Досьє
8 грудня 2015
Івахів Степан Петрович
Івахів Степан Петрович

Народний депутат України VII,VIII скликань, український політик та бізнесмен,  співвласник ФПГ «Континіум».

Місце народження, освіта

Народився 24 січня 1968 року в селі Острожець Рівненської області.

У 1992 році закінчив Рівненський інститут водного господарства.

Кар’єра

З 1985 року почав трудову діяльність робітником ІІ розряду Золочівської ПМК.

З 1992 року працював комерційним директором підприємства «Континіум».

З 2000 року - директор спільного підприємства «Західна нафтова група».

З 2002 року - президент ТОВ «Континіум».

У 2002, 2006 роках балотувався в народні депутати України.

У 2010-2012 роках – депутат Волинської облради від Партії регіонів.

У 2012-2014 рр. – народний депутат України VII скликання, самовисуванець. Член депутатської групи «Суверенна європейська Україна». Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

З 2014 р. – народний депутат України VIII скликання, самовисуванець. Член депутатської групи «Воля народу». Член Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства.

Бізнес і статки

Під час навчання на останньому курсі інституту Івахів зі своїм одногрупником Ігрем Єремеєвим вирішили зайнятися приватним бізнесом. Вони створили підприємство «Континіум», на якому займалися пошиттям шкіряних курток. Надалі діяльність компанії була перепрофільована і вона почала займатися торгівлею енергоносіями.

У середині дев'яностих був співзасновником СП «Західна нафтова група».

Надалі створив і розкрутив бренд WOG (West Oil Group), за кілька років на території України під цим брендом було відкрито понад 300 автозаправних станцій.

Крім енергетичного ринку Степан Івахів зацікавився ринком продуктів, наприкінці дев'яностих був створений Торговий дім «Західна молочна група», до складу якого входять різні молочні підприємства.

З Петром Димінським та Ігорем Єремєєвим були співвласниками НПК «Галичина», продавши 41% його в 2006-му Ігорю Коломойському. У 2010 році купив мережу АЗС «Роcь» (11 штук) у Анатолія Семиноги.

У березні 2011 року його група була оштрафована на 93 млн гривень за змову з іншими учасниками ринку та підйом цін на бензин.

Степан Івахів - співвласник групи «Континіум».Це  велика українська фінансово-промислова група, що здійснює діяльність у різних галузях економіки. Основний дохід групі приносить діяльність компаній по збуту нафтопродуктів і управлінню АЗС. Великі доходи також забезпечують молочний холдинг і телекомунікаційна компанія. Група інтенсивно розвивається, розширюючи масштаб свого бізнесу і опановує нові напрямки діяльності. Основні напрямки діяльності: збут нафтопродуктів, виробництво молочних і кондитерських продуктів, зв'язок, девелопмент, торгівля, фінанси.

У 2011 році «Форбс» оцінив активи Івахова в $ 220 млн, у 2012 році – у $ 109 млн.

У 2011, за даними видання «Кореспондент»,потрапив до«Золотої сотні», де посів 38 місце зі статком $ 249 млн, за рік збільшив свій капітал до $ 312 млн.

Сім’я

Степан Петрович одружений, дружина Світлана (1973 р.н.), донька Ганна (2012 р.н.), син Антон (2003 р.н.), донька Тетяна (1994 р.н.).