Досьє
26 квітня 2016
Аваков Арсен Борисович
Аваков Арсен Борисович

Міністр внутрішніх справ України (з лютого 2014 року). Народний депутат України VII скликання. Бізнесмен.  

Місце народження та освіта

Народився в 1964 році у Вірменії в родині військовослужбовця. У  1966 році його родина переїхала до України. З того часу він постійно мешкає в Україні, має українське громадянство. У 1988 році  Арсен Аваков закінчив Харківський політехнічний інститут, отримав вищу освіту за спеціальністю «автоматизовані системи управління».

Кар’єра

Свою кар’єру розпочав ще під час навчання в інституті. Зокрема, у 1987-1990 рр. працював інженером Харківського  НДІ охорони вод, де займався науковою діяльністю.

У 1990 році заснував акціонерне товариство «Інвестор», яким керував до 2005 року, займаючи пост президента.

У 1992 році заснував та очолив комерційний банк «Базис».

У 2002 році став членом виконавчого комітету Харківської міської ради.

У 2004 році під час виборчої кампанії був заступником керівника Харківського регіонального штабу Віктора Ющенка. І наступного року згідно з указом Президента України призначений на посаду голови Харківської обласної державної адміністрації. А також став членом партії «Наша Україна» та її президії.

У 2006 році обраний депутатом Харківської обласної ради V-го скликання і став членом комісії з питань бюджету.

З лютого 2010 року звільнений з посади голови Харківської ОДА. У цьому ж році брав участь у виборах Харківського міського голови, але програв.

Приєднався до партії «Батьківщина», став депутатом та очолив Харківську обласну організацію «Батьківщини».

У 2012 році обраний народним депутатом Верховної Ради України VII скликання від партії «Батьківщина». Член фракції ВО «Батьківщина» (по 03.2014 р.). Член Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України(у 12.2012 р.), голова підкомітету з питань законодавства про статус народного депутата України Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України (з 12.2012 по 03.2014 р.).

З 2014 року - в.о. міністра внутрішніх справ. З 27 лютого призначений міністром внутрішніх справ України в уряді  Арсенія Яценюка.

З квітня 2016 року - призначений міністром внутрішніх справ України в уряді Володимира Гройсмана.

Активи

За оцінками журналу «Фокус» у 2008 році у списку 130-ти найбагатших українців Арсен Аваков зайняв 68-е місце (фінансовий стан був оцінений у 385 млн доларів). За даними ЗМІ, до його активів належить АКБ Базис, який входить до складу фінансово-промислової групи Інвестор. За оцінками експертів вона координує діяльність близько 40 різногалузевих підприємств.

У 2013 році за даними рейтингу «200 найбагатших людей України» видання «Фокус» Аваков посів 118-е місце зі статком 98,9 млн доларів.

Декларація про доходи

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розмістив на сторінці у Facebook свою декларацію про доходи за 2014 рік. 

Так, йго зарплата за січень-лютий 2014 р. склала 47 тис. грн. У лютому - грудні Аваков одержував  зарплату міністра внутрішніх справ - 170,6 тис. грн. 

У 2014 році отримав дивіденди (компанія Avitalia srl, Італія) у розмірі 65,3 тис. євро. Статутний внесок Авакова в цю компанію складає 800 тис. євро, у  ТОВ "Трастова компанія Авакова" його внесок складає 205 477 грн.

На рахунку в "Укрексімбанку" зберігає 118 156 грн, у "Альфа-банку" - 121,33 грн.

За минулий рік Аваков не придбав жодної квартири або будинку. У його розпорядженні залишається квартира в Чугуєві і дві квартири в Харкові. У Києві він проживає в готелі "Київ" в номері площею 11,5 кв. м (в цьому готелі живуть приїжджі депутати). Хоча його син торік купив у Києві квартиру площею 375 кв.м за 4,4 млн грн.

На роботі він використовує 2 службові автомобілі МВС - Volkswagen і броньований Mercedes.

Дружина Авакова працює в харківській компанії "Інвестор", де торік вона заробила 20 тис. грн. Більшу частину доходу за рік становив продаж акцій італійської компанії з виробництва сиру за 1 563 000 євро, якій сім'я міністра володіла 10 років.

Син Міністра МВС України займається власним бізнесом, що розташований в Італії, Литві та Україні, та тими активами, які перейшли йому, за словами самого Арсена Авакова після того, як він перейшов на держслужбу.

Родина

Політик одружений. Подружжя має сина.

Благодійна та громадська діяльність, досягнення, відзнаки

Арсен Аваков займається громадською діяльністю, є співзасновником декількох благодійних організацій. Голова Харківського обласного відділення Національного олімпійського комітету, співзасновник, зокрема, Фонду імені Маріанни Авакової, благодійної організації «Зоряний міст» та «Благодійного фонду «Ренесанс», який надає підтримку розвитку науки, освіти, культури, спорту та проводить благодійні заходи.

Арсен Аваков – автор 12 наукових статей та монографії.

Має почесного звання «Заслужений економіст України».

Посилання на сторінку у соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/arsen.avakov.1?fref=ts