Досьє
30 травня 2016
Абромавичус Айварас
Абромавичус Айварас

Міністр економіки України (2014-2016 рр.). Співвласник і один з керівників East Capital, фінансист.

Місце народження та освіта

Народився  у 1976 році у Вільнюсі (Литва). В 17 років поїхав навчатися до Естонії, де в 1993 році відкрилася перша приватна бізнес-школа в колишньому СРСР - Американський університет.

У 1988 році у складі дитячої збірної Литви став чемпіоном СРСР з баскетболу, тренував жіночу та чоловічу баскетбольну команду університету.

Отримав ступінь бакалавра в сфері Міжнародного бізнесу Concordia International University (Естонія) і Concordia University, Вісконсин (США).

Володіє російською, литовською, естонською  та англійською мовами.

Кар’єра

У 1996 році став співробітником найбільшого банку Прибалтики - «Хансабанк», який з 2005 року став дочірньою структурою «Сведбанку». З 1998 року, у віці 22 років, зайняв посаду директора департаменту цінних паперів. Клієнтами були всі фонди зі Скандинавії, США, Великобританії.

У 1999 році брав участь у першому в світі проекті з інтернет-брокериджу на ринках, що розвиваються (Швеція).

У 2002 року почав роботу у East Capital, інвестиційному фонді, що спеціалізується на країнах Східної Європи і Азії. Через рік придбав 5% акцій компанії (на даний момент співвласник і один з керівників East Capital). З 2005 року працював у Москві. З 2008 року працював у Києві керівником київського офісу компанії East Capital.

У грудні 2014 року призначений на посаду міністра економіки України. Отримав громадянство України (від громадянства Литви відмовився відповідно до законодавства).

У лютому 2016 року Абромавичус подав у відставку. Як він зазначив, таке рішення було прийнято через відсутність підтримки та активної протидії проведеним його командою реформам.

У квітні 2016 року був відправлений у відставку разом з Кабінетом Міністрів Арсенія Яценюка.

Декларація про доходи 

Згідно з декларацією, за 2013 рік заробив 8,4 млн грн. На рахунках бізнесмена 4,4 млн грн. Має нерухомість у Вільнюсі та гараж у Києві. Інше майно, дві квартири в Києві, нерухомість в Криму, три ділянки землі в Київській області, зареєстровано на дружину Катерину Рибаченко. Дружина також має право власності на два позашляховики Porsche Cayenne.

Родина

Дружина Катерина Рибаченко - один з директорів активу East Capital, керує племінним заводом «Агро-Регіон». Родом з Донецька.

Разом виховують трьох дітей.

Хобі

Айварас Абромавичус захоплюється мистецтвом, має власну колекцію, яка налічує близько ста картин литовських і українських художників. Багато подорожує.