Досьє
15 листопада 2015
Швайка Ігор Олександрович
Швайка Ігор Олександрович

Український політик, юрист, депутат Верховної ради VII скликання, колишній голова харківського відділення ВО «Свобода», колишній міністр аграрної політики і продовольства України (2014 р.).

Місце народження та освіта

Народився 25 лютого 1976 року в селі Троїцьке (Республіка Калмикія, Росія). З 1978 року проживає в Україні. Закінчив середню загальноосвітню школу із золотою медаллю.

У 1993 році поступив в Українську державну юридичну академію імені Дзержинського (нині Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого) у Харкові, яку закінчив в 1998 році за спеціальністю «Правознавство».

Кар'єра

Юридичну практику розпочав ще під час навчання. Працював юрисконсультом низки приватних підприємств.

У 1998-1999 роках - заступник директора з правових питань ПФ «Терра».

У 1999-2000 роках - керівник представництва ТОВ «Юридична фірма «Ілляшев та партнери», генеральний директор ТОВ «Харківський юридичний альянс».

З 2000 по березень 2010 року обіймав посаду  директора приватної юридичної фірми «Зевс».

З вересня 2006 року займався приватною юридичною практикою як фізична особа-підприємець

У 2007 році був прийнятий у ВО «Свобода». З лютого 2008 року по березень 2014 - голова Харківської обласної партійної організації ВО «Свобода».

У жовтні 2010 року балотувався на пост мера Харкова, проте набрав всього 0,84% голосів на виборах.

У 2012 році на виборах до парламенту обраний народним депутатом України за списком ВО «Свобода». Заступник голови Комітету з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України.

Під час революційних подій в 2013-2014 рр. брав активну участь в координації роботи Майдану.

З лютого по грудень 2014 року - Міністр аграрної політики та продовольства України.

Компромат

За інформацією ЗМІ, у 2009 році в офісі Харківської обласної організації ВО «Свобода» проходив обшук представниками прокуратури та служби по боротьбі з економічною злочинністю. Під час обшуку в офісі була вилучена техніка та документи, що стосуються ЗАТ Автобаза «Харківводбуд». За словами слідчого  обшук було здійснено в рамках розслідуваної кримінальної справи, в якій  проходить І. Швайка - голова МГО ВО «Свобода», він же голова юридичної фірми «Зевс», яка причетна до махінацій з акціями та рейдерському захопленню автобаз в Безлюдівці і Краснограді. Шахрайським шляхом юристи змусили акціонерів продати цінні папери, 70 000 акцій переоформили на новозеландську компанію. Заволоділи контрольним пакетом, поставили на автобазі охорону, не пускають туди законних акціонерів. За посиланням у ЗМІ, для І.Швайки політична діяльність є прикриттям кримінальної діяльності.

Родина

Одружений четвертий раз. Разом з дружиною Оленою Швайкою виховує доньку Іванку. Має чотирьох дітей від попередніх шлюбів, двох синів і двох донечок.