Досьє
15 січня 2020
Новіков Олександр Федорович
Новіков Олександр Федорович

Олександр Новіков родом із Сум, одружений.

Освіта

Закінчив Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, після чого почав будувати кар'єру в органах прокуратури.

Життєпис

У середині 2000-х працював слідчим помічником прокурора в Сумах, згодом став прокурором відділу захисту майнових, інших особистих прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури Сумської області. під час перебування на цій посаді був головним публічним опонентом міської ради в питанні виділення по 10 соток землі бізнесменам, депутатам і чиновникам біля берега річки Псел.

У 2007-2012 роках був прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні дізнання та досудового слідства, а також прокурором відділу захисту майнових, інших особистих прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури Сумської області.

У 2012-2014 роках Новіков обіймав посаду прокурора відділу захисту фінансово-економічних інтересів держави Генеральної прокуратури України. У своєму мотиваційному листі як кандидата на посаду голови НАЗК він вказав, що за час роботи на цій посаді зареєстрував 21 кримінальне провадження з розміром збитку понад 1,5 млрд грн. Він також повідомив, що направив 18 подань, чотири з яких прем'єр-міністрам України. За цими поданнями було притягнуто до відповідальності 34 держслужбовців і скасовано 42 незаконних акти центральних органів виконавчої влади та уряду.

З 2014 року обіймав посаду прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення в одному з департаментів Генпрокуратури.

У 2015 році Новіков був претендентом на посаду першого заступника голови САП. Тоді комісія пропонувала призначити Новікова як одного з трьох кандидатів заступником Холодницького.  

 

 

 Відомі справи, які вів Новіков 

У 2016 і 2018 роках скерував до суду обвинувальні акти щодо злочинної організації, яка у 2008-2015 роках сфальсифікувала 2 тисячі результатів ЗНО в інтересах Адміністрації президента, Верховної ради та уряду, а також привласнила кошти Американських Рад з міжнародної освіти.

У травні 2019 року в Європолі спільно з правоохоронцями США, Німеччини, Болгарії, Грузії та Молдови завершив досудове розслідування за фактами транснаціонального відмивання грошей кіберзлочинцями.   

Зареєстрував провадження, за яким до суду було скеровано обвинувальний акт проти міністра юстиції Олександра Лавриновича, який розтратив ,1 млн, купивши послуги фірми Skadden, Arps Slate Meagher & Flom LLP and Affiliates під виглядом юридичної допомоги у справі Тимошенко проти України, розгляд якої Європейським судом з прав людини на момент закупівлі було завершено.    

 

Майно

Згідно з декларацією Новікова, у 2018 році він отримав 562 тисячі гривень зарплати. Його дружина Юлія Гончар отримала більше 320 тисяч гривень доходів від підприємницької діяльності У власності Олександра Новікова є 110 тисяч гривень готівкою. Його дружина задекларувала виплату 153 тисяч гривень кредиту Олені Новіковій, яка, імовірно, є сестрою Олександра Новікова.

У власності Олександра Новікова є автомобіль ВАЗ 1996 року випуску. Його дружині належить автомобіль KIA Sorento 2013 року випуску. У декларації також вказаний вкрадений автомобіль Subaru Forester 2008 року випуску, що належить Людмилі Новіковій, яка, імовірно, є його матір'ю.

Квартиру в Києві площею 59,3 кв. м орендує у комунального підприємства Спецжитлофонд.