Аналітики прогнозують падіння курсу долара
Найближчого тижня очікується зниження курсу долара до гривні. Цьому сприятиме затвердження Міжнародним валютним фондом (МВФ) програми Stand-by для України.
news-image

Протягом найближчого тижня очікується зниження курсу долара до гривні. Цьому сприятиме затвердження Міжнародним валютним фондом (МВФ) програми Stand-by для України.

Про це в коментарі РБК-Україна сказав Вадим Іосуб, аналітик Альпарі.

Долар на міжбанку може торгуватися за тиждень близько 26,3 грн, а готівковий долар у банках може торгуватися близько 26,3/26,5 грн", - повідомив він.

Як зазначив аналітик, минулого тижня спостерігалося зниження курсу долара, в тому числі завдяки тому, що епопея з кредитом МВФ вийшла на фінішну пряму, а гроші можуть надійти у країну вже на наступному тижні. У вівторок, 9 червня МВФ розгляне надання допомоги Україні в рамках нової програми.

У травні МВФ попередньо погодив з Україною нову програму Stand-by на 5 млрд доларів. Перший транш у сумі 1,9 млрд доларів може бути отриманий відразу після затвердження програми, підкреслив Іосуб.

Аналітик нагадав, що за минулий тиждень курс долара до гривні знизився на всіх сегментах валютного ринку на 0,8-1,0%.

Так, з п'ятниці по п'ятницю офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився з 26,91 до 26,70 грн (-0,8%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії "Укрділінг", за цей же час знизилися з 26,83/26,86 до 26,58/26,60 (-1,0%). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках знизилися за тиждень з 26,77/27,01 до 26,52/26,75 (-0,9%/-1,0%). При цьому спред між середнім продажем і середньою покупкою зберігся на рівні 0,9%.

Нагадаємо, МВФ повинен схвалити транш для України 9 червня. Україна розраховує, що МВФ схвалить нову кредитну програму на 5 млрд доларів, а наступного дня буде виплачений перший транш.

Стало відомо, що в Україні ввели в обіг монети номіналом 10 гривень. Монети номіналом 10 гривень стали дійсним платіжним засобом.