Досьє
27 травня 2016
Шимків Дмитро Анатолійович
Шимків Дмитро Анатолійович

Заступник Глави Адміністрації Президента України Петра Порошенка (з 2014 р.) з питань проведення адміністративних, соціальних та економічних реформ, топ-менеджер у сфері інформаційних технологій, екс-генеральний директор «Microsoft Україна».

Місце народження та освіта

Народився 28 вересня 1975 року у Львові. Навчався у школі з поглибленим вивченням англійської мови та математики. У 1992 році поступив до Львівського державного університету «Львівська політехніка» (радіоелектроніка, інформаційні технології та телекомунікації), який закінчив у 1997 році. Отримав диплом з відзнакою. Захистив дисертацію англійською мовою.

Під час навчання в університеті ініціював створення однієї з перших університетських комп'ютерних мереж в Україні - PolyNet.

Вересень 2011 року - «ICT and Public Policy: The Next Wave», Гарвардський інститут державного управління ім. Джона Ф. Кеннеді, США. Дмитро Шимків став єдиним генеральним директором, запрошеним для участі у спеціальній корпоративній програмі розробленій Гарвардом для Microsoft щодо сучасних підходів у розвитку інноваційного державного управління.

Кар'єра

У 1998 році переїхав до Копенгагена (Данія), де працював у компанії ALTA A/S, Team Leader, Copenhagen.

У 2000 році повернувся до України і заснував компанію Alfa Team, яку через два роки продав датській корпорації ALTA A / S. Після реорганізації Alfa Team була перетворена в ALTA Eastern Europe, Дмитро Шимків очолив R & D-відділ ALTA A /S, керуючи командою розробників в Данії, України і США. До  2006 р. - генеральний директор ALTA Eastern Europe, Київ, Україна.

З 2003 року Дмитро Шимків входить до Ради AIESEC в Україні.

У 2005-2007 рр. - експерт робочої групи з іноземних інвестицій (Консультативна рада при президенті України).

У 2006-2007 рр. - генеральний директор Red Prairie Eastern Europe (міжнародний розробник рішень в сфері продуктивності), США. В цей же час є головою комітету з інформаційних технологій Американської торговельної палати в Україні.

З 2007 року  директор «Microsoft Україна» (Київ) з продажу в корпоративному сегменті, відповідальний за розвиток довгострокових відносин з клієнтами і партнерами, а також за стратегічний розвиток корпоративного сегмента.

З 2009 по 2014 рік - Генеральний директор «Microsoft Україна». Під його керівництвом компанію було неодноразово названо одним з найуспішніших підрозділів Microsoft в світі, в тому числі - кращим підрозділом у світі в 2011 році.

З 2010 року Дмитро Шимків входить до правління Благодійного фонду Богдана Гаврилишина.

З 2010 року - входить в правління Американської торговельної палати в Україні.

З 2011 року - член Організації молодих президентів (Young Presidents Organization).

З 2012 року Дмитро Шимків входить до числа благодійників Мистецького арсеналу.

З 2012 року - входить до Наглядової ради Львівського державного університету «Львівська політехніка».

У грудні 2013 року під час подій у Києві, перебуваючи на посаді гендиректор «Microsoft Україна», узяв відпустку за свій рахунок і активно підтримував Євромайдан.

З 2014 року - член АСПЕН України.

У липні 2014 року призначений заступником Глави Адміністрації Президента з питань проведення адміністративних, соціальних та економічних реформ. Одним з перших завдань Шимківа, за словами Президента, повинно було стати впровадження електронного урядування в Адміністрації Президента.

Сім'я

Одружений, виховує трьох дітей.

Досягнення

Визнаний кращим топ-менеджером України відповідно до щорічного рейтингу «Топ-100»: ТОП-10 кращих керівників 2011 р., 2012 р., 2013 р.; кращий топ-менеджер року у 2012.

Завдяки його зусиллям в школах України було впроваджено обов'язковий курс «безпека дітей в інтернет».

Хобі

Захоплюється спортом, історією та мистецтвом.

 

Посилання на сторінку у соціальній мережі www.facebook.com/dmitry.shymkiv?fref=ts .

Улюблена цитата: «То strive, to seek, to find, and not to yield» (укр. «боротися і шукати, знайти і не здаватися»).