Досьє
12 листопада 2015
Найєм Мустафа-Масі
Найєм Мустафа-Масі

Народний депутат України VIII скликання від партії «Блок Петра Порошенка», заступник голови фракції партії. У минулому — журналіст.

Місце народження та освіта

Народився 28 червня 1981 року у Кабулі, Афганістан, за національністю - пуштун.

У дитячому віці його сім'я переїхала до України.

Навчався у Київському технічному ліцеї, який закінчив у 1998 році.

У 2004 році, закінчивши факультет авіаційних і космічних систем Київського політехнічного інституту, одержав диплом інженера з інформаційно-вимірювальної техніки.

Кар’єра

У 2004 році розпочав журналістську кар’єру в  інформаційному агентстві "Контекст-Медіа", займав посаду кореспондента відділу "Київські новини".

З липня 2005 по червень 2007 року працював кореспондентом у газеті " Коммерсантъ".

У 2006 році паралельно з роботою у виданні "Коммерсантъ" почав співпрацювати з інтернет-виданням "Українська правда", де був кореспондентом і автором журналістських розслідувань.

З червня 2007 року – редактор-спецкореспондент програми "Свобода Савіка Шустера", яка виходила на різних телеканалах.

З листопада 2009 до грудня 2010 року вів авторську програму "Чорне і біле", яка була спільним проектом «Студія Савіка Шустера» разом з каналом ТВі.

У 2010 році Найєм розірвав співпрацю з продакшн-компанією «Савік Шустер Студія». За заявою журналіста, без конфлікту і з можливою перспективою співробітництва в майбутньому.

З 2011 року відновив співпрацю з компанією «Савік Шустер Студія». Був автором і ведучим програми «After live», яка виходила в той час на "Першому національному". У 2013 році звільнився з більшою частиною своїх колег з каналу ТВі.

У 2013 році Мустафа Найєм був одним із журналістів, які заснували в Україні новий формат подачі інформації - "інтернет-телебачення", назвавши проект "Громадське телебачення".

З 2014 року - народний депутат Верховної Ради України VIII скликання від БПП. Член Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції. Заступник голови депутатської фракції  "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА". Член Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції.

Довідка

Мустафа Найєм майже з перших днів роботи став політичним журналістом. Відзначився тим, що не боявся висловлювати своє ставлення і ставити «незручні» питання представникам «Партії регіонів» та особисто Віктору Януковичу, який на одній із зустрічей з журналістами не зміг відповісти на питання Найєма.  

У 2012 році організував проведення інтернет-марафону «Віктор Янукович. Два роки умовно», у якому українськими журналістами був поведений підсумок дворічного перебування на посту Президента України Віктора Януковича.

Хобі

Деякий час Найєм грав у театрі «Чорний квадрат», і як він сам пізніше заявив, це не була робота - це було його хобі.

Сім'я

Мустафа Найєм перебував у шлюбі з Анастасією Івановою. Мають сина Марка-Міхея (2008 р.н.).

Компромат

Як зазначають ЗМІ, якось Мустафа Найєм сказав, що гомосексуалізм - це "європейські цінності" і що це "нормально". Подібні висловлювання стали причиною різких заяв його опонентів про нібито пропаганду журналістом нетрадиційних відносин.

Як зазначали ЗМІ, останнім часом Мустафа Найєм не приділяє достатньої уваги своїй роботі як депутат Верховної Ради і багато часу проводить за кордоном. При цьому, як свідчать дані про відвідування депутатами ВР, наприклад, впродовж квітня за даними електронної реєстрації депутат Найєм був відсутнім. І в той же час, чомусь в письмовій реєстрації він зазначений як присутній.