новини

Стоматологи попередили про шкоду стресу для здоров'я зубів

Від стресу страждають не тільки зуби, але і ясна

Дослідження, проведене фахівцями Університету Цюріха (Швейцарія), показало, що хронічний стрес може бути серйозним чинником погіршення здоров'я зубів. Про те, як зуби руйнуються через стрес, пише «Є!»  з посиланням на lenta.ua.           

Автори дослідження, серед яких були стоматологи, психологи, а також фахівці з інших сфер, провели експеримент за участю студентів, які були розділені на дві групи. Представники першої групи готувалися до важливої ​​сесії, а представники другої вчилися в звичайному режимі.

За підсумками досвіду, який тривав один місяць, у студентів з першої групи помітно погіршився стан ротової порожнини, а стан зубів і ясен членів другої групи в цілому залишилося без змін. У феномена, який вивчили швейцарські вчені, цілий комплекс причин - наприклад, зуби страждають, коли схильний до стресу людина систематично стискає їх із занадто великим зусиллям.

Від стресу страждають не тільки зуби, але і ясна. Запальні хвороби ясен, як попереджають стоматологи і психологи, можуть провокувати розвиток ментальних хвороб, а також бути одним з чинників нейродегенерации. Це працює і у зворотний бік - депресія і інші проблеми з психікою можуть бути причиною дефіциту мінеральних сполук, які потрібні кісткам і зубам для нормального функціонування.

Читайте також: В Україні заборонили анестетик через смерть пацієнта.

 

Читайте також:Олександр Ольшанський: «Ми виконавчий комітет Ради реформ, ми готуємо документи, Рада реформ приймає рішення»

10 липня 2020, 20:50

 

Loading...

До теми

Авторизація