Досьє
21 липня 2015
Клименко Олександр Вікторович
Клименко Олександр Вікторович

Український державний діяч, Міністр доходів і зборів України (12.2012-02.2014 рр.).

Місце народження, освіта

Народився 16 листопада 1980 року в Макіївці Донецької області.

Закінчив Донецький державний університет управління за спеціальністю "фінанси".

У 2010 році закінчив Дніпропетровське регіональне відділення Національної академії управління при Президентові України.

Кар’єра

З 1997 по 2005 рік, як зазначається в офіційній біографії, працював на керівних посадах в комерційних структурах. Як повідомлялось у ЗМІ, Клименко був підприємцем, засновником і керівником комерційних організацій, зокрема співвласником макіївської фірми Група компаній «Анталекс».

З 2005 року перейшов на державну службу. Впродовж 2005-2010 рр. займав посаду заступника начальника Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків м. Донецька Державної податкової служби.

З 2010 року - перший заступник голови Державної податкової адміністрації Донецької області, з вересня 2010 року - голова ДПА Донецької області.

З лютого 2011 року - заступник голови ДПС України (Віталія Захарченка).

З листопада 2011 року Указом Президента призначений  головою Державної податкової служби України.

З грудня 2012 року - Міністр доходів і зборів України.

27 лютого 2014 року Верховна Рада відправила уряд у відставку і звільнила всіх міністрів, у тому числі й Олександра Клименко.

31 травня 2014 року Клименко був оголошений в розшук.

Наприкінці лютого 2014 року він разом з родиною покинув територію України, і як зазначалось у ЗМІ, переїхав до Росії.

До 2014 року Клименко належав до кола найбільш впливових осіб в Україні. В рейтингу «200 найвпливовіших українців» видання "Фокус" у 2012 році він посів 17-те місце, у 2013 році - 12-те.

Компромат

Як зазначалось у ЗМІ, слідством було встановлено, що Олександр Клименко, зловживаючи службовим становищем, за попередньою змовою з іншими особами Міндоходів, організував в Одеській, Київській, Донецькій та Харківській областях так звані "програмні" підприємства, метою яких було надання послуг з розмитнення товарів на території України за значно заниженою митною вартістю. Крім того, в ході досудового слідства встановлено, що протягом 2012-2013 рр. екс-міністр організував функціонування на території країни схеми ухилення від сплати податків підприємствами реального сектора економіки. За даними в ЗМІ, в результаті незаконної діяльності окремих підприємств і самого Клименко, бюджету України завдано збитків на суму понад 6 млрд. грн.

Також, за даними правоохоронних органів, Клименко був одним з тих, хто фінансував події, внаслідок яких 2 травня 2014 р. в Одесі загинуло кілька десятків людей.

У 2011 році за ініціативою Олександра Клименка була проведена презентація мультиплікаційного фільму «Місто Мрії», який розповідав про необхідність сплати податків. Загальна вартість створення мультфільму становила 350 тис. грн.  На той час журналісти зафіксували на руці чиновника годинник A. Lange & Sohne, вартістю 12 тисяч євро,  через рік ціна годинника, який був помічений на руці Клименка, становила 41 500 дол.

Хобі

Офіційно Клименко про своє хобі не розповідав, проте, як зазначалось у ЗМІ, любив колекціонувати годинники, особливо дорогих брендів.

Сім'я

Клименко одружений, має трьох дітей - дочку Вікторію та двох синів - Антона та Олександра.

Посилання на особисту сторінку у соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/O.V.Klymenko?fref=ts .