Досьє
11 листопада 2015
Константіновський В’ячеслав Леонідович
Константіновський В’ячеслав Леонідович

Народний депутат України VIII скликання (2014 р.) від політичної партії «Народний фронт», український бізнесмен, мультимільйонер.

Місце народження, освіта

Народився 11 листопада 1960 року у Києві. В дитинстві разом з братом-близнюком Олександром займався класичною боротьбою, брав участь у змаганнях. У віці 18 років разом з братом став майстром спорту.

В’ячеслав Костантіновський закінчив Київський інститут фізкультури і спорту.

Кар’єра

У 80-х роках проходив службу в лавах армії.

Після демобілізації, як зазначалось в ЗМІ, займався бізнесом у сфері громадського харчування в Києві та за його межами.

У кінці 80-их років Константіновські емігрували до США, де займалися підприємництвом. Через сім років повернулися до України. Маючи певний капітал, брати вирішили займатися бізнесом у сфері будівництва та нерухомості.

У 1996 році брати познайомилися з одним із співвласників компанії «Київ-Донбас» Віктором Тополовим і незабаром стали його партнерами.

Як зазначають ЗМІ, за власним твердженням В’ячеслава Константіновського, він брав участь у Помаранчевій революції та Євромайдані.

У 2014 році після початку Антитерористичної операції на сході України вступив до батальйону територіальної оборони «Київ-1». Влітку оголосив про те, що продає автомобіль «Rolls-Royce Phantom», гроші від продажу якого обіцяв пожертвувати на потреби війська. 8 серпня повідомив, що виручив за машину 2,5 млн гривень (180 тисяч доларів).

З 2014 року В’ячеслав Константіновський став народним депутатом України VIII скликання від політичної партії «Народний фронт». Увійшов до складу Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони (на момент обрання народним депутатом був заступником директора ТОВ "Лідер-Інвест"). 

У червні 2015 року вийшов з ПП "НАРОДНИЙ ФРОНТ".

Як зазначалось у ЗМІ, у квітні 2015 року Генпрокурором Віктором Шокіним були внесені в Раду запити на зняття депутатської недоторканності семи народних депутатів, до списку зазначених депутатів входило в т.ч. прізвище Константіновського.

Статок

У 2013 році «Фокус» оцінив статок братів Константіновських у 355 млн доларів, у рейтингу «200 найбагатших людей України» брати зайняли 44 місце.

Зараз разом з братом В’ячеслав Костантіновський володіє холдингом "Київ-Донбас", компанією Kyiv Donbas Development Group, акції якої котируються на альтернативному майданчику Лондонської фондової біржі (LSE), мережею ресторанів Carte Blanche та «Пузата хата», яка була створена в 2003 році і налічувала близько 40 ресторанів у Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі, Харкові, Львові, Полтаві, Рівному, Івано-Франківську, Запоріжжі, Кривому Розі, Вінниці, Чернівцях, Миколаєві.

Родина

Одружений з топ-моделлю Юліаною Дементьєвою. Має дітей.

Відомо, що до цього В’ячеслав Константіновський вже був одружений. Його попередня дружина - Оксана Левченя, художниця.

Компромат

За даними ЗМІ, В'ячеслава Константіновського і його брата Олександра, "Аліка", деякі інформаційні джерела пов'язують з українськими, російськими і американськими кримінальними колами. Їх називають кримінальними авторитетами на прізвисько "брати Карамазови". Повідомлялось, що брати Константіновські працювали на компанію "Київ-Донбас" і банк "Надра Банк".

Як зазначалось у ЗМІ, поїздка братів до Америки була пов'язана з бандитським угрупованням. Про це та про факти причетності В'ячеслава «Карамаза» до участі у вчиненні кількох убивств та замахів у 2014 році в ефірі програми «Той самий Каплан» (Каплан – прізвище ведучого програми – прим. ред.) на російському каналі США  розповів Леонід Ройтман, відомий у кримінальних колах як «Льоня Длінний», який відсидів 7 років за спробу організації вбивства братів В'ячеслава і Олександра Константіновських, і який разом з ними входив до організованого злочинного угруповання авторитета «Аліка Магадана» (Олега Асмакова) в Нью-Йорку. За словами Ройтмана на початку створення злочинного угруповання, яке займалося рекетом і бандитизмом, "Славік і Алік Константіновські працювали офіціантами у ресторані «Метрополь»".

Під час інтерв’ю Леонід Ройтман звинуватив В'ячеслава «Карамаза» в участі у вчиненні убивства, зокрема, колишнього президента футбольного клубу «Динамо-Київ» Юхима Островського, нібито на замовлення братів Суркісів; вбивства самого Асмакова та ін.

Посилання на особисту сторінку у соціальній мережі Facebook www.facebook.com/v.konstantinovskyi?fref=ts .