Досьє
30 травня 2016
Калашніков Олег Іванович
Калашніков Олег Іванович

Народний депутат України V скликання, член «Партії регіонів». Колишній військовий. Один з координаторів "Антимайдану".

Місце народження та освіта

Народився 6 листопада 1962 року в м Рівне.

У 1978-1980 роках навчався в Калінінському суворовському військовому училищі.

У 1984 році закінчив Київське вище загальновійськове командне училище імені М. В. Фрунзе за фахом «Командно-тактична розвідка», отримав спеціальність референта-перекладача китайської мови.

У 1987 році закінчив Перші офіцерські курси «Постріл» за спеціальністю «Офіцер військової розвідки».

У 2001-2003 роках навчався в Українській академії державного управління при Президентові України за спеціальністю «державне управління», отримав кваліфікацію «магістр державного управління». Пізніше закінчив аспірантуру за спеціальністю «теорія та історія державного управління».

Кар’єра

У 1978-1997 роках Калашников проходив службу на командних і штабних посадах у Збройних Силах СРСР та Збройних Силах України. Закінчив службу у званні полковника.

У 1986 році брав участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році. У 1997 році пішов з армії. Військове звання – полковник.

З 1997 року очолював Всеукраїнську громадську організацію «Загальновоїнська спілка України».

У 2002 році став співголовою Форуму громадськості України «Державність».

У 2006 році став народним депутатом Верховної Ради України V скликання від «Партії регіонів». Член комітету ВР з питань національної безпеки і оборони, член декількох груп з міжпарламентських зв'язків з іноземними державами.

Восени 2012 року брав участь у виборах до Верховної Ради від «Партії регіонів», проте не пройшов.

15 квітня 2015 року Олег Калашніков був убитий з вогнепальної зброї біля власної квартири в Києві.

Хобі

Азартні ігри, казино.

Родина

Одружений.

Компромат

У  2006 році Олег Калашніков разом з іншими представниками «Партії регіонів» заважали роботі телевізійної групи СТБ під стінами Верховної Ради України. Як зазначалось у ЗМІ, вони, зокрема, силоміць відібрали касету у знімальної групи, а співробітник телевізійної групи отримав тілесні ушкодження і опинився в лікарні. Внаслідок цих дій прокуратурою Печерського району міста Києва було порушено кримінальну справу за фактом перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, проте слідчі на знайшли доказів нападу депутата-регіонала на журналіста. Калашніков тоді заявив, що журналіста не чіпав, а те, що відбувається – ганебна провокація.

 Станом на липень 2006 близько 650 журналістів підписалися під зверненням до Партії регіонів у зв'язку з нападом її депутатів на знімальну групу СТБ.

Зрештою «Партія регіонів» лише завдяки тиску журналістської спільноти вирішила не включати Калашнікова у виборчий список ПР на дострокових парламентських виборах 2007 року, проте він залишився у складі партії. 

Під час подій на Майдані Калашніков брав участь в організації "Антимайдану", був одним з його координаторів. Під час пудбічних виступів зі сцени він не лише викривляв події, що відбувалися, але й називав тих, хто брав участь у "Євромайдані" купкою наркоманів, маргіналів і тараканів. 

Посилання на сторінку у соціальній мережі Facebook www.facebook.com/OlegKalashnikov2012?fref=ts .