Досьє
15 листопада 2015
Шатворян Вілен Григорович
Шатворян Вілен Григорович

Народний депутат України VII скликання (2012 р.), колишній член Партії регіонів та член Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Президент «Спілки вірменів в Україні».

Місце народження та освіта

Народився 14 березня 1981 року у м. Єреван Республіки Вірменія.

У 2001 році закінчив Міжрегіональну академію управління персоналом, спеціальність «Правознавство», кваліфікація – юрист.

З 2003 по 2008 рік навчався в Одеському юридичному інституті Харківського Національного Університету внутрішніх справ.

З 2008 по 2009 рік – Одеський державний університет внутрішніх справ, спеціальність «Правознавство», юрист.

Кар’єра

З 2005 року – член Партії регіонів.

Впродовж 2006–2011 років — заступник начальника Державної екологічної інспекції.

З 2006 по 2010 рік — депутат V скликання Будьонівської районної ради міста Донецька від Партії регіонів. Голова постійної депутатської комісії з питань охорони здоров'я, соціального забезпечення та екології.

У 2010–2012 рр. — депутат Одеської обласної ради VI скликання від Партії регіонів, член комісії з транспорту.

У 2012 році  обраний народним депутатом України, Верховна Рада України VII скликання від Партії регіонів.

У листопаді 2011 року очолив Всеукраїнську Асоціацію громадських організацій «Спілка вірменів України».

У вересні 2014 року балотувався в народні депутати ВР України за списком «Опозиційного блоку». Безпартійний.

Весною 2014 року ім’я Вілена Шатворяна було включено Постійною комісією Держради Республіки Крим до списку осіб, перебування яких на території Криму є небажаним.   

Довідка

У 2012 році, на той час про майбутнього народного депутата Вілена Шатворяна, ЗМІ повідомляли, що сфера його бізнес-інтересів -  виробництво вогнетривких виробів. Зокрема, він - засновник ТОВ «Торгово-промислова компанія Донбасстрансойл». Інформації про цю компанію практично немає, відомо тільки, що займалася вона переробкою автомобільних шин з країн ЄС. В середині 2000-х рр. спільно з батьком Вілен зареєстрував компанію «Орлан», яка займалася ремонтом автомобілів. Батько Вілена до 2010 року був одним зі співзасновників компанії «Вторшина», а також був знайомий з В. Януковичем. Їх знайомство відбулося ще в 1988 році, коли Янукович керував об'єднанням «Донбастрансремонт» і формував загони, які працювали на ліквідації наслідків землетрусу у Вірменії.

Компрометуюча інформація

Як повідомляло інтернет-видання, влітку 2014 року, незважаючи на ситуацію в країні і бойові дії на Сході, сто двадцять депутатів Верховної Ради у другому кварталі цього року отримали з державного бюджету компенсацію для оренди житла або винаймання готельного номера. У списку цих депутатів, серед інших, також зазначений Шатворян Вілен Григорович.

Нагороди, відзнаки

«Людина року – 2012» в номінації «Нова генерація року». Нагороди: Золота медаль Міністерства Діаспори Вірменії та ін.

Громадська діяльність

Почесний віце-президент Всеукраїнської громадської організації «Асоціація Кіокушин Карате України».

Доброчинець Свято-Успенського патріаршого чоловічого монастиря.

Президент «Спілки вірменів в Україні». Активно підтримує благодійні проекти, спрямовані на об’єднання українських вірменів, залучення молоді до спорту, розвиток діаспори, відновлення та збереження історично-культурних цінностей.