Досьє
28 жовтня 2019
Чернишов Олексій Михайлович
Чернишов Олексій Михайлович

Олексій Михайлович Чернишов - народився 4 вересня 1977, у місті Харків, УРСР — український бізнесмен, інвестор.

Освіта

Народився в місті Харків, де провів дитинство, шкільні роки, отримав вищу освіту.

З 1994 по 1999 — навчався в Харківському гуманітарному університеті «Народна українська академія» за спеціальністю «Економіка підприємства».

З 1996 по 2002 рік — за спеціальністю «Правознавство» вчиться в Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого.

В 1999 році проходить професійний курс за стандартами міжнародного Інституту управління проектами (англ. Project Management Institute) (програма «Управління проектами» на базі компанії «Westinghouse», Пенсільванія, США).

Бізнес і політика В 1998 році продовжив кар’єру в IT галузі, в компанії Telesens, яка розробляла системні програмні продукти для телекомунікаційного бізнесу як дочірня структура німецької «Telesens AG[de]» (Кельн, Німеччина).

В 2002 році разом із партнерами придбав українську частину групи, яка стала самостійною компанією.

На початку 2000-х інтерес Чернишова до комерційної нерухомості та девелопменту призвів до реалізації кількох успішних проектів в Харкові, після чого починається співробітництво із Концерном АВЕК.

В 2004 році Чернишов – віце-президент з розвитку, з листопада 2005 – президент Концерну і групи АВЕК.

З 2008 по 2013 — Голова наглядової ради Концерну і групи АВЕК.

Чернишов формує портфель із нових проектів комерційної нерухомості загальною площею 350 000 кв.м.

Бізнесмен залучає в українські проекті комерційної нерухомості значних закордонних гравців, що працюють в сфері прямих інвестицій та розвитку комерційної нерухомості, серед яких «UNIQA Real Estate AG», «New Century Holdings[ro]» (NCH), «ECE» та інші.

20 жовтня 2019 року Кабінет Міністрів України узгодив кандидатуру Олексія Чернишова на посаду голови Київської обласної адміністрації.

Інвестиції

В 2012 році заснував інвестиційно-девелоперську компанію Eastgate Development, діяльність якої була сфокусована на розвитку масштабних проектів комерційної нерухомості, а також залучення іноземних інвестицій в Україну та стабілізація інвестиційного клімату в країні.

Масштабним інфраструктурним проектом 2013 року, в якому Олексій Чернишов виступив ініціатором та партнером, є «Київська Бізнес Гавань».

Ідея проекту полягала в створенні на лівому березі Києва (Троєщина) індустріального виробничого кластеру на території 330 гектарів, що мало сприяти вирішенню таких питань як створення додаткових робочих місць, зміни показників трудової міграції між правим та лівим берегами міста.

У 2014 році Чернишов заснував інвестиційну компанію VI2 Partners.

Офіси компанії працюють у Києві та Відні.

Основні напрямки діяльності VI2 Partners — прямі інвестиції, формування та управління портфелем активів, інвестиційний банкінг — злиття та поглинання, залучення капіталу, реструктуризація заборгованості.

Компанія співпрацює із міжнародними фінансовими установами.

В 2017 році компанія Олексія Чернишова «VI2 Partners» придбала долю акцій мережі супермаркетів «Фуршет» у французького оператора Auchan Group «Ашан Україна».

Сума угоди не розголошується.

Громадська діяльність

В 2014 році Олексій Чернишов заснував Kyiv Vision Foundation – організацію, яка займається залученням інвестицій до країни, підтримкою культурних проектів, популяризацією України в Європі через потенціал сучасного українського мистецтва.

Виставка сучасного українського мистецтва «Through Maidan and Beyond», присвячена подіям Євромайдану, із успіхом пройшла восени 2014 року в Музейному кварталі Відня (Австрія).

Серед гостей були діячі культури та мистецтва, політики, в тому числі Міністр закордонних справ Австрії (з 2017-го року – Федеральний канцлер Австрії) Себастьян Курц.

Українське мистецтво було представлене роботами 23 митців, серед яких Борис Михайлов, Влада Ралко, Сергій Братков, Микита Кадан, Жанна Кадирова та інші.

В 2014 році Олексій Чернишов підтримав видання книги «Awesome Kyiv» — сучасного путівника по українській столиці, який розкривав місця, широко не відомі багатьом киянам. Видання стало першим в серії подібних путівників по Києву.

За підтримки Олексія Чернишова кілька років потому видавництво «Основи» друкує нову книгу з серії «Awesome» про Харків — промисловий та культурний центр України.

Презентація «Awesome Kharkiv» відбулася в грудні 2018.

В листопаді 2017 року Олексій Чернишов став Головою Наглядової Ради Українського клубу нерухомості URE Club — професійної організації, що об’єднує локальних та міжнародних експертів та практиків ринку нерухомості України та сприяє залученню інвестицій.

У 2018 році за ініціативою та підтримкою Олексія Чернишова було створено «Школу управління комерційною нерухомістю».

Проект є першим спільним із URE Club та Міжнародним інститутом менеджменту (МІМ).

У березні 2019 року Олексій Чернишов приєднався до Всеукраїнської Мережі Доброчесності та Комплансу (UNIC).

Мережа започаткована Радою бізнес-омбудсмена за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку і Організації економічного співробітництва та розвитку.

Метою створення є просування ідеї етичного та відповідального ведення бізнесу.

Родина

Дружина — Світлана Олександрівна Чернишова — доцент Київського національного університету ім. Т. Шевченка Виховує двох синів (2006 та 2014 р. н.).