Досьє
26 травня 2016
Льовочкіна Юлія Володимирівна
Льовочкіна Юлія Володимирівна

Народний депутат України VI, VII, VIII (2014 р.), член Комітету у закордонних справах (2014 р.), колишній член Партії регіонів.

Місце народження та освіта

Народилася  17 лютого 1977 року в Києві.

У 1999 році закінчила Київський національний університет ім. Т. Шевченка за спеціальністю «Правознавство». У 2000 році – економічний факультет Університету Манітоби (Канада).

Кар'єра

З 2000 по 2001 рік працювала аналітиком Credit Suisse First Boston Україна (Київ). 

У 2001-2002 рр. - фінансовий аналітик ЗАТ «Комерційний банк НРБ-Україна» (Київ).

У 2002-2003 рр. - головний фінансовий аналітик ЗАТ «ТАС-Інвестбанк» (Київ).

У 2003-2007 рр. - в.о. заступника начальника відділу цінних паперів та інвестицій, заступник керівника інвестиційного бізнесу комерційного банку «Місто банк» (Київ).

З 2006 по 2007 рік очолювала ВАТ «Миколаївський комбінат хлібопродуктів», займаючи посаду Голови наглядової ради.

З 2007 року - член Партії регіонів.

З 2007-2012 рік народний депутат України VI скликання, член Партії регіоні. На час виборів: Голова наглядової ради Миколаївського комбінату хлібопродуктів. Член Комітету з питань правосуддя (з 2007 р.), голова підкомітету з питань цивільного, господарського судочинства та адміністративного судочинства, член Спеціальної контрольної комісії ВР України з питань приватизації (з 2007 р.). Заступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ).

З  2012 року обрана народним депутатом України VII скликання. Член комітету ВР з питань європейської інтеграції. Член постійної делегації в ПАРЄ (2012 р.).

1 грудня 2013 року, після подій 30 листопада 2013 року під час Євромайдану, вийшла з Партії регіонів, з квітня 2014 року подала заяву про вихід з фракції ПР у Верховній Раді.

З 2014 року - народний депутат України VIII від партії «Опозиційний блок». Член депутатської фракції Політичної партії "Опозиційний блок" у Верховній Раді України восьмого скликання. Член Комітету Верховної Ради України у закордонних справах.

За версією видання «Фокус» у 2014 р. Юлія Льовочкіна посіла 20 місце у списку «100 найвпливовіших жінок України».

Родина

Одружена вдруге. У попередньому шлюбі мала прізвище Новікова. Має трьох дітей, сина і доньку від першого шлюбу, а також доньку, яка народилась влітку 2014 року, від Андрія Вінграновського.

Рідний брат - Сергій Льовочкін, екс-голова Адміністрації Президента України Віктора Януковича, перший помічник другого Президента Леоніда Кучми, керівник Служби прем'єр-міністра Януковича, екс-нардеп від Партії регіонів.

БатькоЛьовочкін Володимир Анатолійович був директором Державного департаменту України з питань виконання покарань, займав посаду з 2001 по 2005 рік.

Компромат

У 2010 році депутат Юлія Новікова (на той момент перебувала у шлюбі) опинилася в центрі скандалу, який назвали «замах на коробку з грошима». У кулуарах Верховної Ради України політик відняла у «бютівця» Андрія Павловського коробку і мала намір викинути її в урну. Як виявилося, в цій коробці були гроші, які депутат збирав для іншого нардепа - Юрія Бута. Зрештою Павловський силою вирвав з рук «регіоналки» коробку. За словами Юлії Володимирівни, вона не знала, що знаходиться всередині коробки, а своїм вчинком хотіла провчити політиків, які обливають один одного брудом.

Під час одного з денних засідань у сесійній залі ВР України фотокамерою журналіста одного з видань було зафіксовано дисплей телефону депутата Юлії Льовочкіної в момент переписки з депутатом Чудновський. Повідомлення не лише містили нецензурні слова, але й мали для обох депутатів досить компрометуючий характер.

16 січня 2014 року голосувала за «диктаторські закони» - пакет антидемократичних законів, які суттєво обмежували права громадян та свободу слова.

Юлія Льовочкіна входить до «Опозиційного блоку». На думку експертів, це Партія регіонів, злегка очищена від найбільш дискредитованих в публічній політиці персонажів.