Світ
9 червня 2020
США і Росія домовилися про проведення перемовин щодо ядерної зброї та запросили на них Китай
Президент США Дональд Трамп висловив упевненість у підписанні нової ядерної угоди, але вже за участі не тільки РФ, а й Китаю.
news-image
США і Росія домовилися про час і місце проведення у червні перемовин щодо ядерного озброєння і запросили на них Китай.

Про це повідомив у Twitter спеціальний представник США з контролю над озброєннями Маршалл Білінгслі, пише hromadske.

Сьогодні домовилися з заступником міністра закордонних справ Росії Рябковим про час і місце проведення перемовин у червні щодо ядерної зброї. Китай також запрошений. Як продемонструє себе Китай і чи буде добросовісно вести перемовини?», — написав спецпредставник США.

23 травня в адміністрації президента США Дональда Трампа обговорили питання можливого проведення нового випробувального ядерного зриву. Їх Сполучені Штати не проводили з 1992 року. Тоді The Washington Post з посиланням на анонімні джерела серед високопоставлених чиновників повідомляв, що демонстрація можливості їх провести може допомогти під час перемовин з Росією та Китаєм, оскільки Вашингтон прагне укласти тристоронній договір щодо урегулювання ядерного озброєння.

Нагадаємо, Сполучені Штати 2 серпня офіційно вийшли із договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Це був один із ключових договорів Холодної війни, який стримував загрозу ядерного конфлікту у світі. Угода між США та СРСР діяла понад 30 років.

Президент США Дональд Трамп висловив упевненість у підписанні нової ядерної угоди, але вже за участі не тільки РФ, а й Китаю.

Угоду про ліквідацію ракет середньої та малої дальності Радянський союз і Штати підписали 8 грудня 1987 року у ході зустрічі Михайла Горбачова та Рональда Рейгана у Вашингтоні. Ця угода вперше в історії дозволила ліквідувати цілий клас озброєнь. Сторони зобов'язалися знищити усі комплекси балістичних і крилатих ракет наземного базування середньої та малої дальності (з радіусом дії 500 до 5000 км), а також не виробляти, не випробовувати і не розгортати такі ракети в майбутньому. Усе для того, щоби запобігти можливій загрозі ядерної війни.

Нагадаємо, Іран виходить з ядерної угоди через вбивство Сулеймані.

Також повідомляли, що глобальне потепління може "відкрити" сховище ядерних відходів на Маршаллових островах.

Зазначимо, Китай активно розробляє ядерну зброю нового покоління – ЗМІ.