Досьє
27 травня 2016
Кузьменко Сергій Анатолійович
Кузьменко Сергій Анатолійович

Голова Кіровоградської обласної державної адміністрації (з 2014 року), народний депутат України VII скликання, член Партії Регіонів (до 2014 року), український підприємець.

Місце народження та освіта

Народився 22 січня 1975 року в с. Головківка Кіровоградської області.

У 1997 році закінчив Кіровоградський інститут сільськогосподарського машинобудування за спеціальністю «Агрономія».

У 2011 році закінчив Дніпропетровський реґіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, отримав ступінь магістра державного управління.

Кар’єра

З 1997 року працював агрономом у агрофірмі «Головківська».

У 1997-2000 роках займав посаду заступника голови правління агрофірми «Головківська» с. Головківці Олександрійського району.

З 2000 по 2006 рік - комерційного директора ТОВ «УкрАгроКом».

З 2006 року - заступник голови Олександрійської райради.

У 2010-2012 роках займав посаду голови Олександрійської райдержадміністрації.

 З 2012 року - заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації.

У 2012-2014 роках - народний депутат України VII скликання від Партії регіонів.

У січні 2016 року голосував за так звані "диктаторські закони".

22 лютого 2014 року вийшов із фракції Партії регіонів, а в подальшому із партії.

У вересні 2014 року був призначений Президентом Порошенком на посаду голови Кіровоградської обласної державної адміністрації, що викликало багато протестів з боку Євромайдану.

Статки

Сімейна компанія Кузьменко «УкрАгроКом» починала створюватися в кінці 1990-х на початку 2000-х років, складалась з трьох тисяч гектарів сільськогосподарських угідь. Зараз це землі Олександрійського, Петрівського, Знам'янського, Світловодського та Новоукраїнського районів Кіровоградської області , біля 65 тисяч гектарів. Крім цього, до сімейного бізнесу належать компанії, які займаються виробництвом цукру (Олександрійський цукровий завод входить до топ-5 Україна), комбікормів, м'ясо-молочної продукції, «Петриківське молоко» (5000 голів великої рогатої худоби).

Групою агрокомпаній «УкрАгроКом» та «Гермес-Трейдинг» було зведено «Світловодського річкового терміналу». Вартість спорудження, за інформацією в ЗМІ, становила 160 мільйонів гривень. ТОВ «Світловодський річковий термінал» входить до складу потужної інтегрованої аграрної корпорації, діяльність якої базується на застосуванні новітних технологій виробництва і зберігання сільськогосподарської продукції.

Групі агрокомпаній «УкрАгроКом» також належить футбольний клуб «УкрАгроКом», почесний президентом якого - Сергій Кузьменко. В січні 2013 року  він придбав футбольний клуб ПФК «Олександрія». Після сезону 2013–2014 рр. ФК «УкрАгроКом» та ПФК «Олександрія» об'эдналися.

Громадська діяльність

Щороку у травні місяці до Дня міста Олександрії під патронатом Сергія Кузьменка на спортивній авто-мото трасі «Вербова Лоза» проходять гонки на виживання (контактний або екстремальний автокрос). Ці традіційні змагання носять назву «Кубок Сергія Кузьменка з екстремального автокросу».

За фінансової підтримки Сергія Кузьменка у 2012 році у Олександрії була надрукована документально-публіцистична повість (російською мовою) «Ориентир на Звезду» про Героя Радянського Союза Антоніну Федорівну Худякову — льотчицю жіночого полку нічних бомбардувальників. Автор книги Тамара Мануіловна Аноко.

Родина

Одружений. Родина виховує сина Івана (1998 р. н.) і доньку Анастасію (2009 р. н.).

Батько Кузьменко Анатолій Іванович (1950 р. н.), підприємець і політик, власник ТОВ «УкрАгроКом».

Компромат

Призначення Кузьменка Сергія головою Кіровоградської обласної державної адміністрації у вересні 2014 року  викликало серію мітингів і акцій протесту. За інформацією в ЗМІ, його звинувачували у постачанні тітушок для боротьби проти протестувальників у період Євромайдану.