Досьє
19 травня 2016
Хлань Сергій Володимирович
Хлань Сергій Володимирович

Народний депутат VIII скликання від Партії «Блок Петра Порошенка». Бізнесмен.

Місце народження, освіта

Народився 29 червня 1972 року у м. Снігурівка Херсонської області. 

У 1994 році закінчив Миколаївський державний педагогічний інститут, отримав спеціальність вчителя фізики та математики.

У 2012 році - Національний університет кораблебудування ім. адмірала Макарова, здобув фах економіста.

Кар’єра 

У 1989-1993 роках - монтажник ВАТ «ПМК 107 «Миколаївводбуд».

У 1993-2000 роках - вчитель математики ЗОШ №57 м. Миколаєва. 

У 2000-2014 роках - генеральний директор ТОВ «Судносервіс».

У 2006-2014 - директор ТОВ «Судносервіс експорт».

У 2010 році на місцевих виборах балотувався в Херсонську обласну раду за списками «Сильної України», але не пройшов.

У 2012 році балотувався до Верховної Ради від партії Наталії Королевської «Україна - вперед!», проте зайняв друге місце, поступившись регіоналу Михайлу Опанащенку.

Впродовж кількох років побудував елеватор як технологічний ланцюг ТМ «Златодар» для виробництва хліба.

З 2014 року - директор приватного сільськогосподарського підприємства «Деметра». 

З листопада 2014 року - народний депутат України VIII скликання від Партії «Блок Петра Порошенка». Член фракції Партії «Блок Петра Порошенка». Член Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин.

Родина

Сергій Хлань має трьох дітей, двох синів і доньку.

Брат - Олександр Хлань, в кінці 2015 року був призначений в. о. генерального директора заводу ім. Малишева (м. Харків), одного з підприємств концерну «Укроборонпром», який випускає важку і легку бронетехніки і отримує з держбюджету мільярди коштів на вироблення танків, БТРів, оснащення. Як зазначають ЗМІ, підприємство було помічено в корупційних справах. До цього часу Олександр Хлань очолював хлібопекарські підприємства, був директором ТОВ «Вознесенський консервний завод» (Миколаївська обл.).

Компромат

Як зазначають ЗМІ, у 2012 році на парламентських виборах Сергій Хлань намагався стати кандидатом у народні депутати від Партії регіонів, адже мав підтримку на той час від керівників Херсонської області Миколи Костяка та Віктора Пелиха. Проте в результаті Хлань отримав відмову від Партії регіонів і перейшов до партії «Україна - вперед!» Наталії Королевської.

У 2014 році до обрання Сергія Хланя народним депутатом ЗМІ писали, що він робив спроби очолити Каховську райдержадміністрацію. Ймовірно, причини, що завадили цьому, могли критися також у кримінальних справах стосовно Хланя щодо шахрайства, невиплати заробітної плати і конвертаційного центру. Зазначалось, що на той час справи перебували на контролі Генпрокуратури України. Як писали ЗМІ, вже у 2012 році фірма Сергія Хланя не виплачувала співробітникам заробітну плату і не погашала банку борги за кредит. Незважаючи на це, Хлань витрачав великі кошти, зокрема, купив Рorsche Рanamera. В результаті під керівництвом Сергія Хланя компанія стала банкрутом, банк за борги відібрав у компанії елеватор. 

Сергій Хлань на даний час офіційно неодружений. Згідно з декларацією за 2015 рік, опублікованою на сайті Верховної Ради, має скромні доходи (77 тис. 193,31 грн), проте стиль його життя свідчить про інше. Хланя звинувачували в тому, що він не вказав у декларації все своє майно, зокрема Рorsche Рanamera. Сергій Хлань прокоментував ситуацію одному з видань, пояснивши, що живе за рахунок цивільної дружини, яка є власником аграрного підприємства, а при розлученні з першою дружиною, у нього був досить потужний бізнес і частину своїх заощаджень він залишив першій дружині з дітьми, тому вони живуть досить безбідно. За даними ЗМІ, його цивільна дружина, Олеся Бойко, ймовірно, за сумісництвом є його колишньою офіційною дружиною. Все майно, в т. ч. і дорогі автомобілі, належать їй і їх старшому сину. 

Посилання на особисту сторінку у соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/sergey.khlan?fref=ts.

17.05.2016 р.