Світ
4 червня 2020
SpaceX вивела на орбіту ще 60 супутників Starlink
На цей час її орбітальне угруповання складається вже з 480 космічних апаратів.
news-image
Ракета-носій Falcon 9 у четвер, 4 червня, успішно вивела на низьку навколоземну орбіту чергові 60 мінісупутників, призначених для розгортання інтернет-покриття системи Starlink.

Про це повідомила компанія-розробник SpaceX.

На цей час її орбітальне угруповання складається вже з 480 космічних апаратів.

Запуск двоступеневої ракети був здійснений 21.25 середовища за часом Східного узбережжя США (4 червня 04.25 за Києвом) з космодрому NASA на мисі Канаверал.

Через 15 хвилин після старту група супутників, маса кожного з яких становить 260 кг, відокремилася від другого ступеня і вийшла на еліптичну орбіту. Після перевірки інженерами SpaceX їх працездатності, супутники з використанням власних іонних двигунів піднімуться на штатну орбіту висотою 550 км.

Перша багаторазова ступінь Falcon 9, яка до цього використовувалася чотири рази, здійснила успішну посадку на плавучій платформі в Атлантиці.
Нагадаємо: це вже восьме виведення на орбіту групи супутників Starlink. Останнє відбувся 23 квітня.

У перспективі SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тисяч космічних апаратів даного типу (а надалі - 30 тисяч) для створення повномасштабної мережі.

Нагадаємо, плавуча платформа, на яку в океані приземлилася перша ступінь ракети-носія Falcon 9, успішно повернулася на мис Канаверал (Флорида, США), де розташований Космічний центр імені Кеннеді.

Також повідомляли, що SpaceX вперше запустила в космос ракету з людьми.

Читайте також:Ілон Маск: SpaceX і Tesla випереджають конкурентів мінімум на три роки завдяки працівникам