Україна
3 червня 2020
За три роки в Україні збудували 42 судна
Лідер українського суднобудування – миколаївський суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН».
news-image

В Україні три роки поспіль зростають обсяги суднобудівного виробництва, проте країна використовує лише 10% свого суднобудівного потенціалу. В 1991 році Україні займала 5-те місце серед 24 країн Європи, які виробляють судна, сьогодні 16-те.

Будівництво суден відбувається тільки на 6-7 верфях.

Про це розповів заступник голови асоціації «Укрсудпром» Сергій Лисенко, в ході онлайн-форуму «Морська галузь України і пандемія: виклики і можливості», передає Країна Сьогодні.

Україна використовує лише 10% свого суднобудівного потенціалу За його даними сьогодні в Україні діють 20 великих та середніх суднобудівних та судноремонтних заводів, а також  кілька десятків  підприємств малотоннажного флоту, що виготовляє катери, яхти довжиною до 24 метрів, на яких працює понад 6000 працівників.

В країні працює 15 проектно-конструкторських бюро та наукових організацій, на яких працює понад 2000 працівників.  Протягом останніх трьох років обсяги суднобудування та судноремонту на українських підприємствах зростають. В минулому році вони зросли на 35%. З 2017 по 2020 рік на українських верфях збудували 42 судна, з яких 5 пішли на експорт, а 37 на внутрішній ринок. 

Відремонтували 531 судно, з яких 148 для іноземних замовників, 383 для українських компаній. В минулому році збудували 14  та відремонтували 160 суден.  Сергій Лисенко зазначає, що потенціал українських суднобудівних підприємств використаний лише на 10%. Для прикладу він наводить дані 1992 року, коли за рік українські підприємства збудували 73 судна.

В рейтингу 24 країн Європи, що займаються суднобудуванням сьогодні Україна посідає 16 місце, а в 1991 займала п’яте. Причиною цьому є те, що будівництво суден відбувається тільки на 6-7 верфях.

Лідер українського суднобудування – миколаївський суднобудівно-судноремонтний  завод «НІБУЛОН».

Половину всіх збудованих суден збудували саме на ньому. 140-метровий NIBULON MAX наймасштабніший проект в історії суднобудівного заводу «Нібулон» та найбільше збудоване судно в Миколаєві за останні 15 років. 2019 рік Спуск на воду судна для перевезення контейнерів на суднобудівному заводі «НІБУЛОН», грудень 2019-го

Сергій Лисенко також підкреслив, що в минулому році вдалося відновити роботу суднобудівному заводу «Океан», який не працював 8 років. Нещодавно на «Океані» ступили дві баржі для замовника з Нідерландів, а в минулому році відремонтували 16 суден. 

Спуск двох несамохідних суден збудованих на замовлення голландської компанії «Eurobulk» га заводі «Океан», квітень 2020. За даними заступника голови асоціації «Укрсудпром», які були підготовлені на запит міністерства економіки, потужності українських суднобудівних підприємств здатні щорічно будувати 30-40 суден, з яких 12-14 типу річка-море, 10-12 барж, 4-6 буксирів, 2-4 прогулянкових пасажирських суден. 

Для реалізації суднобудівного потенціалу в 2018 році асоціацію був підготовлений законопроект по підтримці вітчизняного суднобудування, який буде стимулювати розвиток суднобудування шляхом спеціальних пільгових податкових умов для суднобудівних підприємств, зокрема звільнення ввізного мита на вироби для суднобудування, звільнення від податку на прибуток, звільнення від сплати ПДВ на імпортні вироби. Проте досі цей законопроект не розглянутий. 

Як ми писали, Державне підприємство "Антонов" повністю завершило проектну роботу із заміщення комплектуючих виробництва РФ вітчизняними та західними аналогами, про це повідомили в прес-службі підприємства, що входить до складу ДК "Укроборонпром", у звіті присвяченому 74-річчю від створення підприємства.

Д оречі, Укрпошта побудує вісім нових сортувальних центрів, - Смілянський. Будівництво планується на кредитні кошти.

Нагадаємо, не все так погано! Редакція «Є!» знаходить добрі новини навіть у умовах кризи чи пандемії. Все буде добре! 

Також стало відомо, що на другий день роботи відеофіксації порушень правил дорожнього руху порушників стало менше на 40%.

Читайте також:Уже працюють 73% ресторанів