Махніцький Олег Ігорович

Радник Президента України (2014-2015 рр.). Виконував обов'язки Генерального прокурора України (з лютого по червень 2014 року). Український політик та правник, народний депутат України VII скликання.

Місце народження та освіта

Народився 15 березня 1970 року у м. Львів.

Протягом 1991–1996 років навчався на юридичному факультеті Львівського державного університету імені Івана Франка. Здобув вищу освіту за спеціальністю «Правознавство».

Кар’єра

Трудову діяльність розпочав у  1988 році на  Львівському виробничому швейному об'єднанні «Маяк».

З 1990 року працював організатором туристичних поїздок на виробничо-творче об'єднання «Краєзнавець».

У 1996 році  проходив стажування в прокуратурі Львівської області на вакантній посаді помічника прокурора Франківського району Львова.

У 1997-1998 рр. працював  слідчим прокуратури Франківського району Львова.

У 1998-1999 рр. - слідчий відділу слідчого управління прокуратури Львівської області, старший слідчий управління нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство. Після реорганізації працює старшим слідчим.

У 1999- 2001 рр. - юрист ПП «Агентство безпеки «Скорпіон».

З 2001 по 2003 рік займається приватною адвокатською діяльністю. У 2003 році стає адвокатом в адвокатському об'єднанні «Осадчий і партнери». З листопада 2003 року - співзасновник та керуючий партнер Адвокатського об'єднання «Валько і Махніцький».

З 2004 року –  помічник-консультант народного депутата України О. Тягнибока. Представляв інтереси Олега Тягнибока в судовому процесі у справі про висловлювання лідера «Свободи» на горі Яворині. Судові розгляди у цій справі закінчилися в 2007 році виправдувальним вироком. Член партії «Свобода» з початку 1990-х.

У 2006 році на місцевих виборах Махніцький обраний депутатом Львівської міської ради за списками ВО «Свобода», де був членом постійної депутатської комісії землекористування.

На виборах до Львівської міськради в 2010 році повторно обраний депутатом.

У 2012 році стає народним депутатом від ВО «Свобода». Перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань верховенства права та правосуддя.

З листопада 2012 до 2014 рр. - Народний депутат України VII скликання від партії Свобода (лідер - Олег Тягнибок). Перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань верховенства права та правосуддя.

З 25 лютого 2014 року – призначений в.о. Генерального прокура України.

У червні 2014 року указом Президента звільнений з посади в.о. генерального прокурора України та призначений радником Президента України  Петра Порошенка.

У лютому 2015 року Президент України Петро Порошенко звільнив Олега Махніцького з посади радника Президента України.

Сім'я

Одружений. Має двох дітей — сина Вадима та доньку Мар'яну.

Дружина - Катерина Григорівна Махніцька (до шлюбу Березюк - ред.), член ЦВК України.

Компромат

В ЗМІ повідомлялося про те, що Махніцьким у липні 2014 року, відразу після звільнення з посади Генерального прокурора була придбана двокімнатна квартира в мікрорайоні Imperial Wharf міста Лондон (Великобританія) вартістю 1 282 500 доларів США. 26 вересня 2014 року в ефірі телеканалу "Інтер" відома письменниця Ірена Карпа повідомила, що Олег Махніцький купив п'ятизірковий готель Hyatt в центрі Києва і зробила натяк на корумпованість цього представника ВО "Свобода". Журналісти декількох ЗМІ почали незалежне журналістське розслідування. Проте, вищезгадані факти були спростовані під час прес-конференції паном Олегом, а на письменницю Ірену Карпу подано до суду та закликав її добровільно спростувати поширену інформацію.

Проте пристрасті не вщухали. За повідомленням у ЗМІ, стверджувалося, що у Махніцького були кошти для купівлі «Hyatt» у Києві. Але він порахував, що така угода в країні, до руйнування якої він доклав чимало зусиль, безперспективна. Як з'ясували журналісти, колишній генпрокурор дійсно придбав «Hyatt», але не в Києві, а Будапешті. 10-ти поверховий розкішний готель розташований на набережній Дунаю в Пешті - самому центрі Будапешта у Ланцюгового мосту. З цією набережній Пешта відкривається найкрасивіший вид на Будайський замок і знаменитий Ланцюговий міст. Зокрема, джерела повідомляють, що угода відбулася в серпні, її висновок зайняло близько 3-х тижнів.

Зокрема за повідомленням одного з інтернет-видань підопічні Олега Тягнибока знайшли джерело фінансування в особі олігарха Дмитра Фірташа.

Також за даними  ЗМІ, неодноразово зверталась увага на зловживання владою Олегом Махніцьким. Починаючи з того, що колишній чиновник свій первинний капітал заробив на аферах з банківськими кредитами і був занесений в чорні списки декількох фінустанов, що не завадило йому стати народним депутатом, а потім і генпрокурором. За чотири місяці роботи на цій посаді він під власні крики «Банду - геть!» і безперервні обіцянки притягнути до відповідальності представників колишньої влади «заробив» близько 300 млн доларів.

Посилання на персональну сторінку у соціальній мережі https://www.facebook.com/profile.php?id=100006374612883&sk=about.

24 травня 2016, 18:20 |  ДОСЬЄ

Авторизація