Досьє
23 травня 2016
Іщенко Валерій Олександрович
Іщенко Валерій Олександрович

Народний депутат України VII та VIII (2014 року) скликань, колишній заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства та регіональної політики.

Місце народження та освіта

Народився 11 листопада 1973 року в м. Києві.

У 1993 році закінчив Київський технікум електронних приладів, отримав спеціальність «Експлуатація обладнання для виробництва приладів електронної техніки».

У 2002 році закінчив Харківський національний університет радіоелектроніки, здобув вищу освіту за спеціальністю «Інформаційні системи в менеджменті» та кваліфікацію «інженера-економіста».

У 2005 році закінчив Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, отримав спеціальність «Державне управління».

У 2011 році одержав диплом про вищу освіту Київського національного університету будівництва та архітектури, спеціальність «Автоматизоване управління технологічними процесами».

 Кар'єра

Свою трудову діяльність розпочав у 1993 році на приватному підприємстві. У 1995 році заснував власне підприємство «АТВ».

З 2001 по 2009  рік працював фінансовим директором приватного підприємства «Південний», торговельного центру в Дарницькому районі м. Києва.

У  2009 році займав посаду директора державного підприємства «Науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут транспортного будівництва «Київдіпротранс».

У 2010 році повернувся на посаду фінансового директора приватного підприємства «Південний».

З 2008 року - депутат Київської міської ради. Заступник голови постійної комісії Київради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури. Склав повноваження депутата Київської міської ради за власним бажанням у зв'язку з обранням до Верховної Ради України.

З листопада 2012 року обраний народним депутатом Верховної Ради України VII скликання від партії «УДАР (Український демократичний альянс за реформи) Віталія Кличка». Член Комітету з питань промислової та інвестиційної політики. З квітня 2013 року заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики.

З 2014 року - народний депутат Верховної Ради України VIII скликання від "БПП". Член Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

Сім'я

Одружений. Подружжя має доньку.

Статок

Згідно з декларацією, у 2011 році Іщенко отримав дохід у майже 13 мільйонів грн, 12,6 млн грн з яких - подарунки, призи і виграші. Ще 11 млн грн зазначені як внесок у статутний капітал підприємства. Як зазначено в декларації, у 2011 році дружина і дочка народного депутата заробили 24,1 млн гривень.

У 2014 році Валерій Іщенко отримав дохід у розмірі 176 362 грн, члений його родини - 48 438 грн. Крім цього, в делкараціїї вказано, що нардеп має дві квартири (77,4 та 128,4 кв. м), а також інше нерухоме майно (12,6 і 12,6 кв.м). Члени його родини мають 1/6 від квартири (89,2 кв. м) та автомобіль Mercedes Benz ML 350. Сам декларант не має жодного транспорту засобу.

Скандал

Як повідомляли ЗМІ, під час виборчої кампанії 2012 року виникли питання з приводу податкової декларації майбутнього народного депутата, в якій 12 млн 600 тис. гривень були зазначені в графі «подарунки, призи, виграші». Резонанс був дуже масштабний. Іщенко був змушений написати відкритий лист керівництву руху ЧЕСНО, в якому зазначав, що 12 млн 600 тис. грн йому подарувала мама, яка до цього часу займалася бізнесом, але в 2011 році вирішила відпочити і переписала свої активи на нього. Крім цього, понад 11 млн грн Іщенко вніс у статутний фонд підприємств. На той час, як зазначали експерти, за розміром статків Іщенко посів друге місце у фракції після Віталія Кличка.

Журналісти столичних ЗМІ неодноразово писали про те, що Іщенко належать МАФи в Дарницькому районі, і до частини з них можуть бути претензії щодо їх законності встановлення. Проте в тому ж листі до активістів ЧЕСНО, Іщенко повідомив, що до МАФів не має ніякого відношення.

Афілійовані компанії - "Агроринок Плюс", "Маріам", "Кроун", "Тельбін ІВА", "Капітал Інвестменс Сервіс".

Сфери інтересів - будівництво, торгівля.

Як зазначали ЗМІ, завдяки посаді народного депутата Валерій Іщенко займається лобіюванням власних бізнес-інтересів.