Події
16 червня 2020
Рада остаточно проголосувала за підтримку культури та креативних індустрій
Передбачено державну підтримку сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби.
news-image

Народні депутати Верховної Ради IX скликання підтримали законопроєкт №3377, який передбачає державну підтримку сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби.

Відповідний проєкт закону у другому читанні підтримали 343 народних обранці.

Законопроєкт, зокрема, передбачає зменшення плати за оренду майна закладів культури, які не можуть використовуватися через якісь обмеження (наприклад, карантин) чи заборони.

Також на період карантину та до 31 грудня 2020 року хочуть звільнити телерадіоорганізації та провайдери програмної послуги, що використовують радіочастотний ресурс, звільняються від оплати 50% вартості послуг Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.

Хочуть також запровадити інституційну підтримку у сферах культури та мистецтв (у тому числі в умовах дії карантину), удосконаливши діяльність самого Українського культурного фонду. Для цього ще потрібні зміни до Закону України «Про Український культурний фонд».

Напередодні, 15 червня, президент Володимир Зеленський звернувся до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з проханням сприяти якнайшвидшому розгляду народними депутатами законопроєкту про підтримку культури та креативних індустрій в умовах карантину.

У листі Зеленський наголосив, що соціальні та економічні гарантії для підтримки громадян і бізнесу в умовах карантину «потребують швидких і ефективних рішень».

Нагадаємо, українські кінотеатри можуть запрацювати з 2 липня.

Також повідомляли, що Ткаченко призначили главою МінКульту.

Читайте також:Олег Сенцов сьогодні презентує новий роман