
На Полтавщині з’явиться етносело “Гончарія” в Малих Будищах. Це новий підрозділ Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, про це повідомляє пресслужба закладу в Facebook.
“ | Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному активно працює над створенням нового, унікального, надзвичайно цікавого, історичного з елементами краєзнавства музейного підрозділу – Музею малобудищанського гончарства (Етносело “Гончарія”). Музей знаходиться на території одного з найбільших гончарних осередків опішненського гончарного району в селі Малі Будища”, – йдеться в повідомленні. |
За проєктом, територія музею відтворюватиме дворище гончаря кінця ХІХ – початку ХХ століття.
Основна частина експозиції буде представлена у двох будівлях. У першій – гончарні осередки Малих Будищ, Глинська, Хижняківки, Лазьків, Безруків, Старих Млинів (гончарні вироби, ескізи гончарських мальовок, епістолярна спадщина, фотодокументи, фото, вироби з дерева тощо). У другій – відтворено інтер’єр житла гончаря кінця ХІХ – початку ХХ століття. Крім оглядової екскурсії, відвідувачі зможуть узяти участь у різних процесах гончарного виробництва: добуванні глини, приготуванні її до роботи, гончарюванні, ліпленні, декоруванні, випалюванні.
Музейники запевнили, що будуть створені максимальні умови, щоб відвідувачі не лише ознайомилися, а й поринули в побут гончарів минулого й позаминулого століть.
Також ми повідомляли, що кіномережа «Оскар» запускає автокінотеатр у Києві. Автокінотеатр працюватиме на постійній основі, перший кінопоказ відбудеться 19 червня. Локація розрахована на 100 автомобілів.
Читайте також: | Україна займає друге місце в світі за обсягами виробництва черешні |




