Досьє
21 січня 2016
Дунаєв Сергій Володимирович
Дунаєв Сергій Володимирович

Народний депутат України VII-VIII скликань, колишній член Партії регіонів.

Місце народження, освіта

Народився 19 серпня 1973 року в м. Лисичанськ Луганської області.

У 2009 році закінчив Інститут підвищення кваліфікації, перепідготовки і підготовки кадрів, за спеціальністю «Фінанси». 

Кар’єра

У 1991-1993 - монтажник БМП №392.

У 1994-1995 роках - інспектор служби економічної безпеки АТЗТ «ПІТТО».

У 1995-1998 року займався підприємницькою діяльністю.

У 1998-1999 роках - заступник директора з комерційних питань, з 1999 року - директор МПП «Оса».

У 2000-2006 роках - директор приватного виробничо-комерційного підприємства«Легіон».

У 2002-2007 роках -  генеральний директор страхової компанії«ОЛВІ».

У 2006-2009 роках - директор ТОВ «Енергетична інвестиційна компанія», генеральний директор ТОВ «Енергопромтекс».

З 2009 року- президент Благодійного фонду «Регіон XXI століття».

З вересня 2009 рокуобраний Лисичанським міським головою. У 2010 році вдруге був обраний мером Лисичанська.

Член Партії регіонів.

У 2012-2014 роках – народний депутат України VII від Партії регіонів. Член фракції Партії регіонів (до 04.2014 р.). Заступник голови Комітету з питань правової політики.

З 2014 року - народний депутат України VIII скликання. Член фракції ПП «Опозиційний блок». Член Комітету з питань запобігання і протидії корупції.

Родина

Дунаєв Сергій одружений. Подружжя має сина і доньку.

Бізнес

Сергій Дунаєв був пов'язаний з багатьма фірмами. Серед найбільш відомих - страхова компанія «ОЛВИ», «Енергетична інвестиційна кампанія», компанія «Лізинг Інвест», яка займається продукцією колись потужного склозаводу «Пролетар» і «Енергопромтекса».

У 2009 році зазначалось, що Антимонопольний комітет України повідомив про надання дозволу ТОВ «Енергопромтекс» (Лисичанськ, Луганська обл.) на придбання контрольної частки в столичному ТОВ «Гласспром». Ця структура і стала мажоритарним акціонером ЗАТ «Лисичанський склозавод «Пролетарій», пізніше ПрАТ «Лисичанський склозавод «Пролетарій» («Гласспром» володів 61% його акцій»), що має статус монопольного вітчизняного виробника листового скла.

Компромат

Як зазначають ЗМІ, першікрокив політиці Дунаєв зробив за підтримки Юрія Бойка,якийу 1999-2001 роках був гендиректором АТ «Лисичанськнафтооргсинтез» (Лисичанський НПЗ), протягом багатьох років мав вагомий вплив на округи Рубіжне-Сєвєродонецьк-Лисичанськ, пізніше займав посаду Міністра енергетики та вугільної промисловості, був народним депутатомвідПартії регіонів.

Відомо також, що у Дунаєва склалися хороші відносини з колишнім лідером «регіоналів» Луганщини та головою фракції ПР у парламенті Олександром Єфремовим, який також перебуває в теплих стосунках з Бойком.

Неодноразово Дунаєв, перебуваючи на посаді міського голови Лисичанська, опинявся в епіцентрі скандалу. Один з таких придбав європейський масштаб і був пов'язаний з придбанням Лисичанською міською владою в кінці 2009 року пересувного крематорію з утилізації бродячих. Нововведення обійшлося місту у майже 200 тис. грн. На бездомних тварин «полювали» за допомогою спеціальної рушниці – шприцемета, а потім здійснювали кремацію неживих собак при температурі 900 градусів. Після того, як дана інформація з'явилася на всеукраїнських сайтах, крематорій швидко прикрили.

Відомотакож, що місцеві жителі і ЗМІ не раз зазначали про проведення виборів міського головизгрубимипорушеннями,фальсифікаціюїхрезультатів, а також висловлювали невдоволення з приводу роботи місцевої влади на чолі з Сергієм Дунаєвим. І коли у 2011 році ГО Фонд правової ініціативи Лисичанська повідомила Дунаєва про проведення обговорень нагальних питань місцевими жителями, він відмовив у проведенні зібрання, поставивши свою резолюцію. Тим самим грубо порушуючи конституційні права громадян.   

У січні 2014 року голосував за «диктаторські закони» - пакет антидемократичних законів, які суттєво обмежували права громадян та свободу слова.