента, але ніхто їх не чіпав, тому що, ви знаєте, що ця клоунада - просто слова. У нас демократичні країни, такі як Великобританія, такі як Сполучені Штати Америки у деяких шоу на великих телеканалах дозволяють собі більш гостру політичну критику опонентів чи політичних лідерів, і там теж нікого не саджають. Зараз наразі такі кримінальні провадження характерні більше для країн диктаторських. Не кажу зараз Північна Корея, можна ближче набагато подивитися - Білорусь або Російська Федерація, оце їхній стиль. Мені дуже прикро, що Україна у 21 столітті наслідує не кращі приклади демократії й політичної зрілості, а наслідує приклади авторитарних, диктаторських держав. Така й оцінка цих кримінальних проваджень.

Кор.: Дякую. На 20 лютого анонсовано акцію під Офісом Президента від руху опору та капітуляції.

Мирослав Гай: Я буду на цій акції і запрошую всіх двадцятого лютого під Офіс Орезидента.

Кор.: Розкажіть по суті, будь ласка, що там буде?

Мирослав Гай: Зараз, останнім часом, ми бачимо, що призначення президента Володимира Зеленського і заяви його оточення, його самого, демонструють намагання зблизити Україну з Російською Федерацією. Це можна побачити по різних напрямках. Та стратегія РНБО, яка була представлена президентом, де пропонувалося вжити шляхи зниження напруги в стосунках, при тому, що у нас кожного дня відбувються обстріли. Ідуть заяви від Російської Федерації, що вони готові до обміну послів, нагадаю, що у нас немає посла Російської Федерації й українського посла в Російській Федерації теж немає.

Хочу акцентувати для критиків колишньої влади, зокрема Петра Порошенка про те, що у нас були збережені дипломатичні стосунки. Це неправда, у нас там були тільки консульські відділи для технічних консультацій, тому що у нас продовжувався процес обміну полоненими, у нас багато політичних в’язнів Кремля і потрібно було вирішувати ці питання. Зараз при Зеленському ведуться перемовини про те, щоб поновити такі дипломатичні стосунки.

Кор.: Учора було загострення на Донбасі, розкажіть про ситуацію на фронті, будь ласка.

Мирослав Гай: Я от зараз знаходжуся на Донбасі, то обстріли тривають кожного дня, я проїхав усю лінію фронту від Станиці Луганської до Широкіно. Я розмовляв з місцевими мешканцями, офіцерами, то мені повідомляли про обстріли як стрілковою зброєю, так і з артилерійської . Навіть по лінії розведення абсолютно поруч обстріли тривають, є приклади застосування важкої артилерії. Росіяни так хитро на трьох ділянках шириною в 100 метрів не стріляють, а поруч гатять з усіх калібрів і як їм заманеться.

У нас були поранені за ці дні. Ми тільки приїхали з Красногорівки, а нам прийшло повідомлення, що там був обстріл, 120 калібрами накрили це бідолашне містечко. Поки ще немає жодних ознак деескалації. При такій важкій достатньо ситуації, а це хвилює не тільки цивільних, військові теж ставлять запитання незручні, що ж відбувається у нас зараз із зовнішньою політикою в Україні.

Ми бачимо призначення голови Офісу Президента, це людина, яка пов’язана з росіянами. Ми знаємо, що пан Єрмак знаходиться у дружніх стосунках з паном Козаком, який зараз є куратором по українському питанню у Кремлі. Якщо зараз підтвердиться зустріч Зеленського з Патрушевим – це буде потужний удар і по зовнішніх відносинах України з іноземними партнерами, НАТО, США. Не можна без відома союзників зустрічатися з одним з ворогів країн НАТО, людиною, яка відверто вважає НАТО ворогом, а Україну – недокраїною та російською територією.

Дуже прикрі дії в інформаційному просторі. В усіх населених пунктах я особливо прискіпливо перепитував щодо наявності українських медіа та ЗМІ. Остання дія нинішньої влади, це кодування українських телевізійних каналів по супутнику фактично позбавляє майже 70% мешканців в зоні ООС українського інформаційного простору. Більшість людей користуються «тарілками» супутниковими, зараз там усі українські канали платні, а російські – вільні і безкоштовні. Усі ті люди, які знаходяться на деокупованій території вони слухають українську пропаганду. Там дуже кволо працює українське радіо, є кілька радіостанцій, але вони працюють не всюди через особливості місцевості, рельєфу. Усе це несе загрозу національній безпеці. 6 років війни і пропаганди – це впливає на підтримку дій РФ місцевим населенням . Діти, яким на початку війни було 12-14 років, зараз їм по 18 років, це люди які мають визначатися за кого вони, а це дуже складно зробити вибір, коли вони постійно в інформаційному просторі Росії.

