Суспільство
1 липня 2020
В Україні зріс розмір пенсій
Для непрацюючих пенсіонерів збільшиться розмір мінімальної пенсії за віком, доплати за стаж.
news-image

Пенсійний фонд провів перерахунок пенсійних виплат з 1 липня 2020 року в зв'язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1638 гривень до 1712 гривень.

Про це повідомляє пресслужба ПФУ.

Для непрацюючих пенсіонерів збільшиться розмір мінімальної пенсії за віком, доплати за стаж.

Незалежно від того, працює людина чи ні, збільшаться розміри встановлених до пенсій надбавок, підвищень, пенсій за особливі заслуги перед Україною, інших доплат, які базуються на величині прожиткового мінімуму.

Розмір підвищення пенсії за результатами перерахунку залежить від того, які складові входять в пенсійну виплату, яка розраховується від прожиткового мінімуму.

Соціальна пенсія також зросте до 1712 гривень.

Мінімальна пенсія:

з 1 липня 2020 року - 1712 гpн.

з 1 грудня 2020 року - 1769 грн.

Перерахунок проведено в автоматичному режимі. Виплата перерахованих пенсій буде проводитися з 4 липня, додали в пресслужбі.

Нагадаємо, уряд планує запровадити нову пенсійну реформу, яка запрацює з 2021 року. ЗМІ запевняють, що у ній зокрема передбачать скасування пільгових пенсій. Мовиться про тих, хто може достроково виходити на пенсії. Усе через те, що наразі бракує грошей, аби забезпечити всіх українських пенсіонерів гідними пенсіями.

Також ми писали, що пенсія призначатиметься автоматично. Найближчим часом послуга буде доступна і користувачам вебпорталу Пенсійного фонду, які не мають КЕП.

До речі, Україна поетапно переходить до системи добровільних внесків. Для цього у 2021 хочуть зробити накопичувальні пенсії обов’язковими. Українці обиратимуть недержавні пенсійні фонди і там відкриватимуть індивідуальний рахунок. Українці зможуть відкладати на власну пенсію, а не платити за чужу. Відповідний законопроєкт розглянуть у Верховній Раді.

Читайте також:З квітня кількість активних вакансій виросла на 50%, ділові показники відновлюються