Україна
11 червня 2020
Польські фермери знущаються з українських заробітчан у Польщі
“Селять в сараї, спимо на дошках і зменшують зарплати”: заробітчанка розповіла про роботу в Польщі
news-image

Українці знову масово виїжджають на сезонні роботи до Польщі, і ще частіше, ніж до коронавіруса, потрапляють в рабські умови і залишаються ошуканими, пише «Є!»  з посиланням на strana.

Потік заробітчан і складності з пошуком роботи змушують українців погоджуватися на менші ставки. Крім того, в цьому році через дощі полуниця погано вродила, і сезон запізнився.

Українська заробітчанка з Луцька Галина Федишин розповіла, що польські фермери знущаються з українських заробітчан у Польщі.

Так, якщо раніше одна корзинка зібраних полуниць коштувала три злотих, то тепер за це платять по два. Крім того польські фермери селять українців буквально у сараях.

За день можна назбирати близько 30 корзинок, у найспритніших виходить і 40, але це треба дуже постаратися. В місяць виходить приблизно 16-18 тисяч гривень чистими. Мене ж пан змусив збирати лише полуницю без листочків, а це повільніше і складніше. Так багато не назбираєш. Працювала я з 8 ранку до 5 вечора. На обід давали тільки варену картоплю, а поселили в сараї, який більше схожий на стайню – на 13 ліжок. Це навіть не ліжка, а просто дошки, нічим не покриті. Як там жити – не уявляю”, – зазначила Галина Федишин.

Жінка зауважила, що фермери полякам платять по 4-5 злотих за корзинку.

До українців ставляться, як до худоби в прямому сенсі слова. Вони бачать, що всі тікають з України, ось і ставлять свої умови – і наші люди змушені погоджуватися. Тим більше зараз, коли сезонні працівники прив’язані до конкретного роботодавця і адреси, за якою вони повинні пройти карантин (при цьому працюють в полі і не можуть нікуди виходити). Тобто фактично потрапляють в рабство. А якщо хто втече – господар відразу здасть в поліцію“, – розповіла жінка.

Українка зазначила, що вона звільнилась та більше не працює у польських фермерів, натомість пішла заробляти на підприємство.

Читайте також: Естонські фермери просять владу дозволити українцям приїхати на збір полуниці.

Читайте також:Україна і Польща спростять процедуру перетину кордону