Аналітики прогнозують зростання курсу долара
Після отримання першого траншу МВФ та макрофінансової допомоги ЄС, ймовірно, спекулянти, які заробили на зміцнення гривні, вирішили зафіксувати прибуток, це і викликало ослаблення за останні дні.
news-image

Курс долара до української гривні наступного тижня продемонструє помірне зростання. Готівковий долар буде торгуватися в районі 26,6-26,9 гривень.

Про це РБК-Україна розповів старший аналітик Альпарі Вадим Іосуб.

За його словами, за минулий тиждень курс долара до гривні виріс на всіх сегментах валютного ринку на 0,1-0,6%. Зокрема, з п'ятниці по п'ятницю офіційний курс долара США зріс з 26,70 до 26,73 гривень (+0,1%). А попит/пропозиція долара на міжбанку зросли з 26,58/26,61 до 26,75/26,78 (+0,6%). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках виросли за тиждень з 26,52/26,75 до 26,58/26,81 (+0,2%). При цьому спред між середнім продажем і середньої покупкою зберігся на рівні 0,9%.

Примітно, що з кінця березня гривня зміцнювалася на очікуванні нової програми з МВФ. Однак після отримання першого траншу МВФ та макрофінансової допомоги ЄС, ймовірно, спекулянти, які заробили на зміцнення гривні, вирішили зафіксувати прибуток, це і викликало ослаблення за останні дні.

На найближчий тиждень ми очікуємо помірне зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися за тиждень близько 26,9 гривень, а готівковий долар у банках може торгуватися близько 26,6/26,9 гривень", - додав Іосуб.

Нагадаємо, уряд очікує зростання української економіки з 3-го кварталу. Уряд не передбачає глобального обвалу економіки.

Як ми писали, Рада директорів МВФ схвалила програму Stand-by для України загальним обсягом 5 млрд доларів. Кошти будуть спрямовані до державного бюджету для підтримки економіки та допомоги людям.

Також стало відомо, що на економіку чекає найбільше падіння з часів Другої світової війни. Світовий банк прогнозує падіння світової економіки на 5,2% у 2020 році у зв'язку з пандемією COVID-19.