Досьє
1 лютого 2020
Брагар Євгеній Вадимович
Брагар Євгеній Вадимович

Євгеній Вадимович Брагар — український політик, член партії «Слуга народу». Народний депутат України 9-го скликання від «Слуги народу».

Народився у Києві, 30 травня 1994. Випускник історичного факультету Київського університету Шевченка, аспірант. Вивчає новітню історію лівих рухів у Алжирі. Заступник голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова, який у очолює Нестор Шуфрич. Керівник групи з міжпарламентських зв'язків з Алжиром і В'єтнамом. У січні 2020 року потрапив у скандал із «захистом прав російськомовних». Володіє російською, англійською, французькою, польською мовами, українською володіє погано. Засновник, керівник та викладач польської мови у навчальному проекті «Лінгвіст». Він проходив стажування у парламентському комітеті з питань закордонних справ.

Політична діяльність

Верховна рада ІХ скликання. 

 На виборах Президента України у 2019 році — член ОВК № 13 (Вінницька область) від Володимира Зеленського. Кандидат у народні депутати від партії «Слуга народу» на парламентських виборах 2019 року, № 76 у списку. На час виборів був аспірантом Київського національного університету імені Тараса Шевченка, безпартійним, проживав у Києві. Заступник голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова, який у очолює Нестор Шуфрич. Керівник групи з міжпарламентських зв'язків з Алжирською Народною Демократичною Республікою, керівник групи з міжпарламентських зв'язків з Соціалістичною Республікою В'єтнам.

Скандали

У січні 2020 року українські волонтерки Ярина Чорногуз та Анастасія Конфедерат поверталися автобусом з похорону вояка 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади Миколи Сорочука, убитого росіянами на Донбасі. Дівчата вимагали від водія автобуса «Луцьк—Київ» вимкнути російський телевізійний серіал, що переросло у скандал, який набув розголосу в ЗМІ.

У відповідь Брагар заявив, що звернеться із заявою до ГУ Національної поліції України на волонтерок, оскільки вважає їхні дії «неприйнятними, дискримінуючими». Звісно, відстоювати право на спілкування державною мовою є важливим у наш час. Проте не менш серйозно необхідно поставитися до методів та шляхів, яким має популяризуватися любов та повага до української мови. Заклики типу: "російської мова не має лунати в Україні" - є неприйнятними, дискримінуючими і такими, які порушують закон, а саме статтю 161 ККУ. Тому я найближчим часом звернуся із заявою до ГУ Нацполіції України. Закон є одним для всіх, в незалежності є ти патріотом, чи ватником. Йому опонувала депутат з опозиції Яна Зінкевич: «закликаю не писати заяву на волонтерок, які заступилися за українську мову, тому що це буде репресією рівня Сталіна. Бо тоді в багатьох постане питання, а слуга якого народу Євгеній Барагар? Чи достойна ця людина бути на такій посаді у Верховній Раді?». Також Зінкевич зауважила, що дії водія суперечили низки законів України, зокрема й закону "Про функціонування української мови як державної".

У відповідь Брагар зізнався, що до самого «Про функціонування української мови як державної» ставиться «різко негативно» й побіцяв розвінчувати скандал далі. На бік Брагара й водія також став Ілля Кива. Після публікації на своїй сторінці  у мережі Facebook про подачу заяви із селфі біля Національної поліції отримав призвісько «Яйцелоп».

  Наступним скандалом з "яйцелопом" стала його пропозиція пенсіонерці Любові Павловні з смт. Аджамка продати собаку для того , щоб мати можливість оплатити комунальні послуги. Після такого зухвалого знущання "народного депутата" над матеріальним станом українських пенсіонерів, "яйцелопу" пообіцяли натягнути яця на лоб представники патріотичних українських організацій та заявили про неможливість знаходження таких особистостей як він у складі Верховної Ради України.

Майно

Згідно з декларацією, має двокімнатну (судячи з метражу у 50,8 квадратних метрів) квартиру у спільній власності, а також 55647 грн на рахунку. Про собак чи котів елітних порід в декларації не зазначено.