Досьє
27 травня 2016
Кацуба Сергій Володимирович
Кацуба Сергій Володимирович

Український політик, бізнесмен, народний депутат України VII скликання, в минулому член Партії Регіонів.

Місце народження та освіта

Народився 20 листопада 1978 року у м. Дергачі Харківської області.

У 2000 році закінчив Національну юридичну академію ім. Ярослава Мудрого за спеціальністю «Правознавство». У 2005 році - Харківський національний університет ім. В. Каразіна за спеціальністю «Фінанси».

Кар’єра

Під час навчання в академії почав працювати юристом.

Як зазначали ЗМІ, з 1999 р. у ТОВ «Сталкер ЛТД». Пізніше став комерційним директором і заступником директора ТОВ НВФ «Техпроект». У 2005-2006 займав посаду віце-президента АТЗ «Харківський завод електромонтажних виробів-№1».

У 2006-2008 рр. – заступник, директор Департаменту координації забезпечення матеріально-технічними ресурсами, роботами та послугами підприємств та товариств Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України».

У 2008 р. призначений на посаду першого заступника директора ВП «Автокомплект» НАЕК «Енергоатом».

З 2010 року - член правління НАК «Нафтогаз України» та член Наглядової ради ПАТ «Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз». Працював директором департаменту матеріально-технічного ресурсу і закупівель товарів НАК«Нафтогаз Україна».

З липня по листопад 2012 року - заступник голови правління НАК «Нафтогаз України».

У 2010-2012 рр. - депутат Київської облради.

У 2012-2014 рр. - народний депутат України VII  скликання від Партії регіонів. На час виборів: заступник голови правління НАК «Нафтогаз України». Член Партії регіонів. Заступник голови Комітету з питань економічної політики (з 2012 р.).

У лютому 2014 р. вийшов з усіх фракцій та приєднався до групи «Суверенна європейська Україна».

Восени 2014 р. балотувався до Верховної Ради VIII скликання, але не був обраний. Зокрема, в ЗМІ зазначається, що це може бути пов'язано з інформаційною кампанією, проведеною рухом UZYN Project в окрузі №92 «Кацуба геть з нашого округу».

Сергій Кацуба займається будівельним бізнесом. Він є засновником ТОВ «Мідас», ТОВ «Житлово-будівельне товариство Домострой».

Екс-заступник голови "Нафтогазу" Олександр Кацуба і його брат Сергій Кацуба оголошені в розшук. Про це повідомляється на сайті МВС. Раніше Печерський районний суд Києва дав дозвіл на їх затримання. За даними МВС, Олександр Кацуба зник 25 вересня, а Сергій - 27 вересня.

Як стало відомо на початку жовтня, брати покинули межі України рейсом Київ - Ніцца. Правоохоронними органами вирішується питання щодо міжнародного розшуку.

Слідчі МВС підозрюють Олександру Кацубу в зловживанні службовим становищем у період його роботи на посаді заступника голови правління Нафтогазу України. Сергій Кацуба проходить у справі як подільник брата.

Обидва є синами колишнього регіонала, народного депутата VII, VIII скликань Володимира Михайловича Кацуби, що входить до групи Партія Відродження.

Родина

Дружина – Яна. Родина має двох синів: Олександра та Івана.

Молодший брат - Олександр Кацуба до листопада 2012 року обіймав посаду заступника голови правління ДАК «Чорноморнафтогаз», потім змінив свого старшого брата на посаді заступника голови правління НАК «Нафтогаз України». Зустрічався з дочкою М. Добкіна Аллою. Влітку 2014 року одружився з Тетяною Гузенко, весілля святкували у Франції.

Компромат

Сергій Кацуба разом з братом Олександром відомі тим, що здійснили найдорожчу і найскандальнішу державну закупівлю так званих «вишок Бойка», бурових платформ для видобутку газу на шельфі Чорного моря. За даними Forbes, тільки завдяки цим контрактам через їхні руки пройшло $ 2 млрд. Як зазанчали ЗМІ, брати Кацуби заробляли на ваучерах у 1990-х роках, на землі в Харкові, на постачанні у структури атомно-енергетичного та нафтогазового державного комплексу.

Важливою віхою в кар'єрному зростанні Сергія став пост керівника «Атомкомплект» - підрозділу, створеного для матеріально-технічного забезпечення держпідприємства НАЕК «Енергоатом», керуючого українськими атомними електростанціями (АЕС). Кацуба потрапив туди за ініціативи свого друга Олександра Дубового, народного депутата від ВО «Батьківщина», який керував атомною енергетику. Після того як контролюючі органи зацікавилися діяльністю гендиректора підприємства, і той залишив посаду, Кацуба також вирішив залишити організацію.

Після перемоги на президентських виборах Віктора Януковича і з приходом на пост глави Міненерго Юрія Бойка Сергій Кацуба повернувся до НАК «Нафтогаз». Спочатку він очолив дочірнє підприємство організації - «Укрнафтогазкомплект», яка займалася матеріальним забезпеченням всієї структури «Нафтогазу», а пізніше став заступником голови правління підприємства Євгена Бакуліна. І там, і там Кацуба відповідав за проведення тендерів держпідприємств галузі.

В цей же час заступником голови правління найбільшої видобувної держкомпанії ПАТ ДАТ «Чорноморнафтогаз» став молодший брат Сергія - Олександр. Сергій Кацуба не приховував, що сприяв його призначенню.

За повідомленнями ЗМІ, влітку 2011 року навколо Сергія і Олександра Кацуби вибухнув найгучніший скандал, пов'язаний з так званими «вишками Бойка», адже їх придбанням відбувалося беспосередньо завдяки згоді самого Ю. Бойка. Зокрема, виявилося, що «Чорноморнафтогаз» придбав бурову установку у фіктивної британської компанії Highway Investment Processing LLP за $ 400 млн, хоча її ринкова ціна становила близько $ 250 млн. Пізніше така ж платформа за ті ж гроші була придбана у латвійській судноверфі Rigas Kugu Buvetava. Насправді обидві вежі були побудовані в Сінгапурі на верфях місцевої компанії Keppel FELS. У 2012 році НАК «Нафтогаз» вирішив придбати ще дві бурові платформи безпосередньо у компанії-виробника Keppel FELS Limited, яка будувала дві попередні вишки, за ціною $ 613 млн кожна.

Як зазначали ЗМІ, поки Кацуби працювали у «Нафтогазі», у тендерах НАК «Нафтогазу» і його дочірніх підприємств  переможцями часто ставали такі компанії, як «Кіровоградгаз-2000», «Нео-Синтезгаз», «Фіскус-21», «Кванта коста», «Універсалоптторг-Х» та інші. Майже всі вони були зареєстровані харків'янами у Сімферополі або у Харкові. Ці фірми були знаходились під управлінням харків'янина Сергія Курченко, добре знайомого Сергію Кацубі. На думку експертів, у 2011-2012 рр. ці компанії отримали держзамовлення на суму понад 2,5 млрд грн.

За інформацією ЗМІ, Сергій Кацуба під час роботи депутатом ВР України представляв інтереси групи Дмитра Фірташа.

Посилання на сторінку у соціальній мережі www.facebook.com/katsubas?fref=ts .