Досьє
30 травня 2016
Коболєв Андрій Володимирович
Коболєв Андрій Володимирович

Голова правління НАК «Нафтогаз України» (з березня 2014 р.), працює в компанії з 2002 року.

Біографія

Народився  16 серпня  1979 році у м. Києві.

У 2000 році закінчив Інститут  міжнародних відносин при Київському університеті імені Г. Шевченка, де отримав ступінь магістра міжнародних економічних відносин.

У 1999-2002 роках – працював в українському підрозділі міжнародної консалтингової і аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers (PwC) консультантом з питань управління, спеціалізуючись в питаннях стратегічного управління та корпоративних перетворень. PwC входить у «велику четвірку» аудиторських компаній світу.

З 2002 року працював в НАК «Нафтогаз України», починав з посади головного спеціаліста департаменту економіки та цінової політики.

З 2006 по 2007 рік займав посаду директора департаменту корпоративних фінансів та цінової політики.

У 2008-2010 роках - радник голови правління компанії НАК «Нафтогаз України».

На останніх двох посадах брав участь у численних переговорах з ВАТ «Газпром». Впродовж 2004-2010 років координував процес залучення кредитних коштів від міжнародних банків на суму близько 2 млрд доларів. Під час роботи в НАК «Нафтогаз» займався реструктуризацією зовнішнього боргу компанії, пропонуючи формально обміняти єврооблігації та інші зобов'язання на нові єврооблігації.

З 2010 року - співвласник та радник в інвестиційній компанії AYA Securities.

AYA Securities це інвестиційно-банківській підрозділ фінансової групи AYA Capital, Генеральним директором останньої є Юрій Вітренко син глави колись відомої Прогресивної соціалістичної партії Наталії Вітренко.

У березні 2014 року Андрій Коболєв був призначений головою правління НАК «Нафтогаз України» замість Євгена Бакуліна.

Довідка

За інформацією ЗМІ, Андрій Коболєв є людиною близькою до Ігоря Діденка - колишнього першого заступника голови «Нафтогазу». Коболєв здебільшого займався фінансовими питаннями і був, по суті, фінансовим радником Діденка, який очолював НАК в роки прем'єрства Тимошенко і підписав «газові угоди» того часу, за що потім багато місяців провів в тюрмі під час правління Януковича.

Діденко сам не захотів йти на посаду голови «Нафтогазу». За повідомленнями з джерел, багато людей, яким пропонували очолити НАК просто відмовилися, зокрема, вважаючи посаду тимчасовою.

 

Посилання на сторінку у соціальній мережі www.facebook.com/andriy.kobolyev .