Досьє
23 травня 2016
Суркіс Ігор Михайлович
Суркіс Ігор Михайлович

Бізнесмен. Президент футбольного клубу «Динамо» (Київ).

Місце народження та освіта

Народився 22 листопада 1958 року в Києві. Батько був військовим лікарем, мати працювала в сфері торгівлі.

Вищу освіту здобув у Київському інституті народного господарства, який закінчив у 1981 році.

Кар’єра

З 1981 по 1988 рік працював начальником відділу ремонтно-будівельного управління «Київжитлорембудмонтаж».

У 1988–1989 рр. займав посаду  заступника начальника управління  житлового господарства Шевченківського райвиконкому міста Києва.

З 1989 року - начальник відділу Міністерства житлово-комунального господарства України.

У 1990–1994 рр. займав посаду  директора комерційного центру СП «Динамо-Атлантик».

З 1994 по 1998 рік – генеральний директор ТОВ «Динамо-Атлантик».

З 1998 по 2002 рік - перший віце-президент АТ «ФК «Динамо» (Київ).

З 2002 року - президент АТ «ФК «Динамо»  (Київ).

Грудня 2008 - член Комітету ФІФА з клубного футболу.

Статок, бізнес

У 2013 році видання «Фокус» у рейтингу «200 найбагатших людей України» оцінило статки Ігоря і Григорія Суркісів у 526,5 млн доларів, поставивши їх на 35 сходинку. Братам належать активи в енергетичному, будівельному, фінансовому та інших секторах. В минулому Ігор Суркіс, зокрема, володів 25% телеканалу «ТЕТ», але пізніше їх продав. За інформацією деяких ЗМІ, Суркіс має відношення до багатьох бізнес-структурам.

Зазначалось, що Суркісам вдалося завершити давню суперечку за право власності в ряді обленерго з Костянтином Григоришиним і Ігорем Коломойським.

У рейтингу «100 найбагатших людей України», опублікованому виданням «Фокус», Григорій і Ігор Суркіси посіли 56 і 57 сходинки зі статком, оціненим у 115 млн доларів. Серед активів братів зазначались Прикарпаття-, Запоріжжя- та Львівобленерго.

У серпні 2011 року, в рейтингу найвпливовіших українців, за версією журналу «Кореспондент», Григорій Суркіс зайняв 34-у позицію, а Ігор Суркіс нижчу більше ніж в два - 80-у.

Відзнаки

Кавалер ордену «За заслуги» I, II та III ст., має орден Ярослава Мудрого V ступеня та ін.

Родина

Одружений, має двох  доньок.

Хобі

Футбол, покер. Надає перевагу тому, щоб самостійно водити авто.

Компромат

Як зазначалось, у вересні 1995 році виник скандал навколо керівництва «Динамо». Іспанський рефері Антоніо Лопес Ньєто, який приїхав на Україну на матч Ліги чемпіонів між київським «Динамо» та грецьким "Панатінаїкосом", повідомив УЄФА, що йому було запропоновано хабар у розмірі в 35 тисяч доларів та кілька шуб. Наслідком цього стало те, що киян дискваліфікували на три роки, проте через рік «Динамо» потрапило під амністію.

За даними ЗМІ, Григорій та Ігор Суркіси належали до так званої «чудової сімки», за іншою версією - «київської сімки», яка почала активно займатися своєю діяльністю в 1992 році. До неї також входили Лях, Згурський, Губський, Медведчук та Карпенко. Одним із напрямків діяльності підприємців був збут нафти, у чому їм допомагали кримінальні авторитети. Пізніше бізнесмени розширили сферу своєї діяльності, зокрема, випустили в обіг акції, які були розпродані населенню. Виручені від  продажу паперів кошти допомогли створити бізнесменам перший капітал, адже організація діяла за схемою фінансової піраміди. Маючи стартовий капітал представники бізнес-групи створили промислово-фінансовий концерн, та заручившись підтримкою Президента Леоніда Кучми, продовжили свою діяльність, спеціалізуючись на енергоносіях, переробці нафти, торгівлі зерном, цукром, металами та ін. Як зазначали ЗМІ, фінансово-промислова група мала відношення до розкрадання державних коштів. В процесі її роботи мали місце податкові злочини, ошукування партнерів, рекет та ін.

Як писали деякі ЗМІ, антипартнером братів Суркісів можна вважати Олександра Ярославського.

23.05.2016 р.