Слава Богу, що ми бачили велику кількість патріотичних шкіл , зокрема, у містечку Кримське, Золотому, де вчителі своїми силами намагаються підтримувати дух України в дітях. Це робиться різними методами, наприклад, вони зняли відеоролик для конкурсу віршів Лесі Українки. Викладацький склад працює на патріотичне виховання дітей, і в стратегічному плані це дуже важливо. Але те, що закодували українські канали – це акт інформаційної агресії, підігравання ворогу, тобто, Росії і це сильний удар по безпеці України.


Кор: Дякую за Вашу змістовну відповідь.

Раніше стало відомо, що на Мюнхенській конференції підготували 12 мирних кроків для Донбасу.

Читайте також:В Оман, коли там був Зеленський, прилітав глава Радбезу Росії Патрушев, - «Схеми»

Сьогодні о 09:07
П'яний водій вбив цілу сім'ю
09.07.2020 о 17:53
Пожежі на Луганщині: у мережі з’явилося відео ймовірного підпалу
09.07.2020 о 12:21
«Тисну руку», «Обіймаю»: опубліковані записи розмов нібито Порошенко...
07.07.2020 о 13:37
На Полтавщині підірвали автомобіль Укрпошти і викрали 2,5 мільйона
30.06.2020 о 19:50
СБУ затримала ексбанкіра, який зумів «продати» посаду у Нацбанку за 25...
24.06.2020 о 20:50
СБУ викрила схему розкрадання майже 17 мільйонів гривень з бюджетних...
24.06.2020 о 19:50
Нардеп від “Слуги народу” зробила скандальну заяву про дітей “дуже...
20.06.2020 о 18:50
Голова партії «Голос» Кіра Рудик заявила, що їй не вистачає...
17.06.2020 о 19:50
СБУ викрила угруповання неонацистів на чолі з громадянином РФ
12.06.2020 о 14:08
Дружина Президента України Олена Зеленська отримала позитивний...
10.06.2020 о 12:30
Сліпих ошукали на квартири. Протест в Києві
09.06.2020 о 19:50
У “Слузі народу” зробили гучну заяву: «Єрмак пропонував ОПЗЖ...
06.06.2020 о 18:50
Рекорд в Раді: народний депутат задекларував 158 квартир
05.06.2020 о 11:45
Чоловік підпалив себе на акції проти Авакова під Радою
04.06.2020 о 19:50
Суд продовжив слідство у справі про держзраду генерала СБУ Шайтанова
Сьогодні о 17:52
У Раді перенаправили 1,3 мільярда гривень з коронавірусного фонду на...
Сьогодні о 17:07
За порушення карантину українцям виписали штрафів на суму 6,6 млн грн
Сьогодні о 17:00
Дайджест головних новин за 13 липня
Сьогодні о 16:50
Укрзалізниця на цьому тижні запустить 34 приміські та 3 регіональні...
Сьогодні о 16:10
Масштабна пожежа сталася в Чернівцях: вогонь охопив майже 2 тисячі...
Сьогодні о 15:30
НБУ не радить українцям вірити кредитам «під 0%» - можливе шахрайство
Сьогодні о 15:24
МОЗ закупить 400 машин «швидкої» до кінця року
Сьогодні о 14:48
Суд відмовився відпустити Кузьменко з-під варти
Сьогодні о 14:36
Десятки мешканців потребують відселення зі згорілої 200-літньої...
Сьогодні о 14:07
У Львові вперше очистили парк за допомогою мобільного додатку
Сьогодні о 13:46
Війна на Донбасі: штаб повідомив про загибель двох українських...
Сьогодні о 13:18
У світі виник дефіцит велосипедів
Сьогодні о 12:56
Потужні зливи у Японії: паводки, зсуви та понад 70 загиблих
Сьогодні о 12:35
У Рівному відкриють музей пива
Сьогодні о 12:00
Нафта дешевшає напередодні зустрічі ОПЕК+
Досьє Боровик Олександр Валерійович

97136 dd14 mm02 yy2020 2020 февраль лютий зима Росія россия Донбас Телебачення Президент Змі українська мова волонтери імпічмент Оман 97136 dd14 mm02 yy2020 2020 atdhfkm k.nbq pbvf Hjcsz hjccbz Ljy,fc Ntkt,fxtyyz Ghtpbltyn Pvs erhf]ycmrf vjdf djkjynthb svgsxvtyn Jvfy 97136 dd14 mm02 yy2020 2020 февраль лютий зиьа Росыя россия Донбас Телебачення Президент Зьы украънська ьова волонтери ыьпычьент Оьан