Досьє
24 травня 2016
Ніконов Ігор Володимирович
Ніконов Ігор Володимирович

Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації (з 2014 р.), президент ТОВ «К.А.Н. ДЕВЕЛОПМЕНТ».

Місце народження та освіта

Народився 20 липня 1964 року в Ташкенті, Узбекистан.

У 1966 році разом з батьками переїхав до України у місто Олександрія Кіровоградської області, де у 1981 році закінчив загальноосвітню школу.

У 1986 році здобув вищу освіту в Ленінградському інституті інженерів залізничного транспорту за спеціальністю інженер-будівельник.

Кар’єра

Після закінчення університету у 1986 році за розподілом був направлений на роботу до «Київметробуд», де пройшов шлях від майстра тунельного загону до інженера підготовки виробництва Управління будівництва.

3 1990 по 2000 рік працював на керівних посадах у газових проектах Ігоря Бакая «Республіка», АТЗТ «Інтергаз», ЗАТ «Газ-енерго».

Впродовж року жив у Маямі, США.

З 2001 по 2014 рік  – президент ТОВ «К.А.Н. ДЕВЕЛОПМЕНТ».

З 22 липня 2014 року – перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка.

7 грудня 2015 року Віталій Кличко підписав розпорядження про звільнення Ніконова з посади першого заступника голови КМДА з формулюванням "за згодою сторін".

9 грудня 2015 року Ігор Ніконов був призначений радником Кличка на громадських засадах.

Статок

Ігор Ніконов входить до складу  найбагатших людей України. У 2013 році в рейтингу «100 найбагатших людей України» за версією журналу «Фокус» він посів 94 місце зі статком, його статок оцінений  у 111 млн доларів.

Родина

Дружина - Іванна Ніконова, засновниця культурно-освітнього центру «Академія сучасної освіти», де використовують сучасні інноваційні технології для дітей, починаючи від року.

Подружжя разом з 1998 року, виховує десять дітей.

Хобі

Велоспорт, музика, лижі.

Довідка

У 2001 році, коли Ігор Ніконов повертається до Києва, тодішній мер Олександр Омельченко вирішив зробити реконструкцію центральної частини міста, до якої заохочував приватний бізнес. Підприємці, які на той момент вже мали великі статки, ставали девелоперами. Ігор Ніконов також розпочав діяльність у цій сфері.

Одним з перших його проектів був бізнес-центр «Домінант». Його молодшими партнерами в цьому проекті стали Вагіф Алієв і Володимир Крапівін, і з часом Ніконов продав «Домінант» Алієву, якому разом з бізнес-центром дісталися і частки партнерів у компанії «К.А.Н.».

У 2001 році, Ніконов зареєстрував нову фірму з назвою «К.А.Н. Девелопмент». До реалізованих проектів компанії, зокрема, належать:розважальний комплекс Arena Entertainment, бізнес-центр Арена Сіті, які були продані Алієву та Фірташу. За повідомленнями в ЗМІ, в будівництво Arena Entertainment інвестував Віталій Кличко. Проте Кличко і Ніконов це спростовують.

У 2005 році «К.А.Н. ДЕВЕЛОПМЕНТ» розпочала роботу в новому сегменті - будівництво елітного житла. Зокрема, вже збудовано комплекс апартаментів Diamond Hill на Печерську, який позиціонувався як найелітніші квадратні метри в країні. Проте будівництво біля Аскольдової могили викликало великий суспільний резонанс, і в 2006 році Ігор Ніконов позбувся цього проекту, продавши права власності «Укргазбанку» Василя Горбаля.

У 2007 році Ігор Ніконов вмовив до співпраці Василя Хмельницького та Андрія Іванова, які напередодні продали близько 30% акцій металургійного заводу Запоріжсталь і збиралися інвестувати в будівництво. Вже у 2010 році «К.А.Н. Девелопмент» працювала над шістьма об'єктами загальною площею близько 300 000 кв. м.

За останні роки «К.А.Н. Девелопмент» перетворився на будівельний холдинг. Зараз вона має архітектурне бюро та компанію «К.А.Н. Лад», яка веде всі будівельні роботи.

До реалізованих проектів холдингу, зокрема, належать «Паркове місто», 101 Tower «Комфорт Таун», Ocean Plaza, IQ Business Center. Зараз компанія працює над проектом  ТРЦ Respublika, а також інноваційний технопарк Bionic Hill площею 900 тис кв. м. Повинен бути введений в експлуатацію в 2015 році.

За інформацією в ЗМІ, Ігоря Ніконова вважають бізнес-партнером родини Черновецького і Дмитра Фірташа.