Досьє
19 травня 2016
Коломойський Ігор Валерійович
Коломойський Ігор Валерійович

Голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації (у 2014-2015 рр.), підприємець, засновник фінансово-промислової групи "Приват".

Місце народження та освіта

Народився 13 лютого 1963 року в Дніпропетровську. Має українське та ізраїльське громадянство.

Закінчив Дніпропетровський металургійний інститут, за освітою - інженер.

Підприємницька діяльність

Ігор Коломойський почав займатися підприємницькою діяльністю у 80-ті роки, за деякими припущеннями у 1986-1987 рр., коли з’явився перший закон про кооперацію. Саме в цей період він стає одним із співзасновників компанії «Сентоза», яка займалась імпортом оргтехніки. У 1990-1991 рр. сформував свій перший капітал.  

У березні 1992 року разом зі своїми партнерами створює групу Приват. Впродовж років промислово-фінансова група стала однією з найбільш потужних та впливових в Україні. Нині до її активів входять декілька банків, металургійні та  феросплавні заводи, гірничо-збагачувальні комбінати, ряд нафтовидобувних, нафтопереробних підприємств.

У 2007 році став власником частки акцій британської нафтогазовидобувної компанії JKXOil & Gas, більша частина нафтогазових активів якої розташовані в Україні.

У серпні 2007 року увійшов до ради директорів СМЕ, придбавши близько 3% акцій за $ 110 млн. 

В кінці 2007 року Коломойський та партнери стають утримувачами частки акцій російської EvrazGroup.

У березні 2008 року бізнесмен заявляв про ведення переговорів з Дмитром Фірташем та Іваном Фурсіним щодо придбання їх частки в компанії RosUkrEnergo. 

У 2009 році Ігор Валерійович виграв конкурс на приватизацію Одеського припортового заводу, проте завод не перейшов до нового власника з приводу того, що уряд Тимошенко анулював результати цього конкурсу.

У 2010 році, придбавши частку свого партнера по бізнесу, став єдиним власником медіахолдингу «Главред», який об'єднує групу компаній, що володіють інформаційним агентством, друкованими виданнями, інтернет-порталами.

За останні декілька років бізнесмен виявив свій інтерес до футболу. Зокрема, він є власником футбольного клубу «Дніпро», віце-президентом ФФУ. В 2008 року на його кошти у Дніпропетровську було збудовано стадіон «Арена-Дніпро» для ФК «Дніпро».

Як зазначали ЗМІ, Ігор Валерійович володіє гірськолижним курортом «Буковель».

До сфери його інтересів, зокрема, належать авіаперевезення. Підконтрольними Привату авіакомпаніями є «АероСвіт», «Донбасаеро», «Дніпроавіа» та WINDROSEairlines.

З 1998 року Коломойський входить до складу Опікунської ради Дніпропетровської єврейської громади. У 2008 році він став президентом Всеукраїнського союзу єврейських громадських організацій "Об'єднана єврейська громада України". У 2011 році обраний президентом Європейського Єврейського Союзу (EJU) на п'ять років.

Відомо також, що Ігор Коломойський є власником нафтопереробного комбінату «Нафтохімік Прикарпаття», нафтовидобувної компанії «Укрнафта», телеканалу "1+1" та багатьох інших підприємств.

Політика

2 березня 2014 року призначений в. о. президента України Олександром Турчиновим  головою Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

За його ініціативою надавалася допомога добровольчим батальйонам територіальної оборони Міністерства оборони України та добровольчим Спецбатальйон МВС України, а також фінансова допомога для створення добровольчих озброєних формувань, зокрема, батальйонів «Дніпро», «Донбас».

24 березня 2015 року Президент Петро Порошенко задовольнив заяву Ігоря Коломойського про відставку з посади голови Дніпропетровської ОДА, зазначивши, що Дніпропетровщина має залишатися надійним кордоном на сході України.

Статки

У рейтингу найбагатших українців, складеному влітку 2006 року журналом «Кореспондент», Ігор Коломойський зі статком $ 2,8 млрд посів третє місце (після Рината Ахметова і Віктора Пінчука). Польський журнал Wprost також відзначив бізнесмена серед найбагатших жителів Центральної і Східної Європи. У 2014 році у списку "100 найвпливовіших людей України" журналу «Фокус» посів 2 місце. У 2015 році у списку "100 найбагатіших людей України" журналу «Фокус» посів 2 місце зі статком, який був оцінений у $ 2 млрд.

Родина

Одружений. Дружина - Ірина. Є двоє дітей: донька - Анжеліка і син - Григорій.

Цитати

Про бажання зняти кіно: «Хотів зняти фільм на кшталт «Одного разу в Америці», але гроші витратив на «вісім серій» обленерго».