Досьє
16 травня 2016
Ковальчук Віталій Анатолійович
Ковальчук Віталій Анатолійович

Перший заступник Глави Адміністрації Президента України (з 2015 року), політик, народний депутат України VIІ, VIІІ скликань.

Місце народження та освіта

Народився 23 травня 1969 року в Києві.

В 1993 році закінчив юридичний факультет Київського університету імені Т. Шевченка, отримав вищу освіту за спеціальністю «Правознавство».

У 2011 році закінчив Національну академію державного управління при Президентові України, отримав другу вищу освіту за спеціальністю «Державне управління».

Кар’єра

З 1993 по 1996 рік  - юрисконсульт, старший юрисконсульт, керівник юридичної служби акціонерного банку «INKO».

З 1996 по 1997 рік  - заступник генерального директора, адміністративний директор Українсько-американського компанії з іноземними інвестиціями «Байп Ко, Лтд».

У 1997 - 1999 рр. - віце-президент ЗАТ Інвестиційна компанія «Нафтаенерго Інвест».

Впродовж 1999-2001 рр. -  генеральний директор, віце-президент  Всеукраїнської громадської організації «Фонд підтримки регіональних ініціатив».

З 2001 по 2005 рік – перший заступник голови правління, голова правління Акціонерної холдингової компанії «Укрнафтопродукт».

З  2005 по 2007 рік  - заступник генерального директора TOB «Юридична фірма «Фарго».

У 2007-2010  роках - заступник голови Голосіївської райдержадміністрації м. Києва.

З 2010 року  - заступник голови ПП «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка», голова Центрального виконавчого комітету партії, голова Київської міської організації.  Депутат Голосіївської райдержадміністрації м. Києва, голова постійної комісії з питань ефективного використання комунальної власності та оренди (2006-2010 року).

У 2012 році обраний народним депутатом України VII скликання від ПП «УДАР (Український демократичний альянс за реформи) Віталія Кличка». На час виборів: голова Центрального виконавчого комітету ПП «УДАР Віталія Кличка».

З грудня 2012 року - заступник голови фракції ПП «УДАР (Український демократичний альянс за реформи) Віталія Кличка», член Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

З листопада 2014 року - заступник голови фракції партії «Блок Петра Порошенка». 

З листопада 2014 по січень 2015 року - народний депутат України VIII скликання від партії «Блок Петра Порошенка». Член Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства.

З січня 2015 року - Перший заступник Глави Адміністрації Президента України.

У травні 2016 року Президент Петро Порошенко підписав указ про призначення Віталія Ковальчука, Першого заступника Глави Адміністрації Президента України, Представником Президента України у Кабінеті Міністрів України. 

Родина

Одружений, має трьох дітей.

Компромат

Кар'єра Ковальчука почалася ще на початку 90-х років. За інформацією в ЗМІ, впродовж 1993-1996 років перебуваючи на посадах в АБ INKO Ковальчук працював під керівництвом Петра Мірошникова, який нібито давав гроші на президентську кампанію Л. Кучми. Крім того, за чутками, через банк структури пов'язані з Анатолієм Матвієнком проводили гроші, зароблені з продажу спирту та горілки. За оцінками експертів в останні роки своєї роботи банк INKO давав кредити, проте жорстко не перевіряв позичальників перед наданням позики і не контролював повернення грошей. У 1996 році банк збанкротував. Ходили чутки, що керівництво банку було готове до цього заздалегідь. За припущеннями експертів, банк не повернув вкладникам суму у розмірі близько 130 млн.

У 1997 році компанія «Байп Ко, Лтд», в якій Ковальчук займав посаду заступника генерального директора, збанкротувала Алчевський металургійний комбінат.

Банкрутом також стала й інша структура Ковальчука - «Нафтоенерго Інвест», в якій Ковальчук займав посаду віце-президента. За посиланнями у ЗМІ, незважаючи на банкрутство «Нафтоенерго» перетворилося на холдинг «Укрнафтопродукт». Там Ковальчук став першим заступником голови правління.

На думку деяких ЗМІ, під час банкрутства «Укрнафтопродукат» за Ковальчука заступився особисто Кучма. Розслідування цієї справи було призупинено в терміновому порядку.

Після обрання Леоніда Черновецького мером Києва Ковалькуч став заступником голови Голосіївської райдержадміністрації міста Києва і, потім, депутатом Голосіївської райради.

За інформацією ЗМІ, починаючи з 90-х років структури, до керівництва яких входив Ковальчук, були нібито прямо або опосередковано пов'язані з Віктором Пінчуком. Зокрема, компанія "Байп Ко, ЛТД", де Ковальчук був заступником гендиректора відноситься до створеного Пінчуком холдингу EastOne.

16.05.2016 р